Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Странен проблем с оборотите 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default Странен проблем с оборотите 156

    Здравейте.Нещо странно се случва с колата ми .Когато загрее на работна температура при смяна на предавките ,колата се изфорсирва сама още 400-500 оборота при пуснат педал на газта.Примерно тръгвам от място на 1ва и на 3000 оборота пускам газта и натискам съединителя,при което колата достига около 3500оборота при напълно отпуснат педал на газта.Това става при смяна ,към която и да е предавка и само при напълно загрял автомобил.Надявам се някой да може да помогне.Пробвах на място да дам газ и забелязвам ,че като пусна педала на газта колата пак вдига малко оборот или задържа същите обороти за около 1 секунда след ,което почват да падат ,но според стрелката на оборотомера ,падат неравномерно.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Палиш я и я оставяш да работи на място без да пипаш педала на газта.Оборотите стоят ли на 950 или ходят нагоре-надолу.Каква е колата, бензин, дизел, коя година.За по лесно за в бъдеще, виж какво има под поста ми.Снимката и онова за Русия може да не го пишеш ма поне модел година, щото който прочете въпросата ти поглежда в подписа да се ориентира за каква кола става въпрос.
    Last edited by dimitar_vd62; 21-11-2014 at 01:38.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    156,Бензин,1.8 2002г.Оборотите стоят стабилно така

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Проверка за натрупани грешки с Fiat ECU Scan, правена ли е?

    Ако няма грешки относно TPS, тогава има нужда от физическо почистване на дросел клапата и/или TPS (на тази кола са два сензора един при дросела и един при газ педала).

    При теб е по-сложна процедура, защото колата е с drive by wire TPS, т.е. ако ти не си достатъчно запознат отиди при квалифицаран механик, за да се свърши работа качествено и за да направи съответната адаптация след почистване на дросела.

    Успех.
    Last edited by Nikosaul; 21-11-2014 at 09:16.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    Мисля дапбобвам с почистванена дросела.забравих,колата се кара на газ

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега, тия обороти са дъвкани сигурно 100 пъти.
    Пробвай първо с търсачката преди да пускаш нова тема.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by chefo89tmt View Post
    Мисля дапбобвам с почистванена дросела.забравих,колата се кара на газ
    Ами първо виж на бензин как работи, ако на бензин е добре отиваш при газаджиите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    същатата работа е на бензин и на газ и моята тема няма нищо общо с всичко това ,което прочетох във форума.Проблема се появява само на напълно загрял автомобил ,най-често като въртя доста време в града и не го има всеки път,когато е загрял автомобила.Мисля ,че е свързано с дроселовата клапа ,защото ми се струва нереално да съм пуснал педала на газта ,тоест клапата да е затворена,а оборотомера и звукът на двигателя да показват ,че продължавам да давам газ

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    За твоя информация, твоята кола е с двигател CF3, а повечето теми, в които се обсъждат сходни проблеми, като твоят се отнасят за двигатели CF1 и CF2.

    В твоят случай е по-добре да направиш първо диагностика с FES, най-малкото защото ползваш гориво "LPG" и имаш натрупани грешки от ламбда сензорите (имаш две /2/ ламбда сонди), а и защото проблема може да се окаже нужда от калибрация между газ педал и дросел клапа.

    А, Ти, ако настояваш, то дросел клапата винаги можеш да я свалиш, почистиш и след това да се адаптира, но това в момента е действие с най-нисък приоритет без да знаеш какви грешки има натрупани в ECU-то.

    Можем да гадаем от какво е проблема още доста време. В това ми твърдение можеш да си сигурен.
    Last edited by Nikosaul; 21-11-2014 at 20:09.

  10. #10
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Как става адаптацията на дросела след почистване?
    Някой,който е наясно ще обясни ли ?
    На ЦФ3 не са ли 3 сондите ? Две на катализаторите отпред и една по-назад?
    Last edited by zaryto; 22-11-2014 at 02:58.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  11. #11

    Default

    Обикновено дроселът е толкова малко замърсен, че едно почистване не влияе, ама изобщо. Плюс това няма никаква логика от замърсен дросел да "играят" оборотите, просто когато е замърсен (обикновено има отлагания около процепа на клапата при затворено положение) на празен ход влизат няколко молекули О2 по-малко, чудо голямо. Емпирично съм доказал, че след почистване на дросела и то почистване със сваляне и почистване на абсолютно всеки процеп, след което последваща адаптация оборотите са стабилни 1-2 дни, след което отново започват да "играят".
    Former Alfa owner.

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги,стига с това играене на оборотите .Друго нещо се опитах да обясня в 1вия пост.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by chefo89tmt View Post
    Колеги,стига с това играене на оборотите .Друго нещо се опитах да обясня в 1вия пост.
    Щом мислиш, че проблема ти е от дросела го изчисти с кореселин.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    26
    Blog Entries
    1

    Default

    Не мисля ,че проблема е в зацапване на дросела,а по скоро в пружината която връща дроселовата клапа ,когато пуснеш газта и е държи затворена или в самата ос на дроселовата клапа.Само да добавя ,че оборотите на място са непоклатими ,около 900.
    Last edited by chefo89tmt; 23-11-2014 at 21:04. Reason: добавка

  15. #15

    Default

    Колега chefo89tmt, може да има 1001 причини да ти скачат оборотите. Без посещение в сервиз и диагностика няма да минеш, тоест ще се наложи да се набуташ с някой лев. За съжаление такъв е живота...
    Last edited by dansguardian; 23-11-2014 at 21:25.
    Former Alfa owner.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •