Results 1 to 9 of 9

Thread: Ремонт на компресор (климатик) ?

  1. #1
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default Ремонт на компресор (климатик) ?

    Да питам: вие лагера отпред на шайбата. Ама зверски. Казаха ми че се сменял. Та въпроса ми е: някой правил ли е такъв ремонт и дали си заслужава? Или да си търся направо секънд хенд? Така или иначе системата ми е празна, намерих един скъсан маркуч, та да знам какво да правя
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Re: Ремонт на компресор (климатик) ?

    Quote Originally Posted by tonov
    Да питам: вие лагера отпред на шайбата. Ама зверски. Казаха ми че се сменял. Та въпроса ми е: някой правил ли е такъв ремонт и дали си заслужава? Или да си търся направо секънд хенд? Така или иначе системата ми е празна, намерих един скъсан маркуч, та да знам какво да правя
    Колега на мен ми вие от 4 месеца така и станА баш у София, ходих при Румен, при бат Еньо и т.н. и се прибрах в Бс на риск. То не бяха стружки, стъргане и прочие. Варианта е да се разхлаби ролката и да прескочи ремъка или някое парче от лагера да блокира ремъка и да го скъса и в двата варианта оставаш без динамо. Ремонта го готвя от тогава и отлагам пак от тогава щото няма кво друго да карам, а съм нонстоп в движение. Разговарях с доста хора и всички казват, че разглабянето е голямо. След 1-2 седмици смятам да я вкарам вече в бокса, бая време изкарах, но предполагам че е въпрос на късмет. Има вариант ако някой може без да ходи до компресора да сложи по-къс ремък без ролката на климатика, но пак си трябва консултация

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    При мене компресора е сам на ремъка, така че опасност да остана без динамо няма. Като се поразтърсих ми обадиха един сервиз дето правели тази операция, щото аз сам нема да се оправя. Та утре ще го нося да видим. Ще пиша кво е станало после
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз имам един компресор някъде на части/стария от старта кола/който беше с блокирали бутала но смятам че лагера требе да е здрав-ше го птърся и ще пиша
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Аз имам един компресор някъде на части/стария от старта кола/който беше с блокирали бутала но смятам че лагера требе да е здрав-ше го птърся и ще пиша
    Мерси mury, май няма да има нужда. Отказаха ми ремонт, шансовете да стане били 50/50 и явно не им се занимава. Намерих втора ръка, дават гаранция че бачка.
    Много ли са му 100 кинта?
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Quote Originally Posted by Mury
    Аз имам един компресор някъде на части/стария от старта кола/който беше с блокирали бутала но смятам че лагера требе да е здрав-ше го птърся и ще пиша
    Мерси mury, май няма да има нужда. Отказаха ми ремонт, шансовете да стане били 50/50 и явно не им се занимава. Намерих втора ръка, дават гаранция че бачка.
    Много ли са му 100 кинта?
    Ми аз преди около 1.5 го взех за 80лв. от Италиянеца
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Ремонт на компресор (климатик) ?

    Quote Originally Posted by krasyb
    След 1-2 седмици смятам да я вкарам вече в бокса, бая време изкарах, но предполагам че е въпрос на късмет. Има вариант ако някой може без да ходи до компресора да сложи по-къс ремък без ролката на климатика, но пак си трябва консултация
    Ела на гости .Ще те вредя при 1 познати , нсе обади от предният ден за да запазя час.
    Фирмата беше "Серво Кинг" , но от началото на 02.м варненският филиал е с ново име.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  8. #8
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Quote Originally Posted by tonov
    Quote Originally Posted by Mury
    Аз имам един компресор някъде на части/стария от старта кола/който беше с блокирали бутала но смятам че лагера требе да е здрав-ше го птърся и ще пиша
    Мерси mury, май няма да има нужда. Отказаха ми ремонт, шансовете да стане били 50/50 и явно не им се занимава. Намерих втора ръка, дават гаранция че бачка.
    Много ли са му 100 кинта?
    Ми аз преди около 1.5 го взех за 80лв. от Италиянеца
    Kакто и да е, взех го. Утре-вдругиден ще го слагам.
    пп: Явно при софиийските италианци е по-тънко от врачанските. Ма то в нашия край алфа е бутикова кола
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега какво стана с компресора? При мен на 147-цата яко свири, не са ремъци или ролки защото са на има няма 2000км... Компресора е с прецакани лагери...Колко ти взеха за ремонта? Спря ли да свири след това?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •