Results 1 to 6 of 6

Thread: алфа 156 1,6 1997г. изгасна в движение и до там!!!

  1. #1

    Default алфа 156 1,6 1997г. изгасна в движение и до там!!!

    добър вечер на колегите,преди малко както си карах с 80-90 и колата заби муцуната и повече не поиска да запали,не щувам помпата да подкача като дам контакт и лампичките на копчето на газовата също не светят(нито за газ зелената,нито за бензин червената)агу-то е обикновена,а иначе всички лампи си светят по таблото,но ток за запалване няма,само върти на откачане но не пали,някой ако може да ме насочи кое да гледам ще съм мнооого благодарен

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Над таблото с предпазителите под волана има едно по-малко табло с предпазители. Прегледай на него дали няма някой изгорял.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by KOCARA View Post
    добър вечер на колегите,преди малко както си карах с 80-90 и колата заби муцуната и повече не поиска да запали,не щувам помпата да подкача като дам контакт и лампичките на копчето на газовата също не светят(нито за газ зелената,нито за бензин червената)агу-то е обикновена,а иначе всички лампи си светят по таблото,но ток за запалване няма,само върти на откачане но не пали,някой ако може да ме насочи кое да гледам ще съм мнооого благодарен
    Имах подобен случай, само че не беше в движение, ами отидох до някъде и след това като тебе всичко свети върти стартера ама толкова.Че и обхвът на телефона нямаше и се сетих да откача акумолатора и да изчакам 15-на минути.След това дадох на контакт изчаках пак няколко минути и запали.Ходих на диагностика после и нищо.Не знам откачането на акумолатора дали помага но проработи.Единственот което можех да направя понеже бях извън града и обхват нямах да питам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Моята е 1.8 2000г, дано при теб е същото.Пред акумулатора има един черен капак ,а под него 5 релета ,едно от тях отговаря едновременно за захранването на бобините и бенз. помпа.Казвам едно от тях ,защото те са с "легенда" отгоре си имат описание, но при мен бяха разменени.То пишеше ,че отговаря само за помпата, ама прекъсва и бобините.Газаджиите много обичат да си захранват уредбите от бобините и това обяснява, защо не ти свети копчето за газта.Идеално е човек да си свърже алармата за релето за което говоря, между другото, ако имаш аларма , някаква стара уж изключена ,сега е момента да е решила ,че карадат колата.
    Last edited by alfaracer; 23-11-2014 at 09:00.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  5. #5

    Default

    явно и при мен се крие проблема под капака но при едната кутийка с големите бушони,тази която е успоредна на десния калник пише FFI 30A(леко е поизтъркан надписа и не съм абсолютно сигурен),мисълта ми е някой дали знае за какво служи този бушон,защото за да изгори явно е видял зор,и тези бушони продават ли се свободно или е специален и се налага да търся

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    При мен беше излязла една букса в таблото с бушоните!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •