Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Парното не е както трябва - защо?

  1. #1
    Младши алфист pino77's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Elin Pelin
    Posts
    22

    Post Парното не е както трябва - защо?

    проблема е от няколко дни с парното.Като работи на място при 80-90 градуса духа хладно.в двежение духа топло,а при смяна на скороста се сменя и дхането.Над 3000 оборота вентилатора работи силно,като намаля тои почти спира да духа.Моля за съвет колеги от какво се получава така.
    Алфа ромео 155 1.7TS

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pino77 View Post
    проблема е от няколко дни с парното.Като работи на място при 80-90 градуса духа хладно.в двежение духа топло,а при смяна на скороста се сменя и дхането.Над 3000 оборота вентилатора работи силно,като намаля тои почти спира да духа.Моля за съвет колеги от какво се получава така.
    Аз тука не схващам точно какво става но мисля че има два проблема. Първия е, че не духа топло а втория е че вентилатора се влияе от оборотите на двигателя. Уцелих ли нещо!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Младши алфист pino77's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Elin Pelin
    Posts
    22

    Post

    може да се каже че се влиае от оборотите на мотора но духа толпло.Перката работи според мощността на двегателя -бързо-бавно
    Алфа ромео 155 1.7TS

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by pino77 View Post
    може да се каже че се влиае от оборотите на мотора но духа толпло.Перката работи според мощността на двегателя -бързо-бавно
    Хвани и замери какво става с напрежението на акумулатора! Виж в какви граници се движи когато е без консуматори и когато пуснеш парното.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Хвани и замери какво става с напрежението на акумулатора! Виж в какви граници се движи когато е без консуматори и когато пуснеш парното.
    Ти пък къде го прати...
    Предполагам, че е с климатроник колата, в такъв случай при ниско ниво на антифриза (казва, че духа хладно) на празен ход датчика изстива, защото няма циркулация и спира вентилатора, когато е в обороти стопля и го включва
    С две думи, Павеле, долей антифриз
    Last edited by Tedo; 10-12-2014 at 19:23.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Ти пък къде го прати...
    Предполагам, че е с климатроник колата, в такъв случай при ниско ниво на антифриза (казва, че духа хладно) на празен ход датчика изстива, защото няма циркулация и спира вентилатора, когато е в обороти стопля и го включва
    С две думи, Павеле, долей антифриз
    Нека премери първо напрежението... Преди да сменя радиатора мнооого километри съм навил с антифриз много под минимума но никога перката ми вътре не се е смущавала от липсата на антифриз в системата!! Дори съм имал случаи на прегряване от липса на антифриз и въпреки това нее имало проблем с оборотите на вентилатора!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Липсата на топло ми се струва, че е от ниско ниво на антифриз... имало е подобни аномалии в 155.
    А с кой мотор е колата?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Здравейте и за много години!
    Гледам, че темата е позамряла, та реших да попитам нещо, макар и не точно по нея(надявам се колегата да не се сърди)
    Перката на радиатора работи постоянно на високата степен и се изключва само когато изключа от контакт. Та въпросът ми е дали е някакво реле или датчика на радиатора?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  9. #9
    младши алфист koki79's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Габрово
    Age
    44
    Posts
    51

    Default

    Здравейте и за много години,към колегата gaiska и аз имах същия проблем и се оказа релето което е до долния ляв педал за съединителя,та отвори панела с бушоните и релетата мисля 3-то или 4-то от горе на долу и го смени.

    П.П. внимавай какво реле купуваш за да не го сменяш 2 пъти- с тези релета от 5 лева ще изкараш 2 седмици и пак на магазина-мисля 12-15 лева ми излезе второто.
    Alfa Romeo 155 1.7 8v 1995
    0877 850 309

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Коки, не разбирам точно за кое реле става дума. При мен над педалите има един падащ панел с доста релета и бушони, но незнам някой от тях дане за вентилатора. При мен тръгва на бързата степен още като дам на контакт, независимо дали колата е студена или топла.
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Коки, не разбирам точно за кое реле става дума. При мен над педалите има един падащ панел с доста релета и бушони, но незнам някой от тях дане за вентилатора. При мен тръгва на бързата степен още като дам на контакт, независимо дали колата е студена или топла.
    Почни от датчика на радиатора, просто го изключи и виж какво ще стане. След това ще се мисли...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Като изключа датчика на радиатора спира перката(говоря , разбира се , когато съм на контакт). Това означава ли , че по някакъв начин датчика подава постоянно сигнал към релето и то затова сработва перката , като дам на контакт? Ако е така , то значи релето си ми е наред(където и да се намира то).
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska View Post
    Като изключа датчика на радиатора спира перката(говоря , разбира се , когато съм на контакт). Това означава ли , че по някакъв начин датчика подава постоянно сигнал към релето и то затова сработва перката , като дам на контакт? Ако е така , то значи релето си ми е наред(където и да се намира то).
    Точно това значи! Сменяи датчика...
    (релета има 2, едното е вътре в купето другото е при мотора, това в купето е на табло над голямото с многото бушони и за да се стигне до него се сваля пластмасата от ляво на волана)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Ок, ще го сменя! Дано да е от него!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Кое точно е релето за перката в коша? Какъв цвят е и за коя степен отговаря, че ми стана интересно понеже моите са събрани на една купчинка незнайно защо.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •