Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем със запалката

  1. #1

    Default Проблем със запалката

    Имам проблем със запалката. Отделен проблем е, че не успях да открия кой бушон е за нея. Водих се по една схема, че уж втория бушон от горе надолу във най-дясната колонка бушони е този за запалката, обаче първото разминаване е, че във сайта пишеше 20А, а този е 10А и не е изгорял. Пъхал съм зарядни, 12V компресор за кола и не ще и не ще. Не знам дали е от гнездото или някъде по пътя на жичките. Така изглежда таблото ми на 147-цата . Бихте ли ми помогнали как мога да реша проблема или да разбера от къде идва той. Също така видях, че би трябвало да има светещ диод във пепелника, но той липсва и затова чак сега разбирам, пък и не съм пушач.

    ПП. ако не ви се показва снимката, дайте десен бутон на малката иконка и "Отвори в нов раздел", за тези които не знаят
    Last edited by ludpich; 11-01-2015 at 22:09.
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Според документацията е F44 - 20 амперов. Този, който на твоята снимка е 15 - амперов:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Така, днес успях да взема едно ново бушонче и го сложих. Щракам запалката и хоп - не работи! Не знам къде другаде може да е проблема. Надявах се, защото същия бушон, който ми показа беше изгорял, но уви.
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Самата запалка ли не работи или нищо, което се включи в гнездото?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Имах подобен проблем на моята, обаче запалката си работеше, оказа се че гнездото е плитко и когато включиш компресор ,адаптор и ли нещо друго не се закрепва добре и и не прави контакт.Вземаш един уред и мериш има ли 12 в в гнездото ако има отиваш си купуваш една нова запалка има ги по щандовете и магазинчетата за авто аксесоари и я сменяш.Същите са обаче са по-дълбоки и всичко де се включва се щраква надеждно.Ако пак нямаш 12 в извади панела откачи куплунгчето и мери на него като не забравиш да смениш бушона ако е изгорял пак.Може проблема да е в гнездото.Кой знае какво няма за повреждане.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Бургас
    Age
    56
    Posts
    30

    Default

    Мисля, че трябва да си на контакт за да ти работи запалката.

  7. #7
    Запален алфист t0shet000's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Варна
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by marto68 View Post
    Мисля, че трябва да си на контакт за да ти работи запалката.
    То това е повече от ясно...
    Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark ECO 105 Hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •