Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 124 of 124

Thread: Проблем с чисто нов термостат Беар

  1. #121
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Може ли и аз да споделя нещо по темата без да взимам страна по иначе излишно големия спор.
    Имам 156 2.0 ТС (с кора под мотора) и след няколко смени с уж работещи термостати не постигнах никакви резултати.Следователно си взех БЕР за 100лв. и след десет обезвъздушавания пак имам колебания на уреда между 60* и 100* когато е в движение.На място си качва до 90* перката си включва и всичко е ОК.
    Имам и 147 1.6 ТС (без кора) и след замяна на термостата и охладителната течност и самообезвъздушаване и зиме и лете си кове на 90* без никакви амплитуди.
    Също така имам 146 1.8 ТС и там нямам никакви проблеми след същата манипулация.

    И трите коли са с ГИ ако има значение.

    Поздрави на всички
    За 2.0 ситуацията не е нормална. За да пада температурата до 60 гр. означава, че термостатът пропуска прекалено много течност, когато е в затворено положение или не затваря добре, или има нещо преправяно по инсталацията, заради което той бива байпасван.
    Добре е проблемът да се отстрани, защото това не е здравословно за мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #122
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Вие ме уплашихте с тия термостати ! Моята почва да загрява маркуча след термостата дето влиза горе по табло на 60 градуса.Следователно е останал отворен знам ли.На място вдига 90 градуса след 1 час при температура навън от 30+ градуса.Новия термостат го взех вече на BEHR TI 146 88 охладителна течност нова чака...ама като чета се колебая да почвам да го сменям
    П.П
    Само да спомена ако някой се интересува TI 146 88 е новия номер на BEHR преди G.1031.88
    Last edited by eproHD; 18-06-2015 at 18:35.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #123

    Default

    На 147 има някакъв предопределен температурен интервал, в който стрелката си стои на 90, дори реалната температура да е 82 например. Ако я закачиш на комп се вижда Би ми било интересно какъв е интервала от-до, ако някой знае.



  4. #124
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    На 147 има някакъв предопределен температурен интервал, в който стрелката си стои на 90, дори реалната температура да е 82 например. Ако я закачиш на комп се вижда Би ми било интересно какъв е интервала от-до, ако някой знае.


    Ха добро утро Бай Йордане То на всички по модерни коли от лада и жигула е така

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •