Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 113

Thread: 159 и борбата с неприемливи скърцане, дрънчене и др.

  1. #76
    дърт алфист svetlin pilev's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Варна
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by vudi View Post
    И аз имам същата мизерия от около година...Зимата е слабо, лятото-гоня гълъбите със звуците! Вкарах я в сервиз.....не са тампоните на щангата( уж я свалиха, за да проверят..), смениха биаледки и пак скръц. Най-накрая единия взе игла и спринцовка и вкара масло в шарнирите на долните носачи и взе, че спря...обаче за 2 дена и после...скръц-пръц, скръц-пръц...Носачите ми са рециклирани, така че или ще ги сменям или пак ще рециклирам...Ако при теб открият нещо различно, пиши!
    Ето какво се случва при мен след интервенцията в сервиза-разкапсуловане на тампоните на стаб.щанга и гресиране с някаква спец.грес.После смяна и на долен ляв носач,който си беше пътник от миналата година.Резултатът е:нулево скърцане!
    159 SW 2.4 Jtdm 2007
    156 TS 1.8 1999 EX
    Avensis SW 2.2 D4D 2011

  2. #77
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Имам следния проблем: Когато въртя волана докато паркирам и на место се чува при въртене на ляво едно пукане. От какво би могло да е ?

  3. #78
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Имам следния проблем: Когато въртя волана докато паркирам и на место се чува при въртене на ляво едно пукане. От какво би могло да е ?
    Най вероятно шарнир,тампон носач, рейка.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #79
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    От два месеца имам 159sw - при покупката ми беше обяснено че са сменени горните носачи но не били качествени и затова скърцали. Деиствително при мокро време няма скърцане, когато изсъхнат и колата загрее добре се започва! При смазване със спрей силикон скръца изчезва- със сигурност те скърцат! Как да ги "лекувам" с смазване което да трае по-дълго време? При евентуална смяна на каква марка да заложа? Сервизите не дават гаранция за това!
    Както при колегата по-горе има пропукване при въртене на волана на място но мисля че то също е от горните носачи! Коя марка носачи би трябвало да не скърцат и мога ли да ги сменя един по един а не едновременно?

  5. #80
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Бахти .. аз първата 159-ка и направих 60 000 километра и нищо никога не ми е скърцало. Тази в момента дето я карам вече е на 15 000+ при мен и пак нищо ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #81
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by n_niki View Post
    От два месеца имам 159sw - при покупката ми беше обяснено че са сменени горните носачи но не били качествени и затова скърцали. Деиствително при мокро време няма скърцане, когато изсъхнат и колата загрее добре се започва! При смазване със спрей силикон скръца изчезва- със сигурност те скърцат! Как да ги "лекувам" с смазване което да трае по-дълго време? При евентуална смяна на каква марка да заложа? Сервизите не дават гаранция за това!
    Както при колегата по-горе има пропукване при въртене на волана на място но мисля че то също е от горните носачи! Коя марка носачи би трябвало да не скърцат и мога ли да ги сменя един по един а не едновременно?
    И аз имах скърцане.....яко....хората се обръщаха....но при мен идваше от долните носачи, които бях рециклирал и издържаха 2 години. Смених ги с нови, турски, технорот ( може и да бъркам правописа, но звученето е такова) и за момента, 10000 км. съм доволен
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  7. #82
    започва да се пристрастява milchoto's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Yambol
    Age
    47
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by vudi View Post
    И аз имах скърцане.....яко....хората се обръщаха....но при мен идваше от долните носачи, които бях рециклирал и издържаха 2 години. Смених ги с нови, турски, технорот ( може и да бъркам правописа, но звученето е такова) и за момента, 10000 км. съм доволен
    Каква е цената на турските носачи

  8. #83
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by milchoto View Post
    Каква е цената на турските носачи
    220 лв.
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  9. #84
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Бахти .. аз първата 159-ка и направих 60 000 километра и нищо никога не ми е скърцало. Тази в момента дето я карам вече е на 15 000+ при мен и пак нищо ..
    __________________

    Е, като сложим още 40 хил. км, двата долни носача са за смяна - влиза следващата седмица. Но по купето, освен лекото придрънкване ( което понякога ме вбесява) от детското столче, все още всичко си е тип топ, без никакви дразнещи звуци.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  10. #85
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    ...освен лекото придрънкване (което понякога ме вбесява) от детското столче...
    Същата работа беше при мен - закопчалките подрънкваха. Обаче дораснахме за бустер и нещата утихнаха

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  11. #86
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Колеги абе в началото на темата прочетох за клопане в страничните колони където са коланите.. Имам същият проблем и не успях да го реша. Махнах кората и си мислех, че е от захващането на колана та му сложих едни гумички... пак хлопа по същият начин и вече не знам какво да го правя..
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  12. #87
    започва да се пристрастява milchoto's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Yambol
    Age
    47
    Posts
    62

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Колеги абе в началото на темата прочетох за клопане в страничните колони където са коланите.. Имам същият проблем и не успях да го реша. Махнах кората и си мислех, че е от захващането на колана та му сложих едни гумички... пак хлопа по същият начин и вече не знам какво да го правя..
    това с коланите май и при мен го има

  13. #88
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Не е от колоните,от вратите е.Няма оправяне!Става с наместване на пантите,които са на гредата но си е ден до пладне,При мен беше така прибрах ги малко на вътре и 7-8 месеца,отново се появи.Аз имам някакво скърцане от волана,по точно класкосна и аирбега,някой друг има ли го?
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  14. #89
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Абе няма невъзможни неща.. навил съм си на пръста, че всичко къде пука и трака ще го изолирам.. да видим какво ще излезе.
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  15. #90

    Default

    Колеги, някой да е лекувал скърцане от шофорската седалка? Направо полудявам при всяка неравност. А, сега като сложих 18ките направо не се търпи. Не скърца от пластмасите, а по-скоро отвътре.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •