Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Парното не е както трябва - защо?

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    Извинявам се че се намесвам в темата , но не искам да пускам нова....и аз имам проблем с парното и ми трябва да знам къде се намира електронния клапан който отваря кръга към парното ?! духа само студено маркучите който влизат в купето и те са студени ... а от пред при двигателя са топли ..... колата не прегрява работи си нормално
    155 rlz

  2. #17
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Отвори долу в краката ти дясната страна. Там е радиаторчето виж дали тръбите към него са топли. Мисля че ако са топли би трябвало да е радиаторчето. Вади се много гадно.. Но по-скоро изчакай още някое мнение да не се окаже друго...
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #18
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    до педала за газта...сваляш двете пластмасови кори и воала....кранчето е пред теб.
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    35

    Default

    свалил съм пластмасите (източих антифриза) текна яко ръждица ....явно преди това е карана яко на вода.....от големия радиатор текна ръждива вода ....от малкия радиатор за парното след като свалих едното маркуче което е към клапана от радиатора текна чиста вода!сипах вода вдигна градуси колата и пак .... маркучите отпред при двигателя след термостата са топли , а на влизане в купето са студени като лед,съветваха ме да потърся къде се намира някакъв електронен клапан , който след като цяло лято не се е ползвало парното е възможно да е запекъл и да не отваря сега...проблема го имах и миналата година , след смяна на антифриза и малко разръчкване на всички маркучи и т.н. до педала на газта се оправи парното ....ама с тази магария сега не става , пак си бие студ!тегава работа
    155 rlz

  5. #20
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Ми то клапанчето 'кранчето' е захванато за самото радиаторче...провери ги и двете
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •