Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 113

Thread: 159 и борбата с неприемливи скърцане, дрънчене и др.

  1. #91
    Младши алфист Vichev's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    20

    Default

    При мен пък скърцането идва от централната конзола на тавана на купето.

    Като я натисна добре нагоре и неприятният звук спира.

    Насоки за безболезненото и разглобяване?

  2. #92
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by Vichev View Post
    При мен пък скърцането идва от централната конзола на тавана на купето.

    Като я натисна добре нагоре и неприятният звук спира.

    Насоки за безболезненото и разглобяване?
    Сваляш, натягаш пружинките, които я държат и приключва тропането.
    Бях слагал и снимки как се сваля, че е специфично.
    Ето пак слагам. Виж хубаво къде са пружинките, за да знаеш къде да натиснеш - иначе не излиза гада...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20141031_100551.jpg  
    Last edited by Yavor; 01-04-2016 at 10:05.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  3. #93
    Младши алфист Vichev's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Стара Загора
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Сваляш, натягаш пружинките, които я държат и приключва тропането.
    Бях слагал и снимки как се сваля, че е специфично.
    Ето пак слагам. Виж хубаво къде са пружинките, за да знаеш къде да натиснеш - иначе не излиза гада...
    Благодаря ти, още утре ще пробвам.

  4. #94

    Default

    Здравейте,

    Имам тракане отзад в моята 159 седан с Bose музика. Тракането го чувам някъде отзад отдясно (откъм C-колонката), но дали е ляво или дясно може и да се бъркам, отдясно като че ли го чувам. Тракането е от някоя кора или нещо такова и не случайно споменавам, че колата е с Bose, понеже не се чува по неравности или дупки, ами само при определени ниски честоти на баса (например не се чува на всеки бас, ами различно) и на различно volume. Много е специфично. Някой да е срещал този проблем?
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  5. #95
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Понога има едно прихъркване от бас касата от към багажника. Не е проблем на говорителя ами по скоро някакъв резонанс. Имам го и аз чат пат, без да мога да определя правило кога и защо. Случва ми се веднъж на две седмици...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #96

    Default

    Гледам, че ти си с комби, аз съм със седан и буфера ми е отзад на кората. Така че може да е различно при мен. Все пак ще откача буфера да не стои на кората, а да бъде свободно стоящ, незакачен никъде и да видя дали резонанса се получава откъм крепежите на баса към кората.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  7. #97

    Default

    хора, моля ви кажете ми къде да я закарам тая пущиня някой да ѝ махне паразитните звуци, че просто вече не мога да трая, до 500 лв съм много силен, само накрая да няма жуженета, пукания и тем подобни....

    скърца и тропа от десните B и C колонки, вратите жужат и тропат, ужасно е, а всеки ден ми се налага да минавам по паваж и става по-зле...

    саммото окачване не тропа, тук таме по някое поскръцване има, ама него го знам откъде е

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by ducaticorse View Post
    Здравейте,

    Имам тракане отзад в моята 159 седан с Bose музика. Тракането го чувам някъде отзад отдясно (откъм C-колонката), но дали е ляво или дясно може и да се бъркам, отдясно като че ли го чувам. Тракането е от някоя кора или нещо такова и не случайно споменавам, че колата е с Bose, понеже не се чува по неравности или дупки, ами само при определени ниски честоти на баса (например не се чува на всеки бас, ами различно) и на различно volume. Много е специфично. Някой да е срещал този проблем?
    Проблема е открит

    Свалих задната централна кора, под която е буфера. Буфера е хванат на четири болта за купето / металната кора. Като натиснеш ламарината тракането спира. Направих следното:

    1. Отвих буфера и отдолу на ламарината и отделно на буфера, където контактува с метала налепих изолационна лента, от тази мъхестата, която е за снопове кабели. Отделно сложих от същата лента и на крачетата на буфера, през които минават болтовете. Качих обратно буфера, но не. Пак си остана.

    2. Пуснах си пак някаква басова песен и влязох в багажника да слушам. Открих, че един въздуховод играе и той вибрира. Свалих го и го увих отвсякъде пак в тази лента. На снимката не се вижда, но съм го увил и отзад. И забележето, че съм залепил от лентата и под "езичето" на въздуховода, което стои опряно в ламарината. За да избегна бъдещи вибрации.

    3. Пуснах музиката, беше по-добре, но пак имаше нещо. Вибрациите се бяха пренесли към друго слабо място, а именно буксата на усилвателя. Трака тя самата, трака и лилавия ограничител. Тук има много начини да се укрепи. Аз използвах професионална дебела изолация за аудио-озвучаване за да залепя буксата по-плътно към самия усилвател.

    И воала, тракането спря.

    Ето снимки на въздуховода след облепването и на буксата преди да я залепя.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1025.jpg   IMG_1026.jpg  
    '06 Alfa Crosswagon Q4

  9. #99
    Запален алфист 2fast4you's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Колеги, къде в София могат да ми сменят само тампоните на горните носачи и някаква ориентировъчна цена? Или трябва целите носачи? От цяла бг сигурно може да чуете как скърцат..
    Alfa Romeo GTV - 1.8 - 144hp TS
    Alfa Romeo 159 - 1.9 - 160hp JTS

  10. #100
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    55

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Е тук колега си избери сервиз , звъниш и питаш иначе всеки си има разни предпочитания ама да не стане - тоя ми каза иди там, ама тя каква стана после .... Най добре да се разбереш със сервиз и да идеш на място, може би да трябва само да се гресират тези тампони знаели човек.

  11. #101
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Здравейте колеги.
    Наскоро закупих 4-та поред алфа, а именно дълго заглеждания модел 159.
    Колата е супер, карам си я с голям кеф.
    Малък дразнещ проблем.
    При висока скорост от към шофьорската врата, в горния край ,леко се чува свистенето на вятъра.
    Уплатнението е здраво и не виждам никакви наранявания по него, фугите на вратата са равни и по нищо не личи да е имало някаква интервенция или удар.
    Иначе автомобила е в пъти по обезшумен и комфортен от 156-цата.

  12. #102
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    Русе
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by 2fast4you View Post
    Колеги, къде в София могат да ми сменят само тампоните на горните носачи и някаква ориентировъчна цена? Или трябва целите носачи? От цяла бг сигурно може да чуете как скърцат..


    При мен на горен носач скърцаше шарнирния болт!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  13. #103

    Default

    Колко висока е тази скорост?

    Прозорецът затваря ли се плътно догоре?

    Вратата пасва ли плътно към каросерията/профила на автомобила?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #104
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Миналата седмица ми изкъртиха двете странични огледала и се наложи да купувам нови, та след тази операция се разскърца нещо моята врата. Не мога да локализирам проблема - натискам, нищо не се променя. Три пъти вече свалям кората, подлагам разни силиконови уплътнения и никакъв ефект.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  15. #105
    започва да се пристрастява kimi_raikkonen's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    София
    Posts
    58

    Default

    Над 100 км/ч, може и да е нормално, както казах колата е доста по обезшумена от 156-цата и явно за това ми прави впечатление.
    Стъклото се затваря докрай, вратата си пасва идеално...... според мен.
    Алфа 145 boxer, Алфа 156 2.0 ts
    Алфа 156 1.9 jtd, Алфа 159 1.9 jtd-m

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •