Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: Метален капак !!!

  1. #61
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    то има ли такова нещо?

  2. #62
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Ама винаги е най-лесно да обвиниш държавата, че тя е виновна за пътищата. Тесногръдо мислене...
    Дадох ти пример с кръговото в Пловдов ! Това ли е тесногръдо мислене ? Пловдив от както е новия кмет е повишил данъците с 30% - насреща има половин ремонтиран мост - това ли е тесногръдо мислене !?!
    Моста на скобелева майка ( изхода за Хасково) стои затворен две години - това ли е тесногръдо мислене ???
    Когато платиш такива данъци, колкото един германец, тогава ще може да искаш да караш по такива пътища.
    Немски данък<висока заплата<икономика<работна заетост<предприятия<ДЪРЖАВА ПРЕДОСТАВЯЩА УСЛОВИЯ ЗА БИЗНЕС ! Пак стигнахме до държавата - странно !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #63
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Добре де, ся да речем, че държавата не е виновна за пътищата...ние ли аджеба излезнахме виновни, че нямаме асфалт?
    И ще ме извиняваш обаче една дупка да закърпят им струвала 5-600лв...ти как ги виждаш тия 5-600лв в една дупка 50 на 50?
    Или и тука ще ми кажеш, че материала е за 50лв, а 450 е за труда щото не всеки може да запълва дупки и са вложили много пари за мини валяк и трябва да го избиват.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #64
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Не може ли просто да разберете, че каквато е държавата като икономика, такава и ще е периферията?
    Какво още очаквате, пак да ви питам?
    Ако държавата е със силна икономика, тогава ще има високи заплати, тогава ще има висок стандарт, тогава ще има хубави пътища.
    И обратното.
    Като не ви изнася да живеете в такава икономика, прав ви път към по-силна икономика. Пазара е отворен. Свят широк.
    И да не си мислите, че ще се "оправим". Няма такова нещо като оправяне. Всичко е пари. Никой от горе няма да даден на долу. И за това не очаквайте "оправяне".
    Както Германия (просто пример) винаги е била силна, така и Зимбабве винаги е била слаба. Почти няма сила на света, която да обърне нещата.
    Просто проумейте, че не може всичко да е перфектно в страна със слаба икономика. За щастие има страни, където пътищата са още по-зле. Съответно държавата е с още по-слаба икономика и т.н.
    Елементарно е.

    п.п. На много малко места в България няма асфалт. Да, има дупки. И да, винаги ги сравнявате с най-добрия от други държави. Е точно тук е разликата. И в държавата и в наливането на пари от вашите джобове в нея.
    Last edited by BO; 23-01-2015 at 12:20.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Наясно сме, че сме далеч от немския стандарт.
    И в Германия има кръпки по асфалта, но едва ли има направена кръпка, която след 2 месеца да се превърне пак в дупка.
    Когато тук се осчетоводяват 500 лв за закърпване на една дупка, ние искаме парите да отиват в дупката а не в нечий джоб. Искаме още, когато се изразходва и без това постният бюджет, това да става рационално вместо пладнешки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Цялото това желание отново е свързано с икономическата сила на дадена държава.
    Ако си направите труда да видите степента на ограбване/корупция, спрямо икономическата сила на държавата, то ще видите, че има правопропорционална зависимост.
    И в големите държави има корупция и това е ясно.
    Но едно е да вземеш 10к от 200к входящ капитал, друго е да вземеш 10к от 20к капитал.
    Желанието и мерака на хората е еднакъв. Въпроса е в това да влизат просто повече пари = силна икономика.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #67
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Корупция има навсякъде. Но тя не зависи толкова от мощта на дадена икономика и от размера на инвестираните суми, колкото от манталитета на хората, което разбира се също има косвена връзка със жизнения стандарт.
    Парадоксалното у нас е това, че тук не просто се краде от даден проект. Тук в много случаи самият проект се създава за да може да се краде.
    Аз мога да дам много примери затова, как именно поради тази причина у нас са правят неща, за които немецът мечтае, но не си ги позволява.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #68
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Примерни много.
    Да се върнем на въпроса, че просто няма как в държава със слаба икономика, каквато е нашата, да имаме хубави пътища.
    Пътищата ни не са хубави, но не са и лоши. Просто са съпоставими с положението на държавата в икономически аспект. Това е.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не говорим за перфектни пътища. Знаем, че не можем да ги имаме и си налягаме парцалките.
    Аз обаче (и не само аз) съм убеден в това, че у нас подръжката на единица дължина от даден път е по-скъпа от тази в Германия.
    Значи въпросът с лошите пътища не опира предимно до недостиг на пари за подръжка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не говорим за перфектни пътища. Знаем, че не можем да ги имаме и си налягаме парцалките.
    Аз обаче (и не само аз) съм убеден в това, че у нас подръжката на единица дължина от даден път е по-скъпа от тази в Германия.
    Значи въпросът с лошите пътища не опира предимно до недостиг на пари за подръжка.
    Аз съвсем не съм сигурен.
    Щях да съм сигурен ако имах доказателства - някакъв материал.
    Имаш ли някакъв материал, който да го показва това нещо?
    Аз знам, че изграждането на магситрала в нас е средно около 2 милиона Евро на километър. Същия път в Германия се изгражда по средно 9 милиона Евро.
    Дали от заплати, дали от материал, не знам от къде идва разликата. Просто така казват.
    Ако допуснем, че такава голяма разлика идва и от двете - заплати и материал, то е нормално при вложен по-хубав материал, след това поддръжката да е по-евтина.
    Но пак казвам - не знам въобще колко излиза "поддръжката" на тия пътища тук и там.
    Щом ти си убеден, то предполагам знаеш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #71
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    BO ,що не станеш депутат !?
    Защитаваш теза ,която освен теб я подкепят още 240 човека в парламента/не е сигурно ,че вс. са за това/.
    Останалите около 7,265 милиона са на др мнение.

  12. #72
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    BO ,що не станеш депутат !?
    Защитаваш теза ,която освен теб я подкепят още 240 човека в парламента/не е сигурно ,че вс. са за това/.
    Останалите около 7,265 милиона са на др мнение.
    Най-важното е да имаш мнение.
    Но не стадно мнение. Това е основния проблем. Държат ни като стадо и ни налагат принципа на стадното мнение.
    Изправи се малко, огледай се и погледни по-далече от стадото.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #73
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Живея с тези принципите за собственото мнение ,но това няма общо със стадното.
    Важното е да си зад тезата която защитаваш та била тя стадна или не.
    А това за пътищата ....
    Надявам се да се срещнещ някой ден с човек който се занимава с тази дейност за да чуеш колко се взима и колко се дава за настилка.
    п.с.
    имам познат ижинер.... лошо ми е ставало от историиките.

  14. #74
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Интересно развитие на темата в рамките на 5 страници от питане за метална кора стига до същината на въпроса т.е.:Какво налага подмяната на пластмасова с метална?
    Има една поговорка- кучето скача според тоягата, като тоягата ни е къса толкова., Битува мнението : ми те крадат, няма как да се промени, ако не те устройва ходи другаде, колко дават за пътища и колко краднат и т.н. не казвам ,че това не е най-вероятната действителност, твърдя ,че с писане във форума няма как да се промени.
    Ние сме странно животно прибираме се , оплюваме всичко и всички пиейки по една ракия за кураж, пускаме телевизора, гледаме някаква простотия оплюваща политиците, смеем се, викаме"Гледай как ги изтипосаха", лягаме пърдим под завивката спим и на другия ден в общия случай я коментираме с колегите смеем се...............и всичко отново колелото се върти.
    Колко пъти някой се оплака, даде жалба, проследи какво се случва?Или понеже нищо няма да се промени по добре да не се занимаваме? Е как да стане? Да чакаме рицар на бела кранта да ни оправи ли?Ми има ама са бедни и всички похвални мисли и добри намерения с който изглеждат преизпълнени преди да вземат властта след това се трансформират в мисъл за благо и просперитет на по тесен кръг хора.
    Колегата по горе имал познат инженер,хубаво и какво от това?Всичко се работи според бюджет, и като имаш определен обем за малко пари.......толкова.Отделно от това в разговори на "маса" обикновенно се раждат градските легенди.
    Докато все повече от нас не започнат да се жалват, и да се трупа материал няма как да стане.Влизаме е "кучето си лае кервана си върви" и ""една птица пролет не прави" и прави ли ви впечетление ,че фолклорът ни е изключително богат на поговорки и пословици?Явно с времето са се натрупвали ,вероятно като изразяване на народното недоволство......Както и сега телевизията е изпъстрена с "комедиини "предавания осмиващи властта или чакащи с микрофон в ръка наше обаждане да тръгнат самоотвержено да бранят интересите ни?................както е казано нищо не се губи в природата .....има еволюция.Е в конкретната реалност е по скоро мутация ама колкото толкова.
    Last edited by alex052; 25-01-2015 at 06:56.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  15. #75
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Хубаво е,че се опитваме да се сравняваме с Германия,но е добре да сравним и производителността на труда с немския! Тогава и нещата ще се подредят почти магически!
    BMW 318ti '96

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •