Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Кажете от какво може да е това...

  1. #1
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default Кажете от какво може да е това...

    Здравейте колеги,
    искам да питам нещо много странно което ми се случи миналата седмица.
    Та значи на прибиране към България, през целия път в Европа колата вървеше перфектно, но на едно място в Ромъния (не си спомням точно къде, но преди гр. Питещи) на самата магистрала имаше някъкви неравности (направо дупки си бяха и то много жестоки). Както карам с 120 км и излизам от един завой и виждам как колата пред мен започва да се хвърля в тея дупки. Натиснах спирачките и долу горе с 70 км минах през тях и в момента в който минах колата загуби мощност. Върви с 80 км. Пробвах на 4-та пак толкова, смъкнах на трета натискам педала повече от 80 не иска да вдигне. Нито обороти качва нито скорост. Малко след това видях една отбивка спрях да видя под капака какво става нещо откачено кабел или не знам някоя повреда, но нищо. Спрях мотора запалих го пак изфорсира се и пак тръгна пак като преди да върви перфектно. Много интересно нищо не светна по таблото ....
    Дайте мнение от какво може да е и да очаквам ли пак ако изтрещя в някой дупка да загуби така мощност. И нормално ли е ....
    аз нямам идея от какво е ...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Леле не е истина, аз навръщане към БГ също се прецаках да мина през Румъния и имах подобен проблем на този участък, който не е точно магистрала а черен път в лошо състояние! Само че при мен светнаха някви лампи и аз спрях и загасих и после неискаше да пали, и колко се шашнах тогава не е истна че бях на 700-900 км от БГ, но после понеже беше под наколн пътя и я осатвих по инерция и запалих! След това изчезна проблема! ХОРА НЕ МИНАВАЙТЕ ПРЕЗ РУМНЪНИЯ
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  3. #3
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Значи станахме двама....
    интересно...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  4. #4

    Default

    Може да има магнитна аномалия там
    Lexus IS200

  5. #5
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default Re: Кажете от какво може да е това...

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    Здравейте колеги,
    искам да питам нещо много странно което ми се случи миналата седмица.
    Та значи на прибиране към България, през целия път в Европа колата вървеше перфектно, но на едно място в Ромъния (не си спомням точно къде, но преди гр. Питещи) на самата магистрала имаше някъкви неравности (направо дупки си бяха и то много жестоки). Както карам с 120 км и излизам от един завой и виждам как колата пред мен започва да се хвърля в тея дупки. Натиснах спирачките и долу горе с 70 км минах през тях и в момента в който минах колата загуби мощност. Върви с 80 км. Пробвах на 4-та пак толкова, смъкнах на трета натискам педала повече от 80 не иска да вдигне. Нито обороти качва нито скорост. Малко след това видях една отбивка спрях да видя под капака какво става нещо откачено кабел или не знам някоя повреда, но нищо. Спрях мотора запалих го пак изфорсира се и пак тръгна пак като преди да върви перфектно. Много интересно нищо не светна по таблото ....
    Дайте мнение от какво може да е и да очаквам ли пак ако изтрещя в някой дупка да загуби така мощност. И нормално ли е ....
    аз нямам идея от какво е ...



    А на какво ниво ти беше бензина - в прочие двигателя промени лки си звука ?
    ако го е променил работата е ясна - бензиновата помпа ти е засмукала малко въздух - съответно двигателя започва да работи на 2-3 цилиндра и губи мощност , но след малко форсиране се оправя
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    На мен резервоара ми беше пълен почти, не мисля че е от това. Аз ударих нещо отдолу май и предполагам че електрониката нещо се е пораздрусала в повечко. Незнам рпи колегата какъв е точно случая, но ще е нещо подобно!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  7. #7
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    На мен ми прилича на влизане на компютъра(ECU) в авариен режим!
    При преминаването през дупките, някой(и) датчик е спрял да работи (поради недобър контакт, или нещо друго), компютъра е решил, че е дал фира и е влязъл в някой от аварийните си режими, от които има такива, които ограничават обороти и т.н.

    п.с. Хипотезата ми е базирана изцяло на това, което съм прочел от техническата книжка за 145/6 и на един друг материал постнат от колега тук, за Motronic. (след малко ще издиря линка) И допускам, че може и да греша!

    edit 1: ЕТО темата
    edit 2: А ЕТО link към техническата книжка

    Сега като прегледах набързо скановете от темата, там май не пише за това как се държи ECU-то при излизане от строя на конкретен датчик... Обаче в Workshop Manual-a бех чел такова нещо.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  8. #8
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default Re: Кажете от какво може да е това...

    А на какво ниво ти беше бензина - в прочие двигателя промени лки си звука ?
    ако го е променил работата е ясна - бензиновата помпа ти е засмукала малко въздух - съответно двигателя започва да работи на 2-3 цилиндра и губи мощност , но след малко форсиране се оправя
    Да смени се звука започна да работи много по тихо от нормалното. Баката ми беше пълна отгоре половината може и повече. След като угасих мотора и след това като го запалих изфорсира се и всичко беше наред.
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  9. #9
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    значи ако е било неравномерно тракането на двигателя предполагам че е от това
    и на мене ми се е случвало подобно нещо с колицата - оставих я малко за около 4 5 часа стоя и след това като я запалих работеше само на 2 цилиндъра - но ми беше много малко бензина и предполагам че е от това - най вероятно ми е засмукала малко въздух
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Днеска ми се случи абсолютно същото нещо, явно миналото е нямало нищо общо. Карам си аз и изведнъж губя мощност, давам на по ниска предавка обаче пак същата работа, изгасих след малко запалих и, изфорсирах и всичко беше наред, след малко ги направи още 2 пъти, а на място сеедно губепе обороти, стигаше до 500 и се качваше пак на нормалните. Слес това до нас нямах проблеми. Странна работа и аз се чудя какво да почна да гледам първо!?
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  11. #11
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Днеска ми се случи абсолютно същото нещо, явно миналото е нямало нищо общо. Карам си аз и изведнъж губя мощност, давам на по ниска предавка обаче пак същата работа, изгасих след малко запалих и, изфорсирах и всичко беше наред, след малко ги направи още 2 пъти, а на място сеедно губепе обороти, стигаше до 500 и се качваше пак на нормалните. Слес това до нас нямах проблеми. Странна работа и аз се чудя какво да почна да гледам първо!?
    туинспарковия мотор не мога да ти кажа защо го прави това - не го познавам - но си мисля че и той има вакуми - най добре попитай BOBO- за какво иде реч
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    На мен ми прилича на влизане на компютъра(ECU) в авариен режим!
    При преминаването през дупките, някой(и) датчик е спрял да работи (поради недобър контакт, или нещо друго), компютъра е решил, че е дал фира и е влязъл в някой от аварийните си режими, от които има такива, които ограничават обороти и т.н.

    п.с. Хипотезата ми е базирана изцяло на това, което съм прочел от техническата книжка за 145/6 и на един друг материал постнат от колега тук, за Motronic. (след малко ще издиря линка) И допускам, че може и да греша!

    edit 1: ЕТО темата
    edit 2: А ЕТО link към техническата книжка

    Сега като прегледах набързо скановете от темата, там май не пише за това как се държи ECU-то при излизане от строя на конкретен датчик... Обаче в Workshop Manual-a бех чел такова нещо.
    Силно си се убъркал Нема такива аварийни режими като тия дето си описал Има два вариянта за горепосочените проблеми единия е частично сработил инерционен изключвател, а другия е релето на инжекционна му е дошло повечко друсането
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Днеска ми се случи абсолютно същото нещо, явно миналото е нямало нищо общо. Карам си аз и изведнъж губя мощност, давам на по ниска предавка обаче пак същата работа, изгасих след малко запалих и, изфорсирах и всичко беше наред, след малко ги направи още 2 пъти, а на място сеедно губепе обороти, стигаше до 500 и се качваше пак на нормалните. Слес това до нас нямах проблеми. Странна работа и аз се чудя какво да почна да гледам първо!?
    При теб проблема определено е в някой датчик на инжекционна
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Ахам, и как да остановя кой по-точно е!? На диагностика ще покаже ли!?
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  15. #15
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Ахам, и как да остановя кой по-точно е!? На диагностика ще покаже ли!?
    Eдва ли на мен нищо не ми казаха!
    Питах...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •