Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 80 of 80

Thread: Кабелче.

  1. #76
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тъй, днес разглобих вратата.Жълтата букса е за озвучаването.Кабела го проследих до плейъра - бяло-черен е единия, зелено-червен другия.Във вратата е срязан и закачен за филтъра от който излизат две нови кабела за тонколоната и пищялката.Обаче пича си е играл и го замаскирал в оригиналната изолация,една платнена мъхеста.На буксата няма грам свободен пин/лявата врата/ каквото и да се прави там с поялник си е приключение.Затова взех соломоновско решение - дупка 7мм/ако ма питате що 7 ми не 6 или 8, ми щото имах едно счупено 7 мм/ от вътре навън като използвах винтоверт - малък с приставка патронник и скъсих едно свредло от към опашката и режещата част максимално.В дупката наврях профилната гумичка /цилиндрична с дупка и прорез от външната част да не изпада от дупката/.През нея кабела, в купето ще вляза като го вкарам през маншона близо до купето щото там дупчене само ако се свали вратата.Утре ще го правя към купето и ще цъкна снимка.Поне сложих грес на водача на джама.
    Last edited by dimitar_vd62; 13-12-2014 at 17:35.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #77
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Напрпавих и другата врата,пищялката имаше скъсан проводник.Запоих го най-после работи.Обаче влизането в купето е проблем.Пробих гумения маншон към купето и вкарах кабела.Близо метър вкарах обаче така и не можах да умеря отвора от вътрешната страна, каква посока хвана тоя кабел и къде отиде не знам.Утре ще промуша един меден твърд проводник белким го уцеля и с него ще издърпам кабелчето.Лошото е че вътрешния отвор е достъпен слепешком и с върха на пръстите понеже пречи таблото.Общо взето най-лесно ще стане цялата работа ако се свали вратата и таблото.Надали.Ще псуем и ще го направим.Вече стана въпрос на чест.Не ми останаха пръсти.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #78
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тва не е работа за паркинг и то зимно време.Фанах сопол и ми свършиха псувните.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #79

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тва не е работа за паркинг и то зимно време.Фанах сопол и ми свършиха псувните.
    По лесно и евтино е да купиш няколко челника и да си ги раздаваш на пътниците.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #80
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Така, всичко е готово.След като се преборих със колонките на купето, т.е. прекарах кабела от външната част на колонката вътре в купето, махнах уплътнението на вратат в часта на предните колонки на стъклото а също така и декоративните кори.Подпъхнах кабела между ламарината и таблото и после по колонката до кората на тавана.Оттам го подпъхнах под кората и го издърпах през отвора на плафона който предваритерно бях свалил.Двата кабела/от лявото и дясното огледало/ ги вързах паралелно, плюс със плюс и минус със минус.После с помоща на една лустър клема 2 мм ги съединих с едно кабелче около 20 см.Другия край на кабелчето запоих за пистите които захранват лявата лампа.Опитно установих кое е плюс кое е минус като не ти светне разменяш.На първата снимка е причината поради която видях зор да прекарам кабела през колонката на вратата .От вътрешната страна има една тапа която предпазва от протриване на снопа кабели.Само че е сцепена накръст в средата.Препоръчвам преди да я монтирате обратно да изрежете отвор с диаметър около 20 мм.От ляво тая тапа е трудно достъпна.За да стигнете до тях трябва да откачите вътрешните декоративни прагове и да повдигнете тапета под жабката и под таблото с предпазители.Тази му част дето е на колонките.На втората снимка си личи къде съм прекарал кабела.Дупката във врата и дупката в гумения маншон.Кабела не е издърпан в последствие го издърпах.Утре ще мацна на дупките полиуретан да не влиза вода/не че ще влезе/.Кабела се оставя леко хлабав.После се вижда крайния резултат.Ако сте решили да правите нещо такова помислити си дали няма да поискате мигачи в огледалата и плафон в долната част на врата като на 166.Да прекарате всички кабели наведнъж.Щот ся реших че искам и мигачи в огледалата.Сигурно има и други решения на цялата гъзария, аз така го направих.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20141216_140220.jpg   20141216_140229.jpg   20141216_194652.jpg  
    Last edited by dimitar_vd62; 20-05-2015 at 23:39.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •