Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Дневни светлини

  1. #16

    Default

    Светлините са готови сега се включват само когато работи помпата.Само че както си и мислех релето се оказа друго това което съм оградил със синьо това е релето за помпата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAGE_140.jpg  
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  2. #17
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Ами, честити ти дневно светлини Къде ги монтира - на решетките пред радиатора ли?

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Ами, честити ти дневно светлини Къде ги монтира - на решетките пред радиатора ли?

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Да там ги монтирах стана все едно са оригинал,малко силикона се вижда ама няма как че трябва да щадим батерийката.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  4. #19
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    И аз ги въртях и суках, първоначално исках да са там, но ме достраша толкова близо до радиатора, а и изглеждаха все едно са едно цяло. После ги врътнах до халогените, ама пък по някакви си европийски "норми" трябвало да са по-нависоко та в крайна сметка ги лепнах под фаровете с двойно лепяща на 3М.
    Ето как изглеждаха долу.


    Като цяло консумацията ми падна може би с макс. около литър газ на 100км, което е цяло левче

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    И аз ги въртях и суках, първоначално исках да са там, но ме достраша толкова близо до радиатора, а и изглеждаха все едно са едно цяло. После ги врътнах до халогените, ама пък по някакви си европийски "норми" трябвало да са по-нависоко та в крайна сметка ги лепнах под фаровете с двойно лепяща на 3М.
    Ето как изглеждаха долу.


    Като цяло консумацията ми падна може би с макс. около литър газ на 100км, което е цяло левче

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    То разхода е едно на ръка,и слагаш някоя друга годинка горница към акумулаторчето и стават 2 в 1 , и рефлекторчета станаха 3 в 1, и алтернаторче , май бая неща се запазват.И всичко това за 20 лева лед светлинки и 2 часа играчка докато отгатнеш кое реле за какво е.Да допълня че ECU то следи и релетата,така че ако има някое да не бачка ще светне ламбата за двигателчето.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  6. #21
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    А мислим да откина сд-то и говорителите и да слушам от жисиема....начи още литър надоле.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    А мислим да откина сд-то и говорителите и да слушам от жисиема....начи още литър надоле.
    А ако откинем и двигателот нема да има нужда и нафта да слагаме
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2001 150 HP Berlina

  8. #23

    Default

    Не! И дума да не става! Трябва да измислим как като караме двигателят да връща горивото в резервоара, т.е. връщаното гориво да е повече от изгореното.
    Former Alfa owner.

  9. #24
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Хехехе, незнам за сд-то ама да вземем и да отслабнем, още литър надолу, пък и азе музика не слушаме, блеем по каките на светофарите.

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  10. #25
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Принципно има нещо вярно в цялата схема, на времето на жигулата бях сложил четири халогена и като ги светнех празния ход го докарвах със смукача, ма в случая чак литър ми се струва пресилено.За оптимален ефект едни дневни във фаровете независими от габаритите и консумацията на ток пада драстично, като сметнеш фарове, габарити предни и задни, крушки на номера една шепа ламби по уредите.
    Last edited by dimitar_vd62; 05-01-2015 at 21:16.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разликата в разхода трудно се усеща по индивидуалния джоб, но в национален мащаб се изразява в милиони.

    Другото положително от DRL, когато не светят габаритите е по-доброто възприятие през деня на стоп светлините от този, който потенциално иска да спре в багажника ти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    И аз ги въртях и суках, първоначално исках да са там, но ме достраша толкова близо до радиатора, а и изглеждаха все едно са едно цяло. После ги врътнах до халогените, ама пък по някакви си европийски "норми" трябвало да са по-нависоко та в крайна сметка ги лепнах под фаровете с двойно лепяща на 3М.
    Ето как изглеждаха долу.


    Като цяло консумацията ми падна може би с макс. около литър газ на 100км, което е цяло левче

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    колега, гледам 2015 си ги сложил.... горят ли често или още си с първите??
    156 SW 2001 бивша.

  13. #28
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Смених ги първите, изкараха една година. Покритието им , по точно силикона пред диодите, прогоря от условията и едините се предадоха. Сега съм със същите и чакам да видя докога ще изкарат.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •