Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Проблем със студен старт 1.9жтд

  1. #1
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default Проблем със студен старт 1.9жтд - Развитие!

    Добър вечер,колеги.

    От миналата година ,като паднаха температурите ,колата взе да пали с много въртене.Тази Година взе пък хептен да не иска да запали.Примерно въртя ,скапва акумулатора ,бутнах я до бензиностанцията ,заредих и не иска да пали.Бутнах я няколко метра и с последна надежда въртя и запали съвсем нормално.На 2 пъти ми се случи както работи на празен ход ,изгася все едно съм завъртял ключа.Друг случай-въртя,не пали,акумулатора аут.Викам приятел закачаме я с кабели върти и пали ,но докато съм я въртял на стартер ,под колата имаше локвичка нафта,стичаше се по генерацията.

    Проверени са Свещи,реле
    Акумулатора е нов 77аh,760A стартов

    Прави го само зимата.Един път да запали и цял ден е наред.Върви и си харчи нормално.

    Колата е 1.9жтд 115

    Имаше записана грешка 0191 за регулатота,изтрихме я,след туй 2-3 пъти паля и няма грешки никакви.В реално време , тръгва от 160 и веднага след това застава на 300.
    Грешката ,възможно ли е,да е от това ,че е угасвала от свършване на нафтата?


    http://youtu.be/_OPEBsp3HME -това клипче е от тая сутрин,2 градуса навън,сравнително лесното и палене

    Всякакви предложения приемам

    Какви други стойности да гледаме,вярно има теми много,ама нищо не разбирам от стойностите.Нямам лично кабел .Гледахме я с програма на Delphi.
    Last edited by NeDkY; 23-12-2014 at 02:22. Reason: Развитие
    2002 1.9JTD 115

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Закарайте я на майстор колата, не се мъчете. Най-малкото трябваше да си намерил теча на нафта. Има няколко вероятности : дюзи, помпа, регулатор, датчик колянов вал, температуред датчик, горивен филтър или по-скоро пропуски на въздух по горивната система, вероятно и други за които не се сещам, но ще ти е трудно така без кабел... Ако имаш под ръка работещ регулатор, пробвай първо с него, или ако твоя има цедка вероятно е запушена (счупи я).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Гледахме я в сервиз при познат.Той я закачи на компютъра.Когати си пали няма теч,теча го видях само 1 път.Днеска я гледахме ,но нищо не можа да се види ,освен ,че ГНП-то е омазано леко ,регулатора и той така с нафта.Иначе миналата година сменях оригиналните скоби на маркучите,че се движеха свободно.Утре сутрин ,като я запаля,ще отида да я закачим пак за грешки
    2002 1.9JTD 115

  4. #4
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by NeDkY View Post
    Гледахме я в сервиз при познат.Той я закачи на компютъра.Когати си пали няма теч,теча го видях само 1 път.Днеска я гледахме ,но нищо не можа да се види ,освен ,че ГНП-то е омазано леко ,регулатора и той така с нафта.Иначе миналата година сменях оригиналните скоби на маркучите,че се движеха свободно.Утре сутрин ,като я запаля,ще отида да я закачим пак за грешки
    За горивния филтър ,като нов пак ,така палеше
    2002 1.9JTD 115

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Огледайте добре помпата и регулатора, щом е омазано търсете първо там проблема. Регулатора ако има цедка я махнете.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Утре,ако може ,ще я видим,че днеска стана тъмно,като проверявахме свещите.
    2002 1.9JTD 115

  7. #7
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    стартера и егра как са?
    JTDm 170+

  8. #8
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Като застудее гарнитурите се спичат и започва да таи през тях и явно за цяла нощ губи налягане но би трябвало с подаване на контакт да се напълни гнп-то. Според мен е регулатора.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #9
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    EGR-а ,един ден се опитах да го сваля за почистване но не успях с 1 болт.Стартера не е пипан и той.След малко отивам да я закачат да видим за грешка и да видим обратна нафта,регулатор.
    2002 1.9JTD 115

  10. #10
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    мен ми се струва че върти бавно и неможе да напрай налягане на нафтата. и тоя егр земи го затапвай
    JTDm 170+

  11. #11
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Какво общо има егр с паленето?
    Всички дето са с работещ егр как палим?
    Стартера е добре да е ок зимата, но не мисля че това ти е основния проблем, ако те притеснява, вади го и го обслужи, втулки, четки и т.н.
    Ако дюзите ти пикаят също ще палиш трудно, вижте излишното гориво как е.

    пс Писах ти по-горе, обърни внимание на теча около горивната помпа и регулатора, а и имаш грешка регулатор, първо изчисти тези неща,тогава търси проблема другаде.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #12
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    Обратната нафта е премерена ( 1 минута),ЕГР-а почистен.

    Теча днеска го видях.От долната страна на помпата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20141128_155934.jpg   IMG_20141128_160231.jpg  
    Last edited by NeDkY; 28-11-2014 at 21:16.
    2002 1.9JTD 115

  13. #13
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това не е ли множко за 1 мин, поправете ме ако греша ама не беше ли 25-50гр за 5 мин на празен ход? Може и да се бъркам де...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #14
    Запален алфист NeDkY's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    112

    Default

    ето клип , как пали след 5-6 часа престой.По борда е 7 градуса , според онлайн прогнизата 6 гр. https://www.youtube.com/watch?v=xttj...usBDmlnnZ0-SVQ
    2002 1.9JTD 115

  15. #15
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Това не е ли множко за 1 мин, поправете ме ако греша ама не беше ли 25-50гр за 5 мин на празен ход? Може и да се бъркам де...
    Дюзите са ти добре според мен! Аз доколкото знам трябва за 2 мин. да напълни 2 кубика! Което значи че за 1 минута обратната нафта би трябвало да му е добре!
    Свещи също едва ли са, защото този мотор го дават да пали на минусови температури и без свещи! Аз пролетта смених моите и по средата на лятото започна да ми мига лампата за подгрева, и докато се накумя да ги сменя дойде ноември! Когато трънах да видя коя свещ е изгоряла, за мое учудване за имам-няма половин година се оказа че съм шампион - от 4 нови свещи и 4те бяха изгоряли, а колата си палеше от раз
    Според мен проблема се крие в наличието на въздух по системата! Щом има и теч по помпата, значи докато си тече си се пълни с въздух докато е загасена и после и трябва малко време да напълни системата!
    На мен по същия начин ми въртеше след като смених дюзите, и докато изгони въздуха и напълни системата си трябваше малко въртене на стартер!
    Оправи си теча на помпата и ако не се оправи, тогава карай нататък!
    Успех
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •