Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: централно заключване

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    6

    Red face централно заключване

    Здравейте момчета,аз сам от скоро тук . Имам един голям проблем смоята алфа ако някои знае нещо моля нека да помогне преди два дни имах проблем с дясната врата предна беше замръзнала и неискаше да се затвори заключих я с централното и краи няма отваряне.Днес докато я затоплях се заключи и краи добре че бях вътре. блокира ми двете предни врати И сега няма влизане отпред Моля помагайте

  2. #2
    започва да се пристрастява NeverBackDown's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пещера,Пловдив
    Posts
    51

    Default

    Колега здрасти , не успях да разбера конкретно как се е стигнало до проблема , но да не би да е заяла самата брава на вратата ?
    Alfa Romeo 145 Twin Spark 1.6 120hp

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Намери топъл гараж. Остави колата да се размрази и подсуши, а после смажи ключалките. Не напъвай сега бравите, щото ще получиш "главоболие".
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    6

    Default

    първо ми блокира дясната ключалка а днес и лявата тоест двете предни врати

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Прави молебен за затопляне на времето.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    6

    Default

    не бравата заключи ми двете предни врати

    ---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

    някаква друга идея реле за централното или друго нещо

  7. #7
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Замръзнал ти е механизма и грешката ти е била,че насилствено си заключил вратите. Блокирал е механизма!!! Сега! При затоплена кола, свали прозореца на шофьорската врата докрай,за да можеш да работиш. Освобождаваш колкото е възможно кората на вратата,като внимаваш да не я счупиш, и с дълга отверка или подобен инструмент бъркаш и освобождаваш пружината на механизма за заключване!!! А най-добре я закарай на майстор или авто ключар да ти освободят механизма. Следващия път когато вратата не иска да се затвори, просто пусни парното да духа яко към вратата докато стопли механизма и тя ще се затвори сама

    ---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:29 ----------

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Прави молебен за затопляне на времето.
    И да се затопли все тая. След акто е заключил колата с централното при замръзнал механизъм, и 25 да стане няма се отвори ей така Минах два пъти от глупост през това и вече си знам.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    6

    Default

    мерси това да го направя и на двете врати

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Замръзнал ти е механизма и грешката ти е била,че насилствено си заключил вратите. Блокирал е механизма!!! Сега! При затоплена кола, свали прозореца на шофьорската врата докрай,за да можеш да работиш. Освобождаваш колкото е възможно кората на вратата,като внимаваш да не я счупиш, и с дълга отверка или подобен инструмент бъркаш и освобождаваш пружината на механизма за заключване!!! А най-добре я закарай на майстор или авто ключар да ти освободят механизма. Следващия път когато вратата не иска да се затвори, просто пусни парното да духа яко към вратата докато стопли механизма и тя ще се затвори сама

    ---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 18:29 ----------



    И да се затопли все тая. След акто е заключил колата с централното при замръзнал механизъм, и 25 да стане няма се отвори ей така Минах два пъти от глупост през това и вече си знам.
    +1 ама аз пребих кората, добре че имах резервна. Иначе точно на 3ма колеги им се е случвало които аз зная, и сега пръскам преди сезона с течни греси и други смазки на богато, че явно им е болка това на бабичките.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by abv7613 View Post
    мерси това да го направя и на двете врати
    Би следвало като освободиш механизма на шофьорската да проработи централното и другата врата да се освободи автоматично.

    ---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    +1 ама аз пребих кората, добре че имах резервна. Иначе точно на 3ма колеги им се е случвало които аз зная, и сега пръскам преди сезона с течни греси и други смазки на богато, че явно им е болка това на бабичките.
    Сваляш ли кората, като пръскаш или директно през челюстите? Че аз по инерция ,докато чакам по 100 часа да ми загрее парното тя и вратата проработва и все още не съм я смазвал.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Би следвало като освободиш механизма на шофьорската да проработи централното и другата врата да се освободи автоматично.

    ---------- Post added at 18:53 ---------- Previous post was at 18:50 ----------


    Сваляш ли кората, като пръскаш или директно през челюстите? Че аз по инерция ,докато чакам по 100 часа да ми загрее парното тя и вратата проработва и все още не съм я смазвал.
    През челюстите мацам и уж зася немам яд.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    През челюстите мацам и уж зася немам яд.
    Ще взема да вкарам колата в гаража на комшията и ще пробвам и аз. Поне това да ми падне от главата. Макар,че тази зима имам проблем явно с новото масло на скоростите и така или иначе чакам по около 15 мин да сгрее генерацията, няма вкарване на никоя скорост!!! Та и вратата както казах се оправя


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Ще взема да вкарам колата в гаража на комшията и ще пробвам и аз. Поне това да ми падне от главата. Макар,че тази зима имам проблем явно с новото масло на скоростите и така или иначе чакам по около 15 мин да сгрее генерацията, няма вкарване на никоя скорост!!! Та и вратата както казах се оправя
    To не е от маслото на скоростната кутия ... лостовата ти система е клеясала .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    To не е от маслото на скоростната кутия ... лостовата ти система е клеясала .
    Ако е така не би ли следвало да се опитват да се изключват и да не влизат до край? При мен след като загрее колата и покарам всичко е ОК. И този проблем се появи когато температурите паднаха много.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Ако е така не би ли следвало да се опитват да се изключват и да не влизат до край? При мен след като загрее колата и покарам всичко е ОК. И този проблем се появи когато температурите паднаха много.

    Моите бяха така на времето ... един ден гърч по разглобяване - сглобяване , почистване и смазване и започнаха да влизат с два пръста дори и при -10 ...
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •