Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Счупен скоростен лост 156

  1. #16

    Default

    Този проблем не можеше ли да се отремонтира без да се свалят нещата под него? При 147 е цяла пластмаса и няма как, но тука гледам има опция за подмяна само на счупената част. Не съм сигурен, не ме хокайте, ако греша.

  2. #17
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Да не са ти оплели жилата и затова да се движат трудно? Може и да са спестили някоя предпазна ламаринка на изпускателите, и да е прогорена броня на жило.....<br/>
    Ако са оплетени няма ли този проблем да е константа? Той се получава при дълги разстояни при положение, че скпростите не се сменят?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  3. #18
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Прегледах всичко, маншоните на превключвателя на скоростите са скъсани, дали това може да е проблема? Почистих ги и скоростите започнаха да влизат по-лесно. Ясно е, че трябва да се подменят маншоните. Колко пари ще чини тази услуга в София?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #19
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1426597747612.jpg 
Views:	76 
Size:	95.3 KB 
ID:	143421
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #20

    Default

    Здравей, подобен проблем се наблюдава и при мен, но само в мокро време, когато вали по-сериозно и нагазя в няколко локви (иди разбери). Положението не е фатално, просто лоста не се връща сам в средата. До колкото бях чел, не само маншоните, проблемни са едни гумени уплътнения на превключвателя, които с времето се износват и запичат. Предполагам, че страдаш от същия проблем.

    Ето линк към темата, има и снимки.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-.../topics/317383

    Дано да ти е от помощ.



  6. #21
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Изчетох я цялата тема, благодаря ти, ще ми е от полза, ако се захвана да правя ремонта.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #22
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Такаа преди няколко седмици направиха профилактика на избирача на скоростите във Вентура Гараж, лоста се движеше осезателно по-лесно, до днес. Проблема пак се появи какво да правя?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #23
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Ако не си сменил цялата бяла пластмаса с втулката значи нищо не са направили, погледни да не са го вързали с тел, че и това съм го виждал. Не че не става, но козата си сака Пръч.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #24
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Сменена е, това съм го проверил,проблема изчезна, за жалост няма точно определени условия при които се получава засядането, а като се получи пък винаги е в момент в който няма как да се заровя, това което мисля да направя е.
    Като се появи проблема пак просто да откача жилата от избирача и да видя дали ще продължи проблема, така ще локализирам виновника, склонен съм да мисля, че някое жило си отива.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  10. #25
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Малко ъпдейт на темата, вече имам повтарящо се събитие и нещата се поизясняват, сутрин по хладно всичко е наред. Два дни паркирана цял ден на пек под слънцето, след като се напече колата проблема е на лице и без да е карана, остана само жилото да се подмени, или в случая мисля да го рециклирам, струва ми се, че е жилото, знам, че е хвърляне на боб, но просто незнам какво да правя вече?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #26
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Всички ламарини са си на място,лошото е,че нямам канал за да сваля генерацията и да разчастя,та да видя дали не са преплетени жилата.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •