Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Откраднат сензор на парктроник

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by AHAHu View Post
    Колега , не съм сигурен , но като разгледах в нета сензорите ми се видяха абсолютно еднакви.


    Иначе да се похваля , в четвъртък вечерта си поръчах 2 сензора от този българин в ebay и днеска ми пристигнаха - т.е. за 2 дена с безплатна доставка . К'во му плащаш , ся остана да видя кога ще ги слагам ...
    Колега имаш ли някакъв телефон на тази фирма от кадето си си купил сензорите, че от вчера ми е умрял един и луднах да търся ...
    мерси предварително.
    AR 156 2.0 TS еx
    AR 159 jts 2.2

  2. #47

    Default

    Отбой вече си поръчах парктроник сензор по телефона. Номера за контакт е 0888607355, ако е необходим на някой.
    Last edited by Phanter; 26-01-2015 at 14:10.
    AR 156 2.0 TS еx
    AR 159 jts 2.2

  3. #48

    Default

    АНАНu братчед, кажи честно, работи ли новия сензор?

    гледам днес някой ми е старателно измил пак сензорите отзад, явно се е върнал да се пробва пак. или някой си прай ташак с мене, ма ако го добарам, на ташаци ше го напраа!
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  4. #49
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by voododoll
    АНАНu братчед, кажи честно, работи ли новия сензор?

    гледам днес някой ми е старателно измил пак сензорите отзад, явно се е върнал да се пробва пак. или някой си прай ташак с мене, ма ако го добарам, на ташаци ше го напраа!
    Здравейте , днес дойде време да се похваля с отремонтиран парктроник. Днеска с бащата сложихме 2-та датчика,които поръчах от ebay . И всичко си тръгна , както си трябва - предният и задният парктроник работят , единствено ми направи впечатление , че като се движа назад и отпред отчита препятствие на пресекулки . Но това не ме притеснява , защото пък отчита достатъчно добре .

    П.С. Ако смяташ да сваляш задната броня ,трябва да знаеш , че има болтове точно под задните фарове и други ,които се намират отдолу между ауспусите
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Моята кола няма заводски парктроник затова си купих от ебей китайски с 4 сензора и ЛЕД екранче. Боядисаха ми ги с точния свят на колата и от няколко месеца го возя в багажника, щото не знам къде могат да ми го сложат читаво.
    Може ли някой да ми препоръча майстор за тая работа?

  6. #51
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by valery_ View Post
    Моята кола няма заводски парктроник затова си купих от ебей китайски с 4 сензора и ЛЕД екранче. Боядисаха ми ги с точния свят на колата и от няколко месеца го возя в багажника, щото не знам къде могат да ми го сложат читаво.
    Може ли някой да ми препоръча майстор за тая работа?
    Ебаси сложното.
    Дупчиш, слагаш, прекарваш малко кабели, връзваш и готово.
    Всеки ще ти го сложи.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #52
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Провадия
    Age
    43
    Posts
    7

    Default

    Едва ли е толкова лесно,колкото казваш....
    Някой да има представа къде се намира куплунгът на този парктроник?При мен ще се окаже лоша връзка,и предполагам,че с малко контактен спрей ще стане.Говоря за заден парк асист.
    Peugeot 406 Coupe
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  8. #53
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Колега, куплунгът се намира под кората, на която се намира ключалката за багажника. Свалянето е лесно - махаш болтовете, които виждаш , махаш уплътнението и внимателно издърпваш нагоре, ако не си разбрал, ми пиши да ти покажа със снимки
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  9. #54
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Провадия
    Age
    43
    Posts
    7

    Default

    Не,това е абсолютно достатъчно,благодаря ти много!
    Peugeot 406 Coupe
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Някой със съвети за сваляне на задната броня? Да търся някъде срики болтове, които я държат? И колко горе-долу отнема като време процедурата по разглобяване/сглобяване?
    При мен някой "доброжелател" уикенда е набутал единия сензор навътре.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  11. #56

    Default

    Свалят се стоповете под тях има болтове отвива се долната част на подкалниците и в средата на бронята отдолу има болтове
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Благодаря. Това валидно ли е за комбито?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  13. #58

    Default

    Ще трябва да го лепиш - не сензора, а държача му.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Да, уикенда ще си поиграя явно.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #60
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Така...Както се бях зарекъл, уикенда се захванах да сваля задната броня - нищо сложно, стига човек да има време, желание и нерви. Първо се свалят задните стопове ( държат се на три шпилки захванати с гайка). Под стоповете има по два винта които се развиват, подкалниците всеки има по 4винта, развиват се, след което има още два точно отдолу под бронята ( единя се пада пти трглича) - те се развиват най-трудно. Бронята ислиза, откачат се буксите са осветление на задния номер. Поне при мен датчиците на парктроника се държат на нещо като щипки (което ме води на мисълта, че не е оригинален, но както и да е), едната щипка се беше поотчупила. Залепих я, фиксирах датчика и след това бронята по обратния ред - всичко около час и половина, без да бърза човек.
    Ето тук е обяснено и с картинки:
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...er-159-sw.html

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...r-removal.html
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •