Results 1 to 9 of 9

Thread: Светлина задна скорост

  1. #1
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default Светлина задна скорост

    Вчера забелязах ,че не свети светлината за задна скорост...Проверих буксата свързана с датчика който се намира под акумулатора оказа се здрава и кабелите не са скъсани ! Самия датчик не съм го отвивал понеже нямах ключ 22. Намерих и електрическа схема на тази светлина но освен бушона F35 не знам какво да гледам друго.Ето схемата
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:27.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Вчера забелязах ,че не свети светлината за задна скорост...Проверих буксата свързана с датчика който се намира под акумулатора оказа се здрава и кабелите не са скъсани ! Самия датчик не съм го отвивал понеже нямах ключ 22. Намерих и електрическа схема на тази светлина но освен бушона F35 не знам какво да гледам друго.Ето схемата
    Изключи двата проводника от датчика и ги допри един до друг. Ако при това положение (и ключа на контакт) не светне и ако си сигурен, че бушонът е здрав, провери да не е изгоряла крушката. Ако и това не е, не остава друго освен окислен цокъл или прекъснат проводник някъде.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 23:29.

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Да любител съм на всички сайтове дето ще получа знания...Нещо против или отговаряш само за да си увеличиш бройката на мненията си.Ако не можеш да помогнеш поне не пречи !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 23:30.

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    1.Не съм забравил нищо....
    2.Отговорих така понеже ми прозвуча някак си подигравателно
    3.Хленча за помощ понеже както виждаш съм регистриран на сайта август 2014 а и колата я имам от тогава....няма как да знам нещата по тая кола,че да помагам аз на другите.Като натрупам опит ще помагам,сега на мен ще ми се помага....иначе за какво е тоя форум !?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 23:30.

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Днес няма да мога да направя това дето пише колегата ecotronic понеже вали.
    Но да попитам още нещо този датчик да се опитвам ли да го развия ,че да видя дали и той не е задал багажа.Смисъл има ли вероятност самия датчик да е дефектирал ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Днес няма да мога да направя това дето пише колегата ecotronic понеже вали.
    Но да попитам още нещо този датчик да се опитвам ли да го развия ,че да видя дали и той не е задал багажа.Смисъл има ли вероятност самия датчик да е дефектирал ?
    Ако допреш двата проводника и светне крушката, означава, че проблемът е в датчика.
    Тъй че направи пробата за да разбереш, дали трябва да го сваляш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •