Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: централно заключване

  1. #16
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Моите бяха така на времето ... един ден гърч по разглобяване - сглобяване , почистване и смазване и започнаха да влизат с два пръста дори и при -10 ...
    Ще помисля и по този въпрос, защото преди 4 месеца сменях съединител и масло и наистина малко ми е чудно да е от маслото,ама знае ли човек. Благодаря!


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  2. #17
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Няма смисъл да чакаш да се стопли. На мен предна дясна врата ми блокира посред лято и какво ли не правихме, накрая освободих кората доколкото можах и с напипване отвътре тръгна. Работи си безотказно от тогава. Иначе нито дърпане на дръжката от вътре, нито централното помага когато шибаната брава блокира. И никога не напъвайте външната дръжка, когато вратата е замръзнала. Дръпнете я леко колкото да се освободи механизма и дърпайте някъде другаде, примерно долния ръб на вратата до прага.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    6

    Question

    за времето сте абсолютно прави намерих топал гараж два дни стои там на топло пръсках с разни пръскалки за размразяване и нищо . само едно неразбирам дясната враата сигурно съм я прецакал аз,но защо ми заключи и шоферската
    alfa romeo 2,5 TD 1997g.

  4. #19
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Сваляш стъклото и с фенерче светваш вътре до колонката , трябва да видиш механизма между стъклото и ламарините ... след като го намериш отгоре ще видиш едно палче с големината на нокът да речем , намираш нещо достатъчно дълго и здраво и натискаш въпросното палче и вратата се отваря - аз ползвах шиш за скара .
    После разглобяваш , промиваш и смазваш . Ако имаш нерви може и механизма да разглобиш за по-добро прочистване .Как се разглобява не питай голяма заигравка е Някъде в архивите Боби или Дидо бяха я правили интервенцията с разглобяването .
    Ако намеря в мазата старите механизми ще ги снимам да ти го покажа ( ако не съм ги подарил вече)
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    6

    Default

    страхотен си благодаря
    alfa romeo 2,5 TD 1997g.

  6. #21
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by abv7613 View Post
    страхотен си благодаря
    Kaжи ако го намериш
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #22
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    При мен тази зима (само 1-вите два дни на студ) предна дясна блокира три пъти (не иска да затвори вратата)... освен пръскането по бравата усетих че ако леко (без напън повече от хода) раздвижа външната дръжка после нямам проблеми с затварянето. Не го помня механизма (сроко не съм го разглобявал), но има някаква зависимост между външната дръжка и неискането на двата зъба да затворят вратата.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  8. #23
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=11700&page=2 На долу по страницата има снимков материал от Боби свързан с проблема на вратата.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  9. #24
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by abv7613 View Post
    Здравейте момчета,аз сам от скоро тук . Имам един голям проблем смоята алфа ако някои знае нещо моля нека да помогне преди два дни имах проблем с дясната врата предна беше замръзнала и неискаше да се затвори заключих я с централното и краи няма отваряне.Днес докато я затоплях се заключи и краи добре че бях вътре. блокира ми двете предни врати И сега няма влизане отпред Моля помагайте
    Хахахаха ..... точно така си прееб*х дясната преди 10-ина дена и чакам да се постопли времето и я почвам (не, че е смешно де) писна ми да се прехвърлям и да си ритам панела на касетофона, лоста за чистачките и да си размествам огледалото за задно виждане с глава .... дано метода с почистването и смазването проработи и да е само в това проблема, а не да се е счупил някой механизъм.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •