Results 1 to 15 of 15

Thread: Светлините за заден ход не светят

  1. #1

    Default Светлините за заден ход не светят

    Привет колеги,

    Светлините за заден ход не ми светят. Крушките са нови, бушона трябва да е ок, защото на него са още няколко неща които си работят. Остана може би да е от лоста за скорости. Така може да си карам от както смених съединителя - тогава нали всичко се разглобява.
    Възможно ли е майстора да е забравил да го включи или пък да го е проверил. Ако е нещо такова - как мога да го проверя сам/ поправя сам?
    Last edited by jv; 28-11-2014 at 16:45.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За какъв автомобил (модел/година) става въпрос?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    156 SportWagon 1.9JTDm Facelift

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сигурно са забравили да ти включат буксата за контакта за задните светлини на скоростната кутия.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Сигурно са забравили да ти включат буксата за контакта за задните светлини на скоростната кутия.
    Да, и според мен е това.
    И питането ми е дали имам лесен достъп до тази букса? Мога ли сам да си я включа?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by jv View Post
    Да, и според мен е това.
    И питането ми е дали имам лесен достъп до тази букса? Мога ли сам да си я включа?
    За местоположението и се ориентирай по скицата:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Редовно се късат кабелите на буксата му,при неправилно подреждане на нещата след сваляне на скоростна кутия !!!!
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Редовно се късат кабелите на буксата му,при неправилно подреждане на нещата след сваляне на скоростна кутия !!!!
    Извинявам се, че пак ще искам още инфо, но не съм се борил с подобно нещо досега.
    За да се установи дали е това повредата и да се оправи, трябва ли пак всичко да се разглоби?
    т.е. пак ли трябва да ходя в сервиз или имам достъп от купето до там?

  9. #9
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    От купето не, датчика на канал можеш да го видиш стигнеш, но незнам дали има разлика в местоположението му между 5 и 6 степенните кутий
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  10. #10
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    колега бръкни под акумулатора,ако не можеш свалиго има пластмасова основа под акумулатора и се вижда наместиго и си ти?
    Ако пък те мързи ходи при тия дето са ти прави ли съединител да оправят нещата.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    софия
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by jv View Post
    Привет колеги,

    Светлините за заден ход не ми светят. Крушките са нови, бушона трябва да е ок, защото на него са още няколко неща които си работят. Остана може би да е от лоста за скорости. Така може да си карам от както смених съединителя - тогава нали всичко се разглобява.
    Възможно ли е майстора да е забравил да го включи или пък да го е проверил. Ако е нещо такова - как мога да го проверя сам/ поправя сам?
    Датчик за задна е.И аз имах същия проблем.Лягаш под колата и го скиваш,на скоростната кутия е,струва 15 лв и се сменя за 3 мин
    Last edited by tonov; 30-11-2014 at 17:02.

  12. #12
    Запален алфист Marchoni's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    228

    Default

    Най-лесно както са ти писали, свали акумулатора и пласмасата под него. Ще видиш датчика само един е на ск. кутия, ако е откачена буксата я закачаш. Пада се от горната страна на кутията под акумулатора, ако легнеш под колата няма да го видиш.
    156 2.4 jtd 150hp.+++

  13. #13

    Default

    Най-лесно е да се свали акумулатора, но после това сваляне може да ти донесе главоболия с касетофона, но в случай че е стоков. По-добре е да намериш канал (има ги на много места), да огледаш датчика и да диагностицираш.
    Former Alfa owner.

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе вие не разбрахте ли,че датчика е отгоре на кутията,на канал или подемник само ще си гледа,без да свърши нищо.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15

    Default

    Благодаря на всички за отговорите!

    Проблемът е отстранен. Причината беше, че една от жичките на буксата се беше измъкнала (не видимо, но нямаше контакт).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •