Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Най-лесната мишена за кражба - нашите деца.

  1. #1

    Default Най-лесната мишена за кражба - нашите деца.

    Преди няколко дни с изумление установих как за часове от 2-те страни на блока, в който живея, един шопар е монтирал лафка. Да махна с ръка и да подмина.. Може би щях, ако едната с откровена наглост не бе заграбила няколко квадратни метра от (и без друго) скромната детска площадка, битуваща наблизо, откакто пребивавам в района. Идва ми в повече. Наистина. Искам това да спре.

  2. #2

    Default

    Адекватната реакция, на първо време е : жалба до Общината.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Кака, що си мисля, че проблема не е във въпросния шопар (не че той е стока де..)
    Знаеш за поговорката за двата зелника..
    Така или иначе за децата никой не го е..., поне докато не станат 'таргет група' за нещо - примерно гласоподаватели или потенциални купувачи на дъвка, вафла, таблет и пр.
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  4. #4

    Default

    Знам.

  5. #5
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    ... но съм съгласен, че на човек му идва в повечко.

    По подобен начин аз специално усещах нещата преди забраната за пушене- буквално нямаше къде да заведеш дете/деца без да ги опушат (нищо против пушачите, поне докато осъзнават, че може и да пречат на някой друг и особено на деца)
    Има и други примери разбира се
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Проблема е в нас.В бездействието ни.Писането на жалби е губене на време.Относно пушенето,въпроса на дълго и широко е чепкан.Има заведение за непушачи и за пушачи ти къде ще влезеш с детето?Ако искате мога ви посна снимки как на детската площадка зад нас майки пушат докато децата си играят в пясъчника дето същите майки си изакват кученцата.Ако искате и снимки какво правят децата като се връщат от училище - пушат на люлките и си правят селфи.Мама и татко къде са.Нещо да им пребъркат джобовете?Така докато мама се въмущава по форумите а основното занимание на татковците е да си пият ракията докат такат зелето, така ще е.Ракията или каквото е там само след като си свършиш работата.Сиреч, не сме си свършили работата.Ако някой пак не разбира, трябваще да им стъпим на вратовете още преди 20 години.Работата е утървана можем да бъдем само зрители.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Със съжаление трябва да отбележа, че само саморазправата оправя нещата на този етап.

    Живея до една градинка в която се навъдиха разни "просяци", пияници и т.н. По принцип не ми пречат в живота, но като се изпонапият и по цяла нощ врякат. Преди време ми избиха балансите, излязох на балкона и ги предупредих, че ще им намачкам тиквите, ако не млъкнат.
    Млъкнаха.....точно за 10 минути и пак се почна....
    Жена ми, като човек със здрава вяра в институциите взе да върти телефони, обяснява се с разни дежурни, слуша Моцарт........

    Аз подхванах една поцинкована тръбичка 1'' и към 1м. дълга и долу при юнаците.......
    Докато се усетят изтимарих един по гъзюгата а другите...не бях виждал пияни - заляни да припкат като козички.

    Ни полиция дойде, ни никой, но от този ден насам е тишина и спокойствие около мен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми да така е, имаме си тука един "инвалид".Пиша го в кавички щото аз съм "космонавт".Та тоя държи да отиде до входа си на другия край на блока като мине по тротоара - някъде към 50-6о метра и да си паркира колата пред входа.Оплаквахме се, полицията го глобява щото влиза от пешеходната пътека на кръстовището и си е баш предпоставка за катастрофа със завиващите на дясно, да не говорим че един път яде бой понеже нареди с клаксона една майка с бебешка количка...ма таткота вървял по -назад.Та един ленински съботник набих и бетонирах едно П-образно желязо в тротоарната алея.Додйдоха от кметството, по негов сигнал - Пречи ли на инвалидна количка - не, пречи ли на майка с бебешка количка с близнаци - не.Като не може да се придвижва въпросния индивид да си вземе придружител и инвалидна количка.А ся кажете ми в коя държава инвалидите карат по тротоара.И те така общината не можа да махне въпросната П-образна преграда.Щото не му е проблем да иде през два блока до супермаркета, не че в нашия блок няма ма там има една хубава продавачка па тоя е еректирал пенсионер от всякъде.Иначе му е проблем да влезе през задния вход откъм паркинга, ма тряя да демонстрираме нещо.Е ся си спира дет трябва.Лошото е че почти сам се оправях, никаква подкрепа от съкооператорите, оказа се че в нашия блок бол инвалиди, по наследство се предава титлата май.Също така детската площадка лятото е обсебена от мъжете/комшиите/, имам пред вид пейките - даже покривка си постилат и рибарски столчета си носят - аре бегайте да играйте другаде - викат на децата и на внуците си.Ся са в мазата.Та кого да налагаш бе Любо.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Всичко може да се оправи много бързо и ефикасно, стига хората да се съюзяват срещу нередностите, колкото и дребни да са те. Но лошото е в това, че не се съюзяват, защото ги мори апатията отвсякъде.
    Ние в блока с един самозван домоуправител не можем да се справим, защото сме орел, рак и щука.
    Имаме годишно постъпления от около 6000 лв и разходи около 1500. 24 апартамента все собственици сме. Та този измекярчо вече четвърта година си е домоуправител, не прави отчетно изборни събрания, няма намерение да сдава доброволно поста и само разни безумни ремонти и парите ги няма.
    Аз го гълча където го видя и има още двама като мен, но останалите - пас. Е - не става така.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Момчета, живеем в псевдо цивилизована държата и поне трябва да се опитваме да тръгнем по цивилизован начин към разрешаването на някакъв обществен проблем.
    Ваденето криваците и саморазправата всеки може, но преди това трябва да се положат усилия, съответстващи на това, към което се стремим.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Напълно споделям това което казваш и много силно бих искал точно така да стават нещата. Лошото е, че трябва институциите поне малко от малко да си вършат работата, а те никак не я вършат.

    Стават толкова показни убийства - известна част от тях са уреждане на сметки в подземния свят. Но немалка част от тях са заради бездействието на системата.

    Ако аз съм те завлякал със 100 бона и ти виждаш, че по законовия ред нямаш никакъв шанс да си ги върнеш или да ме накажеш, ще дадеш още 2 на някой наркоман да ме гръмне и така, ако не друго ще откупиш яда си.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Със съжаление трябва да отбележа, че само саморазправата оправя нещата на този етап.

    Живея до една градинка в която се навъдиха разни "просяци", пияници и т.н. По принцип не ми пречат в живота, но като се изпонапият и по цяла нощ врякат. Преди време ми избиха балансите, излязох на балкона и ги предупредих, че ще им намачкам тиквите, ако не млъкнат.
    Млъкнаха.....точно за 10 минути и пак се почна....
    Жена ми, като човек със здрава вяра в институциите взе да върти телефони, обяснява се с разни дежурни, слуша Моцарт........

    Аз подхванах една поцинкована тръбичка 1'' и към 1м. дълга и долу при юнаците.......
    Докато се усетят изтимарих един по гъзюгата а другите...не бях виждал пияни - заляни да припкат като козички.

    Ни полиция дойде, ни никой, но от този ден насам е тишина и спокойствие около мен.
    Да разбирам, че трябва да го чакам с тръбичка пред парламента?

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Да разбирам, че трябва да го чакам с тръбичка пред парламента?
    Във вашия случай въпросният индивид вероятно се е сдобил с нужното разрешително "по някакъв начин".
    И като така, законът привидно е на неговата страна.

    Съберете се повече хора, подайте колективна жалба, викайте медии, ако трябва. Това, че законът не е на ваша страна нищо не означава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    С каква конструкция са тези временни съоръжения, и на какво отстояние са от блока.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #15
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Да разбирам, че трябва да го чакам с тръбичка пред парламента?
    Правилно си разбрала, само че не ти персонално, а всички ние дето 25 години гледахме и вервахме.
    Не не става с цивилизовани средства щото държавата не работи.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •