Results 1 to 10 of 10

Thread: Както е казано " Питай патило..."

  1. #1
    започва да се пристрастява drago147's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Велико Търново
    Posts
    33

    Default Както е казано " Питай патило..."

    Реших и аз да споделя злощастният си опит с двигателните масла на АР. Първо да кажа , че преди около година се сдобих с една 147-ца 2000 TS, много си я харесвам още... Предишният собственик я кара със Селения Голд, имаше една кутия в багажника (после си обясних защо беше там). Започвам да си я обслужвам след покупката и естествено слагам такова масло, нали с това е карана, и се започва една...около 600/800 изминати километри гори едно скромно литърче приблизително, докато накрая при една екстремна скорост издуха и бутало (имаше сериозен отвор на престилката), но слава богу , че само това беше поражението. Знаете всеобщото мнение за всичко италианско, и при ремонта майстора ме убеждава да махна тези италиански "боклучави масла" и слагам някакво немско с което карали всички при него, забравих какво беше. И си продължава същата загуба на маслото. И има няма месец превъртам и го точа, решавам да налея селения 20К, и уви нещата влизат в ред, без грам загуба на масло.
    Та си направих извода само селения 20к, ако искаш да си караш Алфата, както трябва да се кара такъв автомобил, в случай че не превишаваш 100км/ч може да слагаш каквото си искаш. Не знам дали това е било привично само на моя мотор, но реших да спестя ходене по мъките на някой завалия като мен. И най интересното, че губеше маслото без изобщо да пуши...то не бе смяна на гумички, гарнитури, семерини...какво ли не.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by drago147 View Post
    Реших и аз да споделя злощастният си опит с двигателните масла на АР. Първо да кажа , че преди около година се сдобих с една 147-ца 2000 TS, много си я харесвам още... Предишният собственик я кара със Селения Голд, имаше една кутия в багажника (после си обясних защо беше там). Започвам да си я обслужвам след покупката и естествено слагам такова масло, нали с това е карана, и се започва една...около 600/800 изминати километри гори едно скромно литърче приблизително, докато накрая при една екстремна скорост издуха и бутало (имаше сериозен отвор на престилката), но слава богу , че само това беше поражението. Знаете всеобщото мнение за всичко италианско, и при ремонта майстора ме убеждава да махна тези италиански "боклучави масла" и слагам някакво немско с което карали всички при него, забравих какво беше. И си продължава същата загуба на маслото. И има няма месец превъртам и го точа, решавам да налея селения 20К, и уви нещата влизат в ред, без грам загуба на масло.
    Та си направих извода само селения 20к, ако искаш да си караш Алфата, както трябва да се кара такъв автомобил, в случай че не превишаваш 100км/ч може да слагаш каквото си искаш. Не знам дали това е било привично само на моя мотор, но реших да спестя ходене по мъките на някой завалия като мен. И най интересното, че губеше маслото без изобщо да пуши...то не бе смяна на гумички, гарнитури, семерини...какво ли не.
    И колко километра колега, караш с "вълшебната" 20к., та такива генерални изводи вадиш ?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    И аз ще споделя своя опит.Веднъж, като бях в магазин за италиански коли чух следния разговор :
    Клиентът: "Благодаря ти, от както карам със Селения ,вече нямам никакви проблеми."
    Продавачът: "Ами аз нали ти казах."

    А пък аз, от както си смених сегментите и маслообирачите , налях 10W-40 масло GM, което се продава за 40лв 4л и с малко пазарлък ти го дават за 30лв.Та от тогава и аз нямам никакви проблеми.За 6000км пробег нивото падна с 0.5литра.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfaracer View Post
    И аз ще споделя своя опит.Веднъж, като бях в магазин за италиански коли чух следния разговор :
    Клиентът: "Благодаря ти, от както карам със Селения ,вече нямам никакви проблеми."
    Продавачът: "Ами аз нали ти казах."

    А пък аз, от както си смених сегментите и маслообирачите , налях 10W-40 масло GM, което се продава за 40лв 4л и с малко пазарлък ти го дават за 30лв.Та от тогава и аз нямам никакви проблеми.За 6000км пробег нивото падна с 0.5литра.
    И аз така. Подобна история на една кола. Същото масло, произведено в Гърция- не мърда.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    започва да се пристрастява drago147's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Велико Търново
    Posts
    33

    Default

    вече гоня 2000, не е кой знае какво за генерални изводи, но с другите масла да бях долял вече поне 2 литра

  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Съжалявам че ще използвам темата но скоро ми предстой смяна и ма мен (колата от потписа) сега съм с селенич 5w40 същото ли да слагам или има по добри варианти . Колата е на близо 300к км и не пипа маслото .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Ами колега щом не го пипа защо трябва да експериментираш?
    Това,че е на 300к и не ти пипа масло говори само добро за двг'то ти.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  8. #8
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Искам да чуя други отзиви и мнения за маслата за този мотор , с какви масла карат другите и т.н но вероятно и пак ще сложа същото .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
    Искам да чуя други отзиви и мнения за маслата за този мотор , с какви масла карат другите и т.н но вероятно и пак ще сложа същото .
    Ти си с точното масло.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Селения 20к на 10к км го сменям.5г - около 60к км.Изобщо не си мисля да го сменям.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •