Results 1 to 13 of 13

Thread: Въпроси относно Alfa Romeo 147

  1. #1
    започва да се пристрастява RoyalMachine's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default Въпроси относно Alfa Romeo 147

    Здравейте ! Наскоро си взех книжката и след нея дойде ред да си избера подходяща за мен кола,след дълго търсене и ровичкане се спрях на 147.
    Продължавам да разглеждам обяви из сайтовете и мисля,че ще се спра на 1.9 JTD.
    Като цяло не ме вълнува много какво мислят другите,обаче всеки втори ми повтаря.
    "Абе 'мани ги тия алфи"
    "Аз имах 1 познат много ядове имаше с алфата"
    "Не ти тряа италианско само немско или японско"
    Предполагам това се дължи на голямата доза "разбирачи " в днешно време,и това как всеки в днешно време е "компетентен"на тема Коли.
    Както и да е до тук не са успели да ме разубедят да си купя алфа.
    Та нека минем на въпросите.
    Тъй като нямам много голям бюджет за кола,
    От колко $ почват наистина надеждните алфи,коя година да е моделът(аз лично се спрях на 2004,но вие си дайте мнението)

    А и още нещо из сайтовете виждам обяви на такива алфи за по 1500-2000 лева и в описанието твърдят,че е в отлично състояние,и ходовата част и двигателя са перфектни.
    Нещо не се връзва да са на такива цени
    Твърде добре ми се вижда за да е истина.
    Та вие кажете колко горе долу излиза една горе-долу запазена алфа 147 1.9 JTD 2002-2004 година.

    Edit: Вземете на пример тези (вярно,че е повечето са на бензин ) но все пак е адски ефтина
    http://www.cars.bg/c929254
    http://www.cars.bg/c929254
    http://www.cars.bg/c881111
    http://www.cars.bg/c957062 - дизел
    Благодаря ви и безаварийно !
    Last edited by RoyalMachine; 07-12-2014 at 02:45.

  2. #2
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    За дизел ценовия диапазон е от около 3000лв и естествено пак трябва мноооо да се внимава!!!

    По-горе има важна тема за обяви на автомобили!
    Поразгледай е 10-15сраници назад!
    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #3
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Хубава 147 от първите 2002 - 2004 търси на цена около 4000 лева. Цената разбира се не е гаранция за качество, затова очите трябва да са ти на четири. Също така не е изключено да е по евтина и да е хубава колата, но е много малко вероятно. Препоръчвам ти да търсиш 1.9 JTDm 140 коня.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  4. #4
    започва да се пристрастява RoyalMachine's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Ясно!
    Значи,тези обяви по 1500лв-2000лв които са в "УЖ" отлично състояние рядко да изскочи нещо по за свят..
    Аз се надявам покрай празниците да им падне цената с някой лев,все пак тежък сезон е Коледа,Нова Година отопление,хората им трябват кинти :P

  5. #5

    Default

    Слуховете за "боклучавите, чупливи" алфи тръгват точно от купувачи на кошници за по цената на една стегната жигула, разнасят се по техните приятели, познати, комшии, колеги, баджанаци и т.н. поколения наред. Така че тези за по 2к най-добре ги подминавай, ако не искаш после да се вкарваш във филми. Това важи за каквато и да е марка между другото.

    И на джамбази не вярвай, никой няма да напише/каже, че колата която продава е за скрап.



  6. #6
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Добро утро ,колега. В този диапазон около 2-3 хилки трябва да се избере колата страшно внимателно и предпазливо . Да не стане така че някои я продава за да се отърве от нея и ти да я вземеш . Затова трябва да внимаваш . Иначе тези дето ти казват да не се занимаваш с алфи може да си ги сложиш на ****
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  7. #7
    започва да се пристрастява RoyalMachine's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    31

    Default

    Абе то общо взето за 2 хилки не само алфа не можеш да намериш свястна ами всякаква друга кола,не че нещо ама не знам дали има свястна кола за около 2хил.
    Освен изцепките:"Зимай гоуфу за 1500 ти го давам и за 10 години неа'аш проблеми"
    (Нищо против голфовете)

    А иначе и аз си мисля,че репутацията на алфите идва точно от такива,някой си имал познат дето познавал някой на който братовчед му кара алфа и хич не е доволен.
    Или си взимат нещо за по 2-3 хиляди лева нито е стягат нито нищо,и почват да реват,че не вървели..
    Ама няма решил съм,че ще е 147 и това е мисля да заделя нещо от сорта на 5000,ама ще видим..

    ПП:Тук ако кажеш,че ще взимаш нещо което не е японско или немско..Те гледат все едно си от Марс..

    ПП2:Извинявайте че пак редактирам обаче не се сетих навреме..Някой да ми препоръча надежден сервиз из Пловдив където мога да закарам колата на преглед преди да е купя,има вариант при един познат,но няма да е зле да чуя мнения за други места от Пловдив,че да не си патя после :/
    Last edited by RoyalMachine; 11-12-2014 at 00:07.

  8. #8
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Харесай нещо и ще помогнем! И не винаги автомобилите за по 2000лв са скрап. Първата ми 156-ца я пазарих за 2600 декември 2011. 60000км и навих за 1 година, като окачване правих след 20000км, продадох я на комшията, той нави още 30000 и го удариха.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    Спрял си се на добър автомобил и ако си купиш Алфа,няма да съжаляваш.
    Моята е JTD 140 кс. TI.За една година съм ремонтирал климатроника и съм сменил ролката на генератора(днес ).По окачването не съм пипал нищо засега,въпреки че,цяло Севлиево беше разкопано до септември,октомври.
    Колата се държи невероятно на пътя,стабилна е,икономична(изънградско до(!) 4.5,градско до 7 с климатик,при нормално каране),а когато трябва скорост.....
    Като цяло,мненията във форума са за дизел.

    И един съвет,ако си купиш Алфа,не се връзвай на комплексарите с BMW-та.Аз го направих само веднъж.И от челен опит ти казвам,че 320I , 2000 150 коня(купе), няма как да се сравнява с Алфа-та
    Успех!

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Gecovski View Post
    Спрял си се на добър автомобил и ако си купиш Алфа,няма да съжаляваш.
    Моята е JTD 140 кс. TI.За една година съм ремонтирал климатроника и съм сменил ролката на генератора(днес ).По окачването не съм пипал нищо засега,въпреки че,цяло Севлиево беше разкопано до септември,октомври.
    Колата се държи невероятно на пътя,стабилна е,икономична(изънградско до(!) 4.5,градско до 7 с климатик,при нормално каране),а когато трябва скорост.....
    Като цяло,мненията във форума са за дизел.

    И един съвет,ако си купиш Алфа,не се връзвай на комплексарите с BMW-та.Аз го направих само веднъж.И от челен опит ти казвам,че 320I , 2000 150 коня(купе), няма как да се сравнява с Алфа-та
    Успех!
    Надявяме се опита да не е бил челен, а личен.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Моята я спазарих за 4к. като беше регистрирана и обслужена, но имаше леки забележки по задното окачване и като цяло и смених всичко отзад за 200 лв. с части, работа и стенд след това. Това беше Януари тази година и от тогава до сега само едни биалетки смених отпред и задни накладки да го речем +100 лв. Сега преди 2 дена смених съединителя, че започна да става проблемен + 440лв. (340 съединителя и 100 лв. работата) и в общи линии това са ми разходите за 30,000км. ако не броим 3 пъти смяна на консумативи (масла и филтри). Така че търси до около 4000лв. и със сигурност ще попаднеш на добър дизелов екземпляр.
    Last edited by mi7aka922; 12-12-2014 at 05:13.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by RoyalMachine View Post
    Абе то общо взето за 2 хилки не само алфа не можеш да намериш свястна ами всякаква друга кола,не че нещо ама не знам дали има свястна кола за около 2хил.
    Освен изцепките:"Зимай гоуфу за 1500 ти го давам и за 10 години неа'аш проблеми"
    (Нищо против голфовете)

    А иначе и аз си мисля,че репутацията на алфите идва точно от такива,някой си имал познат дето познавал някой на който братовчед му кара алфа и хич не е доволен.
    Или си взимат нещо за по 2-3 хиляди лева нито е стягат нито нищо,и почват да реват,че не вървели..
    Ама няма решил съм,че ще е 147 и това е мисля да заделя нещо от сорта на 5000,ама ще видим..

    ПП:Тук ако кажеш,че ще взимаш нещо което не е японско или немско..Те гледат все едно си от Марс..

    ПП2:Извинявайте че пак редактирам обаче не се сетих навреме..Някой да ми препоръча надежден сервиз из Пловдив където мога да закарам колата на преглед преди да е купя,има вариант при един познат,но няма да е зле да чуя мнения за други места от Пловдив,че да не си патя после :/
    Ела в неделя на срещата, да ти напълним главата със щуротии, пък да видим кво ще излезе после....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Default

    "Надявяме се опита да не е бил челен, а личен. "

    Така де,личен

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •