Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: 159/Brera или нещо други.

  1. #1
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default 159/Brera или нещо други.

    Здравейте Колеги,

    Решил съм да сменям 147-цата и се чудя, какъв автомобил да избера.

    Искам да вози добре(не толкова твърдо окачване), да е по здрав(окачването на 147 е мъка) и да е добре шумоизолиран(пак 147 ми е критерия). А и забравих да е бързичък. В момента съм се нагледал на bmw е90/ Alfa 159/Brera в този ценови диапазон.

    159 е доста красив автомобил, за съжаление не съм се возил в такъв. Някое от по горните описания дали съвпада? Искам като се движа примерно със 110-130 км/ч да не чувам много излишни звукове в купето.

    Alfa Brera ми харесва даже повече и бих взел него(дизайн, а и рядко ползвам задните седалки). Каква е разликата с 159 по отношение на окаването?

    Ако има някой от Пловдив, който може да ме разходи с неговата 159/Brera ще съм му много благодарен.

    Поздрави!
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Здравейте Колеги,

    Решил съм да сменям 147-цата и се чудя, какъв автомобил да избера.

    Искам да вози добре(не толкова твърдо окачване), да е по здрав(окачването на 147 е мъка) и да е добре шумоизолиран(пак 147 ми е критерия). А и забравих да е бързичък. В момента съм се нагледал на bmw е90/ Alfa 159/Brera в този ценови диапазон.

    159 е доста красив автомобил, за съжаление не съм се возил в такъв. Някое от по горните описания дали съвпада? Искам като се движа примерно със 110-130 км/ч да не чувам много излишни звукове в купето.

    Alfa Brera ми харесва даже повече и бих взел него(дизайн, а и рядко ползвам задните седалки). Каква е разликата с 159 по отношение на окаването?

    Ако има някой от Пловдив, който може да ме разходи с неговата 159/Brera ще съм му много благодарен.

    Поздрави!
    За съжаление 159 не вози в никакъв случай меко,вози твърдо и стабилно на пътя...............най-комфортната Алфа от по-новите е 166.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post

    159 е доста красив автомобил, за съжаление не съм се возил в такъв. Някое от по горните описания дали съвпада? Искам като се движа примерно със 110-130 км/ч да не чувам много излишни звукове в купето.

    Alfa Brera ми харесва даже повече и бих взел него(дизайн, а и рядко ползвам задните седалки). Каква е разликата с 159 по отношение на окаването
    Разлика в окачването няма, това са еднакви коли с различни купета, също като 156/147. С тия дебели врати, които са им сложили и със 180 няма да чуваш много от външният шум.

    Виж за бързина, не са от най-бързите, със сигурност има по-бързи БМВ-та, ма сега не е сезона за покупка на такова, че иде тежка зима и ще си пешеходец повечето време.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Абе в сравнение със 147/156 много по меко вози 159ката, особено ако е обута с 16ки или 17ки. При по голяма джанта пада комфорта.

    Да, возията не е като на S-класа, но е изключително стегната и добре стъпва на пътя.
    На мен най ми харесва че я няма онази специфична "хлабавост" в сравнение със 156цата.
    Обезшумяването е много по добро. Вървежа е приличен, макар че колата е тежка.
    Не знам какво се очаква - да лети ли?
    Като започн да се кмемтира, че не вървяли като за конете си - ми 1,9 е само 150, колко да върви? Колкото 400 ли?
    Сравнявал съм вървеже с други сходни коли с подобни мотори и не е по слаб, даже в ниските алфите дърпат по уверено заради хубавия въртящ момент.

    Най разпространеното е да се сравнява вървежа на 159ка с малкия мотор, с този на някое бмв с три-литровия...

    Със сигурност чога да кажа, че моята 159ка, с 2,4 мотор автомат, върви много повече от Е класа автомат, 2004та с 3 литровия мотор и от Ауди Олроуд автомат 2006та също с 3литровия мотор.
    Не говоря за максимална скорост и гонкане на магистралата, а за пъргавост при градско каране. Ясно е че големите мотори на магистралата ще ме разцепят.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  5. #5
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Ако търсиш мека возия си объркал марката колега, такава Алфа няма. Това са спортни коли, със спортен дух стъпващи уверено и твърдо на пътя, в това им е чара! При БМВ също возия може да търсиш от 5-та и 7-ма серия принципно.
    Не му мисли толкова, a взимай една Брера щом имаш възможност.
    Last edited by M.Gruev; 06-12-2014 at 11:09.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  6. #6
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Ясно, че е спортна все пак съм на 24 и мисля, че ще ми е тамън. Особено Brera-та с нейното купе. Возията искам да е една идея по добра от на 147-ца. Не очаквам да вози като Е/S/5/7, но не и да ми стресира бъбреците . Искам да е една идея по-обезшумена и да се наслаждавам на пътя/музиката ( слушам силно музика, но на дълъг път са натоварващи високите/излишните децибели). Относно колко бърза е, не ме интересува максималната скорост, а по скоро пъргавината (ускорението). Ако е Brera, най-вероятно ще е 2,4 JTDm(1.8 ти май трябвада е нова).

    Проблема е, че Brera трудно ще намеря(таква червена с всички екстри)......
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Така като чета, то ти трябва един Опел Инсигния.
    Хем красива, хем обезшумена, хем вози по-добре, хем е и малко по-голяма. Замисли се над този вариант.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    е Инсигниата не е лоша кола, но ми идва по скъпа. Пък и не искам да е голяма. Бях го споменал по горе, че задните седалки ги ползвам рядко.

    Явно трябва да се кача да покарам/повозя в една 159/Brera и тогава ще разбера дали е за мен.
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  9. #9
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    е Инсигниата не е лоша кола, но ми идва по скъпа. Пък и не искам да е голяма. Бях го споменал по горе, че задните седалки ги ползвам рядко.

    Явно трябва да се кача да покарам/повозя в една 159/Brera и тогава ще разбера дали е за мен.


    Най-добрата опция колега е да се качиш във въпросните коли и ти сам да си решиш . Няма по добро от това ти сам да си провериш кое най- много ти "тича"
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  10. #10
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    159 е по-добре от 147.
    В смисъл, че ъпгрейда си заслужава.

    Брера не съм карал, но предполагам разликата ще е като между 147 и 156. Малка, но все пак я има.

  11. #11
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    За съжаление 159 не вози в никакъв случай меко,вози твърдо и стабилно на пътя...............най-комфортната Алфа от по-новите е 166.
    моята вози меко возих се в колата на колегата Сашо и разликата е огромна неговата кола е като картинг а е и тя на 17-ки направи ми едно кръгче за да видя как върви колата със чипа върви за страх
    155ex 159ex 530new

  12. #12
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Брерата вози една идея по твърдо от 159 ката, багажник почти никакъв, задни седалки -за домашен любимец.С две думи двуместна спортна кола.Бях прред дилема 159 или берера като си сменях колата, взех 159 ка и не съжалявам.1,9 не е лош мотор, гори приемливо/особенно ако не го газиш дава разход около 7 градско и около 5 извънградско/, върви добре особенно предвид теглото и.След чип става малко по пъргава.Брера не взех единственно и само заради липсата на багажник, иначе лично мен липсата на задни седалки идеално ме устройва, не обичам да пътувам с пълна кола.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Както и колега Ивп каза, явно от 159 до друга такава има голяма ралика. Наистина моята вози доста по-стегнато и твърдо, което е страноо предвид факта,че би трябвало да са еднакви окачванията...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  14. #14
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    Въпросът е сега и Брера да намеря да видя. Аз съм млад, задни седалки и багажник не ми трябват много много. Като се замисля, колко съм ги ползвал на 147... а е с 5 врати....
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  15. #15
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    Въпросът е сега и Брера да намеря да видя. Аз съм млад, задни седалки и багажник не ми трябват много много. Като се замисля, колко съм ги ползвал на 147... а е с 5 врати....
    абе ще ти трябват! мадамата къде ще я пльоснеш?
    155ex 159ex 530new

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •