Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Най-лесната мишена за кражба - нашите деца.

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Не не става с цивилизовани средства щото държавата не работи.
    Какво е държавата, и защо не работи?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Какво е държавата, и защо не работи?
    Държава е политическа общност, заемаща дадена територия, имаща организирано правителство и притежаваща вътрешен и външен суверенитет. Тя е основен институт на политическата система на обществото.

    "Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена." — Джон Стюарт Мил

    Мисля че като направиш анализ на първото изречение ще си отговориш на второто.Някъде там е отговора на втората част от въпроса ти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    "Необходимо е да се уточни, че нито в науката, нито в международното право, не съществува единно и общоприето определение на понятието държава".

    Мааалко по надолу от частта която си копирал.

    Щото на АБСОЛЮТНО всеки е ясно - държавата, това сме ние. Нашето поведение, нашите избори, нашите правила, нашето неспазване на правилата, нашето безхаберие, нашето малодушие.
    НАШЕТО, на нас, тия които населяваме тая територия, и сме се съгласили че сме държавата НРБ.
    Тръгвайки да решаваш сам подобни въпроси, се превръщаш в тоя, срещу когото негодуваш.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #19
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Със съжаление трябва да отбележа, че само саморазправата оправя нещата на този етап.

    Живея до една градинка в която се навъдиха разни "просяци", пияници и т.н. По принцип не ми пречат в живота, но като се изпонапият и по цяла нощ врякат. Преди време ми избиха балансите, излязох на балкона и ги предупредих, че ще им намачкам тиквите, ако не млъкнат.
    Млъкнаха.....точно за 10 минути и пак се почна....
    Жена ми, като човек със здрава вяра в институциите взе да върти телефони, обяснява се с разни дежурни, слуша Моцарт........

    Аз подхванах една поцинкована тръбичка 1'' и към 1м. дълга и долу при юнаците.......
    Докато се усетят изтимарих един по гъзюгата а другите...не бях виждал пияни - заляни да припкат като козички.

    Ни полиция дойде, ни никой, но от този ден насам е тишина и спокойствие около мен.

    Колега, нали разбираш че си изкарал късмет, защото така както ти вадиш 1 цол тръба(без значение дали знаеш колко е това в мм.) така някой друг може да ти изкара 9'' нож или нещо друго и полицията пак няма да дойде...



    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Държава е политическа общност, заемаща дадена територия, имаща организирано правителство и притежаваща вътрешен и външен суверенитет. Тя е основен институт на политическата система на обществото.

    "Достойнството на държавата зависи в крайна сметка от достойнството на хората, от които е съставена." — Джон Стюарт Мил

    Мисля че като направиш анализ на първото изречение ще си отговориш на второто.Някъде там е отговора на втората част от въпроса ти.


    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    "Необходимо е да се уточни, че нито в науката, нито в международното право, не съществува единно и общоприето определение на понятието държава".

    Мааалко по надолу от частта която си копирал.

    Щото на АБСОЛЮТНО всеки е ясно - държавата, това сме ние. Нашето поведение, нашите избори, нашите правила, нашето неспазване на правилата, нашето безхаберие, нашето малодушие.
    НАШЕТО, на нас, тия които населяваме тая територия, и сме се съгласили че сме държавата НРБ.
    Тръгвайки да решаваш сам подобни въпроси, се превръщаш в тоя, срещу когото негодуваш.
    Митко и Ванката са прави, ама и двамата!
    Така както държавата, така и всички ние трябва да си гледаме работата, да си вършим задълженията и да бъдем съвестни граждани. Защото съвсем просто и нормално - държавата това сме ние.
    Да, знам колко абсурдно е това - да спазваш закона и с личен пример да се опитваш да направиш нещо и да поставим някакво начало...
    На който не му се занимава да вади тръбата.
    Който иска да направи нещо, нека бъде за пример.
    Единственото спасение от простотиоята и ужасът около нас е, ние да не ставаме такива.
    Поне това е изходът за мен.
    alfa romeo sprint 1984

  5. #20
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми решаваш ги сам щото всеки е на принципа балсъму майката, налей една ракия.Това че ние сме държавата е само клише чиито е смисъл подобен на тоя на прословутите РМД-та - да заблуди масите че нещо зависи от тях.Значи от това което си написал следва че трябва да оставим безхаберието и да сложим ред в кочинката, ако действително ние сме отговорни за всичко.Щото принципно както сме им дали власта и правото да ни управляват така можем и да им го отнемем.Да ама не.Държавата се е превърнала в репресивен апарат който ти налага това което е угодно на управляващата върхушка .Тоест няма я обратната връзка от нас към тях.

    п.п.Видно е че на никой не му харесва положението, защо тогава пишем по форумите и не си упражним правото.
    Last edited by dimitar_vd62; 27-11-2014 at 01:23.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #21
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Бившите РМД-та са днешните кооперации. Разликата е опитът. Ако тогава някой се интересуваше, резултатът можеше да е друг, не навсякъде, естествено. Щом си бачкал във ВАМО си получавал редовно покани за общите събрания. Нека позная - не си ходил на ни едно. Пак с оправданието че от теб лично, нищо не зависи.
    Е, да, ама - не.
    Няма лесен начин, или полагаме усилия да спазваме правилата, когато други не го правят, или се кефим на ситуацията в момента. А тя прогресира и ще прогресира, докато не срещне равно по големина и противоположно по посока противодействие.

    п.п. Защо никой!? Някой ходиха по протести, други пък им казваха че не знаят какво искат, или пък че не това им е проблемът. А трети ги псуваха че им объркват ежедневието.
    Last edited by ivan dimitrov; 27-11-2014 at 01:37.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #22
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    То аз и по пиримиди не ходех.Е ти като ходи какво промени - вдигаш 41 гласа и некъф дет не си го виждал през живота си вдига 100 000.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #23

    Default

    За наглостта и чувството за безнаказаност ми беше мисълта.
    Опитвам се да асимилирам и осъзная начина. Не е с блага дума. Очевидно. Но и с тръбичка не е. Или поне не с една. А как се преодолява инерцията? Как дедите ни са имали непокорен дух, а ние кротки? Изцедени от ежедневие или какво?

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    За наглостта и чувството за безнаказаност ми беше мисълта.
    Опитвам се да асимилирам и осъзная начина. Не е с блага дума. Очевидно. Но и с тръбичка не е. Или поне не с една. А как се преодолява инерцията? Как дедите ни са имали непокорен дух, а ние кротки? Изцедени от ежедневие или какво?
    Виж "черния петък" и ще си отговориш на въпросите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25

    Default

    На първо време, може да се провери дали има разрешение за разполагане или строеж, а след това, ако има такова, неговота законосъобразност.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Виж "черния петък" и ще си отговориш на въпросите.
    Не бях чела темата, вероятно защото (изначално) и през ум не ми е минавало да "ползвам" черните петъци.
    Аз не разбирам и любимата на народонаселението "разходка в МОЛ-а", но туй си е мой проблем.

    ---------- Post added at 18:41 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    На първо време, може да се провери дали има разрешение за разполагане или строеж, а след това, ако има такова, неговота законосъобразност.
    Олди, конкретиката е просто повод.
    И пример за "личния пример", който дават народните избранници.

    Между другото, със задоволство установих, че всенародната любов вече е оставила своя отпечатък върху демонстративното нашествие..

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Не бях чела темата, вероятно защото (изначално) и през ум не ми е минавало да "ползвам" черните петъци.
    Аз не разбирам и любимата на народонаселението "разходка в МОЛ-а", но туй си е мой проблем.
    Зададох ти няколко въпроса, свързани с проблема, предизвикващ откриване на темата, а ти някак си, като че ли, го отбягваш.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Зададох ти няколко въпроса, свързани с проблема, предизвикващ откриване на темата, а ти някак си, като че ли, го отбягваш.
    Някои въпроси няма да получат отговорите си тук.
    Или поне не все още.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Някои въпроси няма да получат отговорите си тук.
    Или поне не все още.
    Може и да се получат, ти проучи обстоятелствата, ако имаш желание - аз съм почти сигурен, че с помощта на всички тук, може да се разрешат проблемите.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #30
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    @кака: наглост, чувство за безнаказаност и прочие - мислиш ли, че някой (или поне със сигурност този, който тядосва) изобщо влага смисъла, който ти влагаш в тези думи? Матричаря мисля имаше подходяща фраза в подписа си: welcome to the real world (за съжаление това е real в момента, да не изброявам и други примери)
    @другите колеги: мисля, че поизместихте темата малко встрани; (без)действието е част от съвременното ни съществуване, дилемата дали 'да хванеш сопата' или да пишеш жалби (може и да се обадиш на 112 или някой друг телефон примерно) е валидна за всекидневни НЕнормални ситуации, случки, постъпки и пр.
    Мислех да опиша една случка от уикенда и да задам няколко риторични въпроса, но засга ще се въздържа - нищо ново няма да кажа, а и така или иначе всички знаем отговорите...
    А на кака пак ще припомня поговорката за двата зелника!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •