Results 1 to 14 of 14

Thread: Bluetooth patch for Samsung S5

  1. #1

    Question Bluetooth patch for Samsung S5

    Здравейте, колеги,

    карам 159 SW, тия дни си взех последния модел на Самсунг Galaxy S5. Няма свързване с алфата. Влязох в сайта на blueandme - действително пише, че не го поддържат!

    въпреки това инсталирах последователно версия 5.5 и после 5.6 - не става. Телефонът въобще не "вижда" колата през блутут.

    Обадих се в официалния сервиз. Оказва се, че най-най-най-новите телефони имали друг вид блутут и не ставало, още нямали официален пач.

    Понеже знам, че българите сме ербап (а някои от вас сигурно поглеждат и към руските форуми, където "сиромах човек жив дявол"), то рекох да ви питам - някой да е чувал/виждал/да има идея какво да правя? Имам още седмица да върна телефона - аз без блутут НЕ карам вече, така че предпочитам дори по-стар модел да си взема, отколкото да се лиша от блутут в колата си.

    а колата НЕ СМЕНЯМ

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:15.

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Мисля че това е заради блутут версията 4. При самсунга май не са онратно съвместими с по старите версии, заради икономия на батерия... Начерили от какво да икономисват. То харчи кат ламя и без това...

    Мен много ме е яд че не може да се стриймва музика от телефона на тонколоните. Хваща го само като хендсфрии.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4

    Default

    Свалих и Bluetooth auto connect - но какво с него? то не управлява директно връзката с колата. в смисъл поне аз не успях да свържа колата с него. сигурно пропускам нещо? някаква идея?

    мерси! ще изчакам отговорите, че днес мислех да връщам телефона. иначе е страхотен, но... блутуз (както казват руснаците)

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:16.

  6. #6

    Default

    не. имах samsung galaxy S3 с киткат и той се свързваше с колата безотказно. значи е от s5 не е от андроидната версия.

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:17.

  8. #8
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Абе е не ли чист андроид, си е пълна шитня... Особено на Самсунг тъпотиите.
    Ето, оня ден Нексуса ми се ъпдейтна до Лолипоп и всичко си работи без проблем.

    Даже сега яде по малко батерия. Нося го нон стоп с включен блутут. Само като седна в колата и си се конектва на десетата секунда.
    Само има проблем че адрес бука ми е на кирилица и колата не ги познава, ама най често ползваните номера съм им дописал по едно име на латиница и си излизат на дисплея като имена. Така мога от ласт каллс да си избирам важните ми номера. Вече за редки номера, хващам телефона в ръцете.
    Last edited by Yavor; 26-11-2014 at 21:40.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  9. #9

    Default

    оправих се. де факто Blue&Me иска ПЪРВО колата да търси телефона, а не обратното. телефонът никога не намира колата, докато ПЪРВО не се въведе нов потребител (New User) и не ти покаже на таблото код за попълване в телефона. После вече всичко е интуитивно.

    сега се свързва мигновено щом вляза в колата. дали е заради auto connect приложението не знам, ще пробвам без то да е включено, за да съм сигурен. но мисля, че се свързва директно.

    всичко ок, даже се научих как да си ъпдейтвам софтуера за блутут на колата

    мерси за отговорите. няма да връщам телефона

  10. #10
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 11-07-2015 at 23:17.

  11. #11
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by niki_b View Post
    оправих се. де факто Blue&Me иска ПЪРВО колата да търси телефона, а не обратното. телефонът никога не намира колата, докато ПЪРВО не се въведе нов потребител (New User) и не ти покаже на таблото код за попълване в телефона. После вече всичко е интуитивно.

    сега се свързва мигновено щом вляза в колата. дали е заради auto connect приложението не знам, ще пробвам без то да е включено, за да съм сигурен. но мисля, че се свързва директно.

    всичко ок, даже се научих как да си ъпдейтвам софтуера за блутут на колата

    мерси за отговорите. няма да връщам телефона
    Би ли казал стъпка по стъпка /малко по подробно/ как да осъщестивим връзка?

  12. #12
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Отиваш в менюто на малкия дисплей и му даваш "свързване с телефон", то ти изписва един 5 цифрен код. Тогава пускаш търсене от телефона с блутут и като го намери, въвеждаш кода. След това те пида дали да ти смъкне телефонната книга, даваш да и си готов.

    ---------- Post added at 12:54 ---------- Previous post was at 12:50 ----------

    Quote Originally Posted by niki_b View Post
    оправих се. де факто Blue&Me иска ПЪРВО колата да търси телефона, а не обратното. телефонът никога не намира колата, докато ПЪРВО не се въведе нов потребител (New User) и не ти покаже на таблото код за попълване в телефона. После вече всичко е интуитивно.

    сега се свързва мигновено щом вляза в колата. дали е заради auto connect приложението не знам, ще пробвам без то да е включено, за да съм сигурен. но мисля, че се свързва директно.

    всичко ок, даже се научих как да си ъпдейтвам софтуера за блутут на колата

    мерси за отговорите. няма да връщам телефона

    Всъщност колата не търси телефона, просто влиза в режим на видимост за незапознати устройства. То затова и ако не я вкараш в тоя режим, може да я виждаш като устройство на блутута, но не можеш да се конектнеш - тя не го очаква.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  13. #13
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    В навигацията има ли го това меню, защото на малкия дисплей менюто е ограничено.

  14. #14
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Хм, не знам, не съм ръчкал големия дисплей досега, защото нямам такъв...
    Би трябвало да има.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •