Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Алфа Ромео 159 за първа кола (Проблеми с модела)

  1. #16
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    А пък ако е ТИ след една година в бг ще е като манерка.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  2. #17
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Стига глупости, 159 не е ниска.
    Карам Ти, и нямам никакви проблеми, даже ми е висока в сравнение с 156-та ми.

    Вземай най-запазения екземпляр. Колата има една идея по-скъпа поддръжка, ное все пак не е 2000 г.. Тоест ако досега си карал колата на татко, и сега алфата, и плащаш ти ремонтите, ще ти се стори златотърсачка.
    Ако си поддържал автомобил след 2000 г...няма да имаш проблеми.
    Нито се сменя всеки ден маховик/ съединител/ турбина...
    Така, че давай смело.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #18
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    За нов шофьор , извинете колеги но не съм сигурен дали трябва направо да се скача на голяма кола , каквато е 159 та седан ли та комби ... Лично мое мнение аз съм на 20 също не казвам че съм шофьор или нещо такова но мойта алфа я получих като направих 20 горе долу , а от 18 до тогава карах по стари коли и се научих да карам и после си взех хубава ( в моя случай прекрасна ) кола ...
    Но той си преценява , както и родителите му ! Колегите са се изказали достатъчно за това какво горе долу представлява модела . Успех .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #19

    Default

    колегата надали влиза вече да чете, пък ние си разискваме
    като първа кола да е комби или голяма е абсолютно никакъв проблем. американците карат огромни джипове и пикапи от 16 годишни

    въпроса е че 59ката не е от най-по джоба колите като за първа. не е въпроса колко пари имаш. въпроса е за това ли искаш да ги даваш?

    иначе по мое мнение по добре е първата кола да е голяма и евтина за потдръжка. на w124ката и продъних багажника при пъровото паркиране на зад (шофьорския ми беше на поло), на първото ми мое поло, направих 2 катастрофи леки за 1 седмица, както и няколко парко птпта с саксии и колчета, с а класата имам 1 птпна паркинг заради един дебил доставчик. с джипа нямам нито 1, и с алфата до тук да чукаме на дърво също. но алфата си я взех в момент в който имах 12к отгоре и вече сигурна работа с добра заплата, и си бях направил сметката, че в рамките на 3-5 години мога да вложа в нея още 10тина.

    Искам по двигател и ходова всичко да е на 6
    Искам да я пребоядисам и да си оправя щетите от градушката
    Искам да я претапицирам от вътре с истинска кожа
    Искам боди кит, малко по спортен
    Искам навигация

    А за 159ка тея неща са много пари, не са като за Пасат примерно, или дори 56ца

    Както вика дядо владо ако една кола ти струва повече от 6-7 месечни заплати, не е за тебе. ако годишната и потдръжка е повече от 1 месечна заплата, не е за тебе ти казвам.

    Вече щях да съм преполовил с исканията си, но се появиха няколко непредвидени събития последните няколко месеца. първо майка ми я оперираха от рак, после дъщеря ми беше в болница, сега аз съм се запътил натам. Но здравето е най-важно все пак

    Ако колегата все още влиза и чете - не те отказваме или разубеждаваме, просто си сметни горните фактори, и ако си ок, скачай смело на 59ка. Колата е страхотна
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  5. #20
    кукурингин iee's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    373

    Default

    Относно това дали е ниска или не зависи от маршрута по който се кара и от града най-вече. За Варна е повече от ниска тая кола. 2 що годе равни булеварда и всичко друго бабуни и пропаднали пътища. Поддръжката няма нищо общо с 156 и с много други коли след 2000г.
    Човекът сигурно вече си е купил кола и хич не ни гледа писаниците
    Типо 1.4i.e. ex, Punto 1,9JTD. ex
    Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm. ex Lancia Musa 1.4 16v Auto ex
    JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex; BMW X3 3.0 Auto

  6. #21
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Здравейте отново! Прочетох доста неща във форума, както и това, което вие написахте. Като заключение направих, че ще поизчакам още малко, не ми е спешна покупката. Определено дизайна на 159 ме привлече много, но не ми се иска да ставам роб на автомобила си, поради простата причина, че на този етап все още уча и нямам възможност да работя, за да имам свои доходи с които спокойно да поддържам такъв клас кола. А такава кола е грехота да се купи и да не се поддържа както подобава. Когато направя избора, ще пиша задължително! Благодаря за бързите и изчерпателни отговори, бяхте ми страшно полезни!

  7. #22
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Здравейте отново! Вече доста време си покарах Фиата, на който се уча (дори направих първото си птп ), но тръпката за 159 е все по-силна и по-силна. Днес обиколих почти всички автокъщи на горубляне, но за съжаление нищо не намерих. Отидохме и в Simauto да видим ето това "бижу" от снимките - http://www.cars.bg/c909425 , но за съжаление това е читаво само на снимки.. В отвратително състояние беше, отношението на продавачите няма смисъл въобще да се коментира, също и 2та пръста кир по таблото, изгорялата боя и пластмаси и още куп други забележки. Сега съм се загледал в http://www.cars.bg/c643994 , някой да има информация относно тази автокъща? Иска ми се да е модела, който е 120 или максимум 160 кончета, но в момента нищо, което да ме привлече няма. Гледахме и в Германия, но след днес ме е страх да си купя нещо по снимки. Ако някой има предложения за червена алфичка (по възможност със светъл салон), моля да си каже

  8. #23
    Северо западняк DiStefan0's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Стърчи Патка - Видинско
    Posts
    80

    Default

    Колега,
    Тази втората дето си я посочил е бензинова - 1,9 JTS. Ако си се насочил и към такава, търси поне 2.2 JTS. По автокъщите, колкото и да са луксозни вече и напудрени не очаквай кой знае какво отношение, въпреки, че има и изключения. Това да не ти прави впечатление - няма да ставаш приятел с търговците я! Гледай и си дръж на своето. Моя съвет е да дебнеш тук из форума да се появи някоя от тук познатите. Това разбира се ако не си на зор де.

    Успех

  9. #24

    Default

    За първата, в сервизната книжка последната вписана ревизия в Италия е края на юли, ако не се лъжа, а като я гледах по предния капак имаше следи от миналогодишната градушка в началото на юли



  10. #25
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    2.2 JTS не искам, все пак съм новобранец все още, не искам и кой знае колко бърза кола, моите изисквания са да вози хубаво, да има хубава младежка визия и да ми е приятно, когато я погледна. Това ми дава и тази кола. Харесва ми дизайна на почти всички италиански коли, карали сме години наред италиански коли и глупостите, които се говорят за тях въобще не са вярни. Баща ми в момента кара Opel Insignia и мога да ви кажа, че за всичките си тези години колата, която карам аз сега (Fiat Marea Weekend) не е влизала толкова в сервизи, а е карана в пъти по-грубо. Къде мога да следя във форума за продаваща се алфа от алфистите тук? Тръпката си е тръпка, но бързата работа - срам за майстора, важно за мен е да си намеря читава количка на добра цена.

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    ...Къде мога да следя във форума за продаваща се алфа от алфистите тук? ...
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=68
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    За сега нищо, което да ми привлече очите. Единствената червена е Q4 3.2. Има една черна със светъл салон, но ме спира това, че е бензин 160кончета и ще ми дойде малко в повече разхода. Ако някой има предложения за червени да не се чуди, а да пише. Често срещам една червена около женския пазар в София, дали е на някой от форума? Винаги ми остават очите по тая кола

  13. #28
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    За сега нищо, което да ми привлече очите. Единствената червена е Q4 3.2. Има една черна със светъл салон, но ме спира това, че е бензин 160кончета и ще ми дойде малко в повече разхода. Ако някой има предложения за червени да не се чуди, а да пише. Често срещам една червена около женския пазар в София, дали е на някой от форума? Винаги ми остават очите по тая кола

    Aко е 3.2 е 260 кончета V6 там разхода е майката си трака ...
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  14. #29
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Момчета, вярно ли е, че механичните скоростни кутии на 159-ките са слаби и проблемни (3,4,5 скорост)? Казаха ми преди малко това нещо и доста ме стреснаха.

  15. #30
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Момчета, вярно ли е, че механичните скоростни кутии на 159-ките са слаби и проблемни (3,4,5 скорост)? Казаха ми преди малко това нещо и доста ме стреснаха.


    В колко теми смяташ да попиташ?

    Или викаш, като Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече"

    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •