Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с парното

  1. #1

    Default Проблем с парното

    Не знам дали някой ще може да ми помогне,защото ходих при много майстори и никой не можа да разбере от къде е проблема.Че да си кажа мъката.Проблема е следния,парното си работи идеално и на топло и на климатроник когато карам на късо разтояние или градско.И сега загадката при пътуване на дълго вентилатора си работи,а от изходите не излиза никакъв въздух все едно,че има някаква клапа която затваря след вентилатора.Майсторите казват,че няма такава клапа и вдигат рамене.

  2. #2
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Каква е колата?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  3. #3

    Default

    Алфа Ромео 156 2.4jtd

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Като сменяш посоката на духане чуват ли се клапите да щракат? Сменял ли си филтър на купето?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by baitosh View Post
    Не знам дали някой ще може да ми помогне,защото ходих при много майстори и никой не можа да разбере от къде е проблема.Че да си кажа мъката.Проблема е следния,парното си работи идеално и на топло и на климатроник когато карам на късо разтояние или градско.И сега загадката при пътуване на дълго вентилатора си работи,а от изходите не излиза никакъв въздух все едно,че има някаква клапа която затваря след вентилатора.Майсторите казват,че няма такава клапа и вдигат рамене.
    Ако обърнеш на вътрешна циркулация какво става?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6

    Default

    Клапите си работят идеално

    ---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

    ами нищо не става няма никакво значение на какво положение се намира вътре или отвънка все неще

  7. #7
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Ами значи турбината на вентилатора превърта в оста и не се върти
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  8. #8

    Default

    Кутията на вентилатора се усеща,че има някакви вибрации от работата на моторчето,но не излиза нищо ама нищо каквото и да се променя от панела оправя се само след почивка и то не се знае за колко време

    ---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

    а това защо се получава само по някога не трябва ли да е постоянно ако превърта как така превърта от време на време

  9. #9

    Default

    Свали филтъра и виж турбината.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •