Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Алфа Ромео 159 за първа кола (Проблеми с модела)

  1. #1
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Post Алфа Ромео 159 за първа кола (Проблеми с модела)

    Здравейте! От доста време се заглеждам по Alfa Romeo 159, нов шофьор съм и ми е време да си купя първата кола. Интересно ми е какви са до този момент проблемите на въпросния модел, кой е най-сполучливия двигател и т.н. Иска ми се да взема по-малък двигател с идеята да не харчи много, за да мога да си я карам редовно + поддръжката и да е сравнително поносима. Четох и чух доста положителни и отрицателни коментари относно този автомобил, но вярвам, че тук във форума ще получа най-адекватно мнение.
    Благодаря и хубав ден/вечер!

  2. #2

    Default

    Ако търсиш евтина за потдръжка кола, не е тази.

    Някой проблеми може да са соленички - съединител, лагер помпа, маховик - 3 бона около
    Данък висок
    Обслужване не е от най-евтините
    Ламарини - също
    Има неща които ако не са направени е добре да се направят, или ако не са направени читаво - махане на ЕГР,ДПФ и Вихрови клапи - около 700 кинта
    Носачите са около 3-400лв едните

    От друга страна, много красива кола, много надеждна и стабилна, много приятно вози. На дълъг път е перфектна

    Разход зависи от мнооооого фактори градски от 9-13/4 в зависимост от двигателя.

    Най добре е ако си решил да е 159ка да се ориентираш към малко по нов модел. нещо 2007-8ма 1.9 или 2 то май друг няма от тея години

    Незнам като за първа кола как ще ти е, сам преценяваш.
    Ако решиш да купуваш има тема, постваш обявите , обсъждаме ги, получаваш съвет. Много по малък шанс някой да ти пробута банков кредит...
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  3. #3
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Както е писал колегата горе, не е от най-евтините за поддържане кола. Всичко зависи все пак от конкретния екземпляр.
    Като пътно поведение по мое мнение е мнооого добра. Най-добрата, която аз съм карал!
    Относно двигателят зависи какво предпочиташ. Дизел или бензин. Дизелака е добър вариант, но е с по-тегага поддръжка. Бензина, пък е по-непретенциозен. Относно кубиците и при двата варианта има доста обсъждано във форума.
    Имаш голям проблем обаче, щом ще ти е първа кола....много вдигаш нивото и не знам, какво ще си купиш след 159-ката
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  4. #4
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Добре, в такъв случай, по-изгодно ли ми е да купя VW Golf/Jetta или Toyota Corolla, което е масовото. Това, което аз успях да проуча в интернет, поддръжката на VW е почти 2x на Alfa Romeo. Факт е, че ме привлича дизайна и комфорта, който немски автомобил няма до такава степен.

  5. #5
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Ако говорим за еднакви по година автомобили, тоест 2006-2009 примерно, мога да дам мнение за Тойота и Алфа. Въпреки, че моята Тойота е бензин. Поддръжката на Тойотата е по-евтина. Имам Аурис, което си е Корола( но по-красива ). За около 40000км. не съм дал повече от 1000лв. по нея при положение, че сменях и съединител.
    Има обаче и друго. От нея не очаквам да е перфектна и не й обръщам толкова внимание, докато Алфата ми трябваше да е без забележка
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Добре, в такъв случай, по-изгодно ли ми е да купя VW Golf/Jetta или Toyota Corolla, което е масовото. Това, което аз успях да проуча в интернет, поддръжката на VW е почти 2x на Alfa Romeo. Факт е, че ме привлича дизайна и комфорта, който немски автомобил няма до такава степен.
    Много ме кефи как колегите си хвърлят едни цени
    Ето линк за цени на части 1.9 дизел 150 кс
    Набързо ти хвърлям основни цени без отстъпки:
    термостат - 87.80 лв
    Агренажен комплект Дайко - 140 лв
    Съединител Валео - 426 лв
    Линк : http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=94&modif=1009
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7

    Default

    цените не ги хвърляме, аз давам такива за 2.4

    3к е съединител, лагерпомпа и маховик. Маховика има живот според шофьора но около 120-150к км

    не мисля че при носачите има голяма разлика в цените между 1.9 и 2.4

    за сравнение цените на всички неща за а класата ми са в пъти надолу.

    пич къде набърка голфа тука? тойота е поп евтина за потдръжка но за мен повечето са като от киндер сюрприз, детски играчки

    алфата за мен е 5та кола, карал съм 2 мерцедеса, поло и митсубиши. японска кола няма да повторя, освен ако не е нисан скайлайн, което пък е далече над възможностите ми финансово. фолксваген никога повече, ама никога. при мерцедесите все още си имам фаворити, но на тоя етап няма такъв достъпен финансово спрямо алфата.

    за мен тя е елегантност и комфорт на нормална цена. но спрямо потдръжката на мерцедес и алфа, алфата печели в тоя клас. а и за мерцедеса в софия особено е задължително гараж или платен паркинг. редовно се прожаваш със лесно сваляеми части

    незнам колко откраднати 159ки има, аз поне не съм чувал, но виж мерцедесите изчезват ежедневно
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  8. #8
    Доста напреднал Алфист estemaro's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив,Саутхямптън
    Posts
    23

    Default

    Съгласен съм с колегата по-горе или купи 159ката или изчакай до юни и взимай Джулия направо

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Няма смисъл от Джулия. По-добре 159-ка.
    Взимай. Така се става фен на Алфа. Ако първата кола е такава и ако случиш на относително здрав екземпляр, то ставаш фен завинаги.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10

    Default

    вие тая джулия я подмятате все едно ще е 20 000

    аз не очаквам да е под 60-70 бона

    човека може да няма такива пари, или да не иска

    но все пак си мисля че 159ката не е много за първа кола
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  11. #11
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    47
    Posts
    1,242

    Default

    Абе лично моето мнение е че за първа кола са подходящи коли от типа на Пунто или Гранде Пунто, например, особено ако е млад човек ( разбирай около 20 годишен). Не че 159ката е лоша, напротив, но е с доста по тежка поддръжка и разходи за експлоатация... Макар че щом направо гледа към 159 човека, вероятно може да си го позволи. Само да не се окаже че мама и тати ще купят, а той после няма да може да кара.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Ботевград
    Age
    46
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Здравейте! От доста време се заглеждам по Alfa Romeo 159, нов шофьор съм и ми е време да си купя първата кола. Интересно ми е какви са до този момент проблемите на въпросния модел, кой е най-сполучливия двигател и т.н. Иска ми се да взема по-малък двигател с идеята да не харчи много, за да мога да си я карам редовно + поддръжката и да е сравнително поносима. Четох и чух доста положителни и отрицателни коментари относно този автомобил, но вярвам, че тук във форума ще получа най-адекватно мнение.
    Благодаря и хубав ден/вечер!
    Здравей, евентуално бъдещ колега,
    ето как, според мен, стои въпроса с избора....Както много алфисти в този форум са написали, този, който си купува 159, трябва да е човек с по-специално отношение към марката, да я харесва, уважава, цени....и бидейки такъв, разходите по нея (маховици, клапи, ДПФ-и, ЕГР-и....и т.н.) всичко остава на заден план, веднъж щом се качиш на някой расов екземпляр. 159-ката те прави черната овца в стадото....ти изпъкваш, доминираш, различаваш се от останалите и в този ред на мисли, чудежа ти, дали да си вземеш голф или корола или 159, някак си е неуместен, ако наистина си ценител, или поне кандидат-ценител. Peace!
    Alfa Romeo 159SW, 2.4 JTD, 06, remap, no EGR, no DPF, no "peperudk`s", no eco friendly, a.k.a. THE BLACK MAMBA

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    Вземай една 1.9 за ушите и карай да ти е кеф.
    Останалите са скъпи - или горят много или частите са х2 (2,4jtd и особено маховик, пък и той си е консуматив - на 100к км).
    Приготви си едни 1000лв за обслужване и 1000лв за оправяне на болежките, за да не псуваш после колко са калпави алфите.
    Ако някой ги е направил тези неща спокойно можеш да гледаш и не нов внос - стига да можеш да се довериш на човека или майстора който ги е сменял. май единствено в така наречените "алфа сервизи".
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  14. #14
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Здравей, колега. И аз като теб се бях насочил за Алфа 159 с 1.9 мотор, обаче пък попаднах на читав екземпляр с 2.4 двигател. И ето на от почти месец и половина карам такава и съм много доволен, вярно малко повече харчи (около 2 литра отгоре градско), но пък затова съм с 210 коня и чувството как се изстрелваш е много яко. Така че вземай каквото ти е на сърце и няма да сбъркаш (само проверявай какво е реалното състояние на колата) . Това е от мен. Успех в намирането на кола!
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Аз пък все си мисля, че кола с тоя размер, тия кила, доста ниска, не е за първа кола на някой младеж. За нула време ще я направи на салата в областта на прагове, предна броня, подкалници и т.н.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •