Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 129

Thread: ФОРМУЛА 1 <<сезон 2015>>

  1. #61
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    11

    Default

    В една обиколка мерцедесите може би са по-бързи с около 0,2-0,5, но както се видя имат много сериозен проблем с деградацията на гумите при горещо време. Дори и с твърдите смеси. Ферари за мен са най-голямата приятна изненада този сезон. Работят яко по шасито и двигателя вместо само да се оплакват и резултатите се виждат. Страхотна победа. Щеше да бъде много здрава битка ако мерцедесите не бяха объркали стратегията и ако Кими не беше спукал гума. Да се надяваме, че това ще стане другото състезание.

  2. #62
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Не бързайте да се радвате, Меrc-овете все още са по-бързи.
    Никой не твърди обратното, но... има време за псувни
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #63
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Не може да се прецени колко са по-бързи на обиколка, освен за конкретно трасе. Щото в Австралия завършиха със завидна преднина пред Фетел Мерцедесите, но тук в Малайзия нито един от двамата не можа да стопи аванс на Ферари, в нито един етап от надпредварата .. изключвам разбира се обиколките преди бокс, които са с адската деградация на гумите. В чисто състезателно темпо Ферари бяха по-бързи във второто за сезона състезание. Другото е, че аз лично се наслушах на сто и едно обяснения защо са по-бързи. То не бяха обяснения, че болида им работи по-добре при топло време от Мерцедес, по-дългото междуосие, което им дава предимство на такава бърза писта, по добра работа относно деградация на гуми и секви некви логични и не толкова отговори, в които обаче никой критик не беше 100% сигурен. Само Ферари си знаят защо протече състезанието така. Факт е, че имаха и добра стратегия, но аз лично съм далеч от мисълта, че точно това е основната причина за победата. Защото Хамилтън от последното спиране в бокса, което беше доста изтеглено напред не можа да стопи грам аванс на Фетел в оставащите 15-16 обиколки доколкото помня, а Фетел далеч не беше с нови гуми като него. Въобще тези 10-на до 14 секунди германеца си ги държеше доста стабилно като преднина и накрая некои физиономии .. като тази на Ники Лауда .. беха как да кажа .. опитваха се да се правят на изненадани. А съм сигурен, че очакваха ако не тесла, то много зор в това състезание ..

    На мен лично сезона към момента ми харесва как се развива, не само щото някой спря доминацията на Мерцедес .. аз Мерцедес също ги харесвам като отбор. Важното е да има цвят .. Новобранците също доста добре се изявиха и им стискам палци. И както казва Момчил Манчев - "От всичко това печели спорта."

  4. #64
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Така е, при конкуренция печелим всички. За мен всички са мои, щото всички участват в нещо, с което ме кефят. Няма противни, симпатяги са всичките, но тоталната доминация на един отбор гони хората от спорта. Сега като никога следя и опашката, защото Алонсо може и заслужава кола, с която да разнообрази нещата още повече.
    А грожан защо задържа Кими по време на сейфтикара, не мога да си обясня, но това не ми пречи никак да му набия попръжните, не е имало такъв слабоумник досега...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  5. #65
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Алонсо със сигурност съжалява в момента, но пък може и да е за добро, Хонда ще настигнат всички останали до средата на сезона още.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #66
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Алонсо със сигурност съжалява в момента, но пък може и да е за добро, Хонда ще настигнат всички останали до средата на сезона още.
    Фен съм на McLaren, но смятам, че това е прекалено оптимистично.
    Аз ще съм доволен, ако в края на сезона успяват да влязат в първата дестка на квалификациите и съовтетно - в точките на състезанието.
    За повече, евентуално догодина.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  7. #67
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Интересна беше днешната квалификация. Очаквам с нетърпение старта утре .. Дано е интересно като предишното състезание. За съжаление МакЛаръните се оттеглиха още в Q1.

  8. #68
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Само аз ли се надявам Райконен да покаже по-добро темпо спрямо Фетел? Все ми се иска да видя Райчо като налагащ се първи пилот
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  9. #69
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Айде колеги ставайте че почва след малко.Форцааа Скудерия ферарии
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  10. #70
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    ЙЕеееее .. евала на Кими .. разката и двата Уилямса още в първия сектор на 1-вата обиколка

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Страхотен Кими,Себастиан нещо не беше в кондиция.Още малко скорост трябва на нашите момчета за да се борят за победи.

  12. #72
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Страхотен Кими,Себастиан нещо не беше в кондиция.Още малко скорост трябва на нашите момчета за да се борят за победи.
    Мхм .. бая си беше интересен рейсът до самия край
    Себастиен направи доста грешки, особено последния завой преди старт-финалната права .. не знам проблем ли имаше с колата, или завоя го притесняваше .. доста грешки .. единственото, което ме притеснява за момента е, че нямат Ферари скорост на дългите прави, което пролича и в дуела за 4-то място. Уилямса беше недостижим на правите въпреки, че Ферарито беше със свалено задно крило всеки път. Но за Канада са обещали от Ферари - нов агрегат с 830 конски сили. Да видим ...

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Добре че Мерцедес сами си правят интриги,ебати и кухарките,не харесвам Хамилтън,но ми стана жал за него,абсолютно си беше негова победата.

  14. #74
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Бая безинтересно беше до 64-та обиколка. На тази писта кола за сигурност е голяма вероятност. Много смех вкарах покрай Макс Верстапен въпреки, че изяде дървото накрая.

    Следващото в Канада трябва вече Ферари да изравнят силите с Мерцедес - за него е обещан пакетът с 30 коня повече... да видим
    Alfa Romeo JTD - powered by 140 Монтански бизоня

  15. #75
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Коренно различен е звука на двигателя на Мерцедес и Ферари. Не казвам че са много по-силни, но някак двигателя и тубото звучи една идея по-завършен ( почти като на моята кола ) На пистата се видя че все още нямат сили да се борят с немците, не че успяват да избягат много, но как дръпна Розберг в края не е истина...
    А дано с новия пакет нещата малко да се подобрят.
    Алонсьото що отпадна, нещо ми куца швабския пък и с тез реклами едвам вдявам какво се случва?

    Между другото Хамилтън и аз не го тача като човек, баси мангото типичен, но като пилотски умения неведнъж е доказал че може да печели и с не най-бързата кола, Алонсо е същата порода.
    Last edited by mirchozo; 24-05-2015 at 20:11.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •