Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Откраднат сензор на парктроник

  1. #1

    Default Откраднат сензор на парктроник

    Някой бъдещ клиент на софииската морга тая нощ си е пазарувал от колата. Свален или набит на вътре е единия заден сензор вдясно от регистрациония номер. Резултата е нон стоп пищене на задна!

    Почвам да си нося 9мм регулатор на населението с мене, ебал съм ги и наркоманите. Гледам се е пробвал на всички сензори но един е успял.

    Въпроса ми е защо му е било да краде нещо струващо от 10 до 30лв ново?

    Някой да има идея какви пари ще е да възстановим тая пакост? Сваляне на броня и монтаж на нов сензор?

    Катила ми е и ударил предния ляв калник, имам червена боя по него и вглъбнатитна! Ей мамицата му!
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 22:53.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Съжалявам за случилото се.
    Аз също като теб съм на мнение, че самозащитата е единственият начин човек да опази имуществото си в България - просто на никоя от държавните институции, за които даваме данъците си, не може да се разчита. Нещо повече - не са изключение случаите, когато ако човек си търси правата по официален път, ще го изкарат самият него виновен за това, че някой го е окрал и т.н.
    А сега по същество - не вярвам някъде да продават само един сензор от парктроник. В тази връзка мога да ти подаря цял комплект парктроник - чисто нов, който ни е излишен и само заема място в гардероба. Ако се съгласиш, бих могъл и по-другата седмица да се самокомандировам до София (имам немалко клиенти там) и да ти го дам на ръка, за да избегнем и транспортните разходи. По-рано не мога, тъй като за другата седмица вече съм си уредил срещи в района на Ямбол и Сливен.
    мерси много, ако ти е чак толкова излишен, може

    но до колкото гледах има по 1 струва 10 до 28лв. не схващам разликата, визуално са еднакви

    чакай първо да видим другата седмица дали не е вътре в бронята, че подозирам , че може да е набит на вътре понеже около отвора не вижадам следи от външна намеса, демек не е чоплен с нож/отверка
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  4. #4
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    Свален или набит на вътре е единия заден сензор вдясно от регистрациония номер.

    Въпроса ми е защо му е било да краде нещо струващо от 10 до 30лв ново?
    Може да бъркам но по спомени само 1 такъв оригинален сензор струва 200лв нов.
    ...

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Може да бъркам но по спомени само 1 такъв оригинален сензор струва 200лв нов.
    http://www.ebay.com/itm/ALFA-ROMEO-1...-/321426664040

    варират от 10-40лв. са има и по 70 паунда нали но като им гледам спецификациите не виждам никаква разлика нито в външния вид нито размера
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 22:54.

  7. #7
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Вероятно ти си е вътре в бронята, просто от удара е влезнал навътре.
    Навън реално не можед а се извади без да се разцепи бронята. Аз за да излезе назад, доста трябва да се лежи под колата. Реално без сваляне на бронята не става.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  8. #8

    Default

    доколко чета ако е махнат или не работи има грешка на екрана и 3-4 секунди пищене при палене. вероятно е набутан вътре. понеже нямам грешки и пищи плътно на задна, не само 3-4 сек. огледах и аз и видях, че реално няма как да се махне... дано поне не е счупен
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  9. #9
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    свалянето на бронята е за около 30м,и 100% е бутнат вътре кофти се е получило с колицата ти,но такъв човек заслужава
    155ex 159ex 530new

  10. #10
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Не такъв заслужава да се запознае с..
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20150110125119.jpg  
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #11
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    Някой бъдещ клиент на софииската морга тая нощ си е пазарувал от колата. Свален или набит на вътре е единия заден сензор вдясно от регистрациония номер. Резултата е нон стоп пищене на задна!

    Почвам да си нося 9мм регулатор на населението с мене, ебал съм ги и наркоманите. Гледам се е пробвал на всички сензори но един е успял.

    Въпроса ми е защо му е било да краде нещо струващо от 10 до 30лв ново?

    Някой да има идея какви пари ще е да възстановим тая пакост? Сваляне на броня и монтаж на нов сензор?

    Катила ми е и ударил предния ляв калник, имам червена боя по него и вглъбнатитна! Ей мамицата му!
    Сензора на пред няма как да излезе.Със сигорност е вътре в бронята.И ако гнездата на сензорите са залепени както при 156 съм сигурен,че не са се пробали да го вадят.просто си падат сами.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Митко145 View Post
    Сензора на пред няма как да излезе.Със сигорност е вътре в бронята.И ако гнездата на сензорите са залепени както при 156 съм сигурен,че не са се пробали да го вадят.просто си падат сами.
    не пипан е, бяха зачистени с палец от мръсотията, и имаше пръсти навсякъде, виж снимките. и под 2.4 на багажника явно там се е държал

    описах си щетите и ги заведох, това казаха че е вътре сензора инче щял да дава грешка ако го няма или е повреден.

    при първа възможност ще отида в сервиз да го оправим, че дразни пищенето
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20150111_13_38_02_Pro.jpg   WP_20150111_13_38_08_Pro.jpg  
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  13. #13
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Колеги , здравейте ! Вчера с баща ми свалихме предната броня и единият кабел се беше скъсал , но се ремонтира с допълнително кабелче и пуялник . Та мисля , че 2 от датчиците ми не работят . 1 на задната броня и 1 на предната . Просто като си доближа ухото до тях не се чува цъкане като при другите . Ако някой е наясно с това , дали е възможно да сподели един съвет.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  14. #14
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll View Post
    не пипан е, бяха зачистени с палец от мръсотията, и имаше пръсти навсякъде, виж снимките. и под 2.4 на багажника явно там се е държал

    описах си щетите и ги заведох, това казаха че е вътре сензора инче щял да дава грешка ако го няма или е повреден.

    при първа възможност ще отида в сервиз да го оправим, че дразни пищенето
    Явно не са знаели,че на вън не излизат.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  15. #15
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Според мен това не е опит за кражба.
    По скоро някой си е играл и ги е натискал с пръст навътре, ей така, от проклетия.
    На мене някой така ми е натиснал единия преден датчик, ама не е успял да го изкара от леглото - само е хлътнал око сантиметър навътре и си работи нормално.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •