Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Днес бях на ДИНО стенд

  1. #16
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Nikosaul View Post
    дино на 2.0TS '98
    http://rototest-research.eu/popup/pe...p?ChartsID=380

    в сайта има и други Алфи.

    ---------- Post added at 12:57 ---------- Previous post was at 12:43 ----------

    Едно питане към колегата пуснал темата, двигателя става ясно че е 1.8TS но какво CF1, CF2, CF3?

    Ако е CF2 или CF3 Lambda Sensor е много важен коректив на горивовъзушната смес.
    Смесите по време на дино теста са ти по-скоро като без Ламбда, т.е. ECU-то взима данни от сервизна карта а не живи данни от Ламбда.

    ---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:57 ----------

    Сервизния режим без Ламбда е до 10% по-бедна смес (в зависимосто от натоварването).

    т.е. ако съотношени 14.6/1 е изискването за стихиометрична смес, то +10% е приблизително
    съотношение 16/1, а при теб е било горе-долу толкова. Важно е при подаване на газ какви краткосрочни и дългосрчони тримове показва.

    ---------- Post added at 13:21 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

    Казваш че от 3к до 7к сместа е била 12.8/1 - 13/1, това предполагам е при напълно отворена дросел клапа (газ до долу).
    Това е нормална смес при ускорение с газ до долу.
    Двигателя мисля е ЦФ2-98 година.Има една червена лепенка отстрани на която пише Е3,но не знам какво означава.При откачен дебитомер не знам дали компа взима данни от сондата.Диодния индикатор,който визуализира показанията на сондата показваше 1 волт и тази стойност не се променяше.
    При закачен дебитомер индикатора показваше 0,4 волта и пак без да варира.И в двата случая при пълна газ.По време на ускорение показанията на индикатора варират от 0,1 волт до 1 волт, с честота около 2 херца.
    Диодния индикатор съм си го правил сам и мисля,че бях писал някъде за него.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото знам, при откачен дебитомер ECU - то се ориентира за количеството въздух по TPS - а на дросела.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Значи колегата е прав ,че получените данни в сервизен режим са без участието на дебитомера.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •