Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Няма край :(

  1. #1
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default Няма край :(

    Поредния проблем:
    Когато паднаха много температурите, започнаха да не влизат скоростите само при работещ двигател. Когато колата е в покой са като масло. В началото,след като изчаквах да загрее хубаво колата започваха да влизат, но малко трудно. Тази сутрин отказват да влизат и при загряла кола, с изключение на 4-та и задна и то с голямо услилие.
    С напомпване на педала също няма резултати. Иначе при самия педал не забелязвам промяна.
    Прави ми впечатление, че в повечето случай когато се опитвам да вкарам някоя от скоростите (при запален двигател),колата се опитва да тръгне леко.
    При палене с включена предварително задна, колата направо си тръгва на зад. А при палене с предварително включени всички останали скорости си стои мирна. Потеглянето при палене на скорост го прави само на задна.
    Съединител (комплект) сменен преди 4 месеца. На около 3000 км.
    Проверих и маслото. Ок е! Спирачна течност има(но е на доста време) Обезвъздуших и системата.
    Моля ви,кажете, че не трябва пак да сменям комплект съединител, защото последния път ми излезе 900 лв. с работата! Давате препоръки че вече ми писва и ще я разкарам кочината ако пак е съединител.
    Помпа ли е? Лостова система? Някой счупен елемент?
    Ако трябва кажете , къде да отида за да направя точна диагностика на проблема, че ми писна и от майстори, които почват от най-скъпия за решаване проблем


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Поредния проблем:
    Когато паднаха много температурите, започнаха да не влизат скоростите само при работещ двигател. Когато колата е в покой са като масло. В началото,след като изчаквах да загрее хубаво колата започваха да влизат, но малко трудно. Тази сутрин отказват да влизат и при загряла кола, с изключение на 4-та и задна и то с голямо услилие.
    С напомпване на педала също няма резултати. Иначе при самия педал не забелязвам промяна.
    Прави ми впечатление, че в повечето случай когато се опитвам да вкарам някоя от скоростите (при запален двигател),колата се опитва да тръгне леко.
    При палене с включена предварително задна, колата направо си тръгва на зад. А при палене с предварително включени всички останали скорости си стои мирна. Потеглянето при палене на скорост го прави само на задна.
    Съединител (комплект) сменен преди 4 месеца. На около 3000 км.
    Проверих и маслото. Ок е! Спирачна течност има(но е на доста време) Обезвъздуших и системата.
    Моля ви,кажете, че не трябва пак да сменям комплект съединител, защото последния път ми излезе 900 лв. с работата! Давате препоръки че вече ми писва и ще я разкарам кочината ако пак е съединител.
    Помпа ли е? Лостова система? Някой счупен елемент?
    Ако трябва кажете , къде да отида за да направя точна диагностика на проблема, че ми писна и от майстори, които почват от най-скъпия за решаване проблем
    Съединител за смяна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    А не би ли следвало да има някаква гаранция при нов съединител?


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    А не би ли следвало да има някаква гаранция при нов съединител?
    Тогава може да е горна помпа,тази на педала.............сори не прочетох че си сменя съединителя
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Интересното е,че при педала не забелязвам промяна. (по-мек,по твърд)....


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Много лесно може да се провери горната помпа. Накарай някой да натиска съединителя, а ти отвори капака и гледай дали вилката която влиза в скоростната кутия се движи както би следвало - при натискане на педала докрай - в крайно положение, и при натискане на "полусъединител" - някъде между начално и крайно положение. Ако е така, нямаш проблем нито с помпата, нито с работното цилиндърче.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Колега, не бързай да отписваш съединителя. Както описваш нещата, работата отива към помпите/и или маркуча между тях. Просто поради повреда в тях, движението от крака ти не се предава към съединителя, съответно той не отделя и скоростите не влизат. Това, което колегата е написал по-горе-да видиш дали се мърда вилката е първата ти работа. Но дори да мърда, не значи, че отделя достатъчно съединителя. Съветът ми е първо да направиш едно хубаво обезвъздушаване на системата и смяна на спирачната течност. Ако не почнат да влизат по-лесно скоростите, смени маркуча между помпата и работния цилиндър-с времето се разлагали вътре и се запушвали. Ако пак не става, сменяш работния цилиндър и ако не се подобрят нещата, сменяш помпата (тази която е на педала на съединителя).
    В общи линии това е. Не знам колко си опитен в ремонтите, защото има тънкости-спирачките и съединителя са на общо казанче със спирачна течност, така че като я сменяш, гледай нивото да не пада много, щото ще останеш и без спирачки.

  8. #8
    започва да се пристрастява aligator89's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Варна
    Posts
    65

    Default

    смени си спирачната течност и има ремонтни комплекти за помпата сменяй гарнитурите
    156 2.4 JTD 136hp

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Извинявам се за въпроса, който е в страни от темата, ама какво по-дяволите ти смениха за 900 лв????? И по мое мнение, трябва да се върнеш там, където са ти сменили съединителя и да ги попиташ как така пак нямаш съединител след едва 3000 км.

  10. #10
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    В момента колата е точно там! Най-вероятно е горна помпа проблема. А иначе дадох по-точно 850 лв. 550 за Съединител комплект(най-евтиния който намерих - Валео) тъй като съединителя е обратен. Останалите 300лв. за работа и масло на скоростите. Може да са ми надули парите за работа тъй като бързах, но в случая ме устройваше.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  11. #11
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    В момента колата е точно там! Най-вероятно е горна помпа проблема. А иначе дадох по-точно 850 лв. 550 за Съединител комплект(най-евтиния който намерих - Валео) тъй като съединителя е обратен. Останалите 300лв. за работа и масло на скоростите. Може да са ми надули парите за работа тъй като бързах, но в случая ме устройваше.

    Айде съединителя ОК, явно на дизеляка е по-скъп, ама малко множко са ти взели за труда.

  12. #12
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Колеги, проблем решен.
    Както някои от вас предположиха,се оказа горна помпа на съединител. Ремонтен комплек за 10 лв. и съм пак на пистата. За работа не казвам колко са ми взели, че да не се окажа пак прецакан
    Благодаря на всички които взеха отношение по проблема ми! Дано темата помогне на някой друг закъсал в бъдеще!

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:32 ----------

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Айде съединителя ОК, явно на дизеляка е по-скъп, ама малко множко са ти взели за труда.
    Баа* го! Дал съм ги вече!


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    Колеги, проблем решен.
    Както някои от вас предположиха,се оказа горна помпа на съединител. Ремонтен комплек за 10 лв. и съм пак на пистата. За работа не казвам колко са ми взели, че да не се окажа пак прецакан
    Благодаря на всички които взеха отношение по проблема ми! Дано темата помогне на някой друг закъсал в бъдеще!

    ---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:32 ----------


    Баа* го! Дал съм ги вече!
    Не зная на TD-то къде му е навряна помпата обаче ако е като на TS ...минимум 50 пари за тоя гърч .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Sunny View Post
    Не зная на TD-то къде му е навряна помпата обаче ако е като на TS ...минимум 50 пари за тоя гърч .
    Изобщо не е гърч на ТДто за 15 мин. работа. Съединителя изобщо не е обратен и цената е доста висока която е платил колегата.Проблема е че когато съединителя не е хубав и притискателя е твърд заминава първо помпата и се започват едни смени на помпи но реалния проблем е съединителя.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  15. #15
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Все си мисля, че за споменатата помпа дали колата е TD, TS,TB или нещо друго, няма никакво значение - гърча е един и същи. Ако ми се повреди горната помпа, бих сложил възможно най-качествената НОВА, която намеря, за да не ми се налага пак да правя този гаден ремонт.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •