Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 124

Thread: Проблем с чисто нов термостат Беар

  1. #46
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Пичове проблема е решен.Казах ви че на Алф му трябва кора.
    Двигателят не може да се охлажда под температурата на термостата, заради липсата на кора.
    Не е това проблема.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #47

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Двигателят не може да се охлажда под температурата на термостата, заради липсата на кора.
    Не е това проблема.
    Може, може, защо да не може? Какво му пречи да се преохлажда?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #48
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може, може, защо да не може? Какво му пречи да се преохлажда?
    Физиката.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Физиката.
    Точно за това се преохлажда. Студения въздух го обдухва и го охлажда. Охлажда се и маслото. Картера има едни ребра, нали знаеш. Някои кори имат отвори за да се охлажда скоростната кутия само.
    Никак не е сложно- така както въздуха охлажда водния радиатор, охлажда и двигателя.
    Last edited by lordliness; 15-01-2015 at 22:12.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #50
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    На 1вата снимка термостата не е за 156! и е на 80гр. заради мотора - ТД.



    Та пак искам каталожен номер на термостат за 147/156 бензинова или дизелова на различни температури.
    Как реши че не е за 156, като и трите снимки са от една съща програма за търговци и излизат след като му зададеш търсене на термостат за Alfa Romeo 156 1.9 JTD?
    И на снимките си има каталожни номера
    Глупаво е да спорим, при положение че имам точно 3 такива термостата които съм си играл да ги слагам и тествам, и трите коват на 80 градуса - ни повече ни по малко - дали и 3-те са еднакво развалени!
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  6. #51
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Добре де,защо не правите преработката с термостата на Рено? Става супер лесно,цената му дори от супер качествен производител е много по-ниска (15-20лв),температурата си я "кове" на 90'С и повече няма никакви ядове.Колегата от работата,кара 155-ца,сложи такъв и си реши всички проблеми.Старшно е доволен.На една Мареа също сложихме и човека също е супер доволен!
    BMW 318ti '96

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by ildivvy View Post
    Добре де,защо не правите преработката с термостата на Рено? Става супер лесно,цената му дори от супер качествен производител е много по-ниска (15-20лв),температурата си я "кове" на 90'С и повече няма никакви ядове.Колегата от работата,кара 155-ца,сложи такъв и си реши всички проблеми.Старшно е доволен.На една Мареа също сложихме и човека също е супер доволен!
    При мен само мисълта за това предизвиква негативни чувства.
    Може да е супер, но не бих го направил.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #53
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by ivomanev View Post
    Как реши че не е за 156, като и трите снимки са от една съща програма за търговци и излизат след като му зададеш търсене на термостат за Alfa Romeo 156 1.9 JTD?
    И на снимките си има каталожни номера
    Глупаво е да спорим, при положение че имам точно 3 такива термостата които съм си играл да ги слагам и тествам, и трите коват на 80 градуса - ни повече ни по малко - дали и 3-те са еднакво развалени!
    Колега, нищо лично, но се научи да работиш с каталожни програми.
    Ще го кажа така.

    Този термостат дето ми даваш е само за ТД мотори, на 80гр. Дай ми номер на термостат на 88гр. за ТД мотори ?

    Дай ми номер за 147/156/GT на 80гр. била тя бензин или дизел ?

    Искам общо 4 каталожни номера и приключваме спора.


    Докато не видя 4те номера, които искам - смея да твърдя, че в момента заблуждаваш потребителите на форума.
    Last edited by emzo; 16-01-2015 at 08:17.

  9. #54
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Точно за това се преохлажда. Студения въздух го обдухва и го охлажда. Охлажда се и маслото. Картера има едни ребра, нали знаеш. Някои кори имат отвори за да се охлажда скоростната кутия само.
    Никак не е сложно- така както въздуха охлажда водния радиатор, охлажда и двигателя.
    А ако ти кажа, че с кора двигателя се охлажда дори повече от колкото без кора, то какво ще кажеш?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А ако ти кажа, че с кора двигателя се охлажда дори повече от колкото без кора, то какво ще кажеш?
    Ще кажа да си отвориш прозореца и да кажеш на свой ред дали ти стана по- хладно , а пък ако бутнеш цялата стена , а капака на двигателя защо има изолация?
    Кажи и защо JTD има отвор за обдухване на скоростната кутия.
    По принцип основното предназначение на кората е да не замърсява двигателя околната среда, ако има малки течове от него.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #56
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще кажа да си отвориш прозореца и да кажеш на свой ред дали ти стана по- хладно , а пък ако бутнеш цялата стена , а капака на двигателя защо има изолация?
    Кажи и защо JTD има отвор за обдухване на скоростната кутия.
    По принцип основното предназначение на кората е да не замърсява двигателя околната среда, ако има малки течове от него.
    Заблуден си, друже.
    Продължавай да вярваш, че кората ти топли мотора, а без нея ще се охлажда.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Заблуден си, друже.
    Продължавай да вярваш, че кората ти топли мотора, а без нея ще се охлажда.
    Не го топли, както и дрехите не топлят теб, ти ги топлиш.
    Прави реазлика.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #58
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не го топли, както и дрехите не топлят теб, ти ги топлиш.
    Прави реазлика.
    Яка логика, признавам.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #59
    Запален алфист ivomanev's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    София
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Колега, нищо лично, но се научи да работиш с каталожни програми.
    Ще го кажа така.

    Този термостат дето ми даваш е само за ТД мотори, на 80гр. Дай ми номер на термостат на 88гр. за ТД мотори ?

    Дай ми номер за 147/156/GT на 80гр. била тя бензин или дизел ?

    Искам общо 4 каталожни номера и приключваме спора.


    Докато не видя 4те номера, които искам - смея да твърдя, че в момента заблуждаваш потребителите на форума.
    Виж колега, не ангажирам никой с моето мнение!
    Въпросните снимки са от "Tecdoc" Програма която е предвидена за търговци и не всеки може да гледа в нея (доколкото аз знам) трябва регистрация за нея която е платена!
    На снимките от горе пише "ОЕ номера" Което са каталожните номера дадени от производител, така че исканите номера от теб ги има на снимките!
    Друг е въпроса дали те наистина са коректни, защото аз лично съм се сблъсквал с следния проблем: Държа в ръцете си два каталога на различни производители и търся определена част по номер и в двата каталога излизат два коренно различни продукта!
    Относно заблудата в която вкарвам останалите потребители на форума ще ти кажа следното! Идеята е тук да сме си полезни и информирани а не да се заблуждаваме, и когато някой отиде в магазина да знае от какво да се пази - сигурен съм че едва ли някой в БГ ще отиде в магазина да даде стотина лева и ще иска да си купи в случая термостат който отваря на 80* и да не му върши работа само защото търговеца не знае какво продава!
    В никакъв случай не съм от хората които ще се запъне като магаре на мост за да убедя някой че моето мнение е най-правилното, защото кварталния майстор (бай хуй) който много разбира и работи само с ключ 13 и права отверка така ми е казал!
    Всеки сам си решава, но е добре да се дискутира и да сме информирани!
    В спора се ражда истината
    Alfa Romeo 156 - 1.9 JTD 100 и не знам си там колко коня

  15. #60
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Последните изречения ми звучат като:
    - А бе не мога да дам такъв номер, обаче не съм заблудил никой.

    А в крайна сметка продължаваш с твоето настояване, че имало термостат, който да отваря на 80 градуса, защото бил за "топла страна" или нещо подобно.
    Ако имаш такива номера конкретно за някой двигател, то дай ги. Даде някакъв номер, който е за съвсем друг автомобил и двигател. Да, видяхме, че има термостати, които отварят и на 80 градуса. Това постигна. Сега ако нямаш оригинален номер за този двигател, то по-добре си затрай, за да не объркваш ненужно хората още веднъж.
    Защото точно в тази тема един няма да прочете всичко, ще прочете, че имало термостат за топли страни и ще продължи това заблуждение и в бъдещето.
    Най-вероятно ти си бил този потребител в миналото, прочел грешно нещо някъде и сега не може да си обясниш защо не може да намериш правилния, топъл термостат.
    Ама продължаваш....

    Толкова ли не може просто да дадеш номер на част => хххххххх и да докажеш, че има такъв термостат за правилния двигател? Ако можеш, давай, ако не, спри. Не е много трудно изискването.

    п.п. Лично аз не виждам картинката или каквото и да е на предишната страница, която си дал. Виждам само на Емзо нещото, което показва, че си пробвал да дадеш термостат за "ТД" двигателите за пример.
    Last edited by BO; 16-01-2015 at 16:13.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •