Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 105

Thread: Питане за Обява Алфа 166

  1. #76
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Според мен е доста по-важно колата да е стопанисвана с грижа и да е в добро състояние. Екстрите могат да се добавят впоследствие.

    Ето ги и повечето от тях:

    - Кожен салон - въпрос на вкус (аз предпочитам плат)
    - Памет на седалките - може да се преживее
    - Сензор за дъжд - създава повече ядове отколкото ползи
    - Ксенон - неоправдано скъпа подръжка
    - Подгрев на предното стъкло - преживява се
    - Топ озвучаване - силно препоръчително да го има (добавянето му излиза около 200 лв.)
    - Навигация - безполезна за нашия регион.
    - CD-changer - безсмислена отживелица, която успешно се замества от CDC - емулатор.
    - Темпомат - добавя се (около 100 лв)

    Допълнителни екстри, които съм си добавил, но ги няма в заводско изпълнение:

    - Вдигане на стъклата при заключване.
    - Адаптивни стопове.
    - TV тунер.
    Грънци! - кожен салон е задължителен ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!!! това е италианска кожа Pоltrona Frau а не някакъв немски винил! паметта на седалките е необходима само ако имаш шофьор
    сензора за дъжд е перфектен, ксенона е задължителен защото само той свети! Навигацията е безумна и не върши работа ... задължително е музиката да е BOSE иначе смисъл от колата няма никакъв (аз съм аудиофил) - най-доброто изпълнение е Collezione но и моя вариант Edizione Classico не е за изхвърляне 10 клапанов мотор със 169 к.с бял кожен салон вкл. всичко е бяло аз съм адски доволен от тази кола и то вече 8 години

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Може ли малко инфо за тези адаптивни стопове

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=91550

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    Quote Originally Posted by Bobo Markov View Post
    Грънци! - кожен салон е задължителен ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН!!! това е италианска кожа Pоltrona Frau а не някакъв немски винил! паметта на седалките е необходима само ако имаш шофьор
    сензора за дъжд е перфектен, ксенона е задължителен защото само той свети! Навигацията е безумна и не върши работа ... задължително е музиката да е BOSE иначе смисъл от колата няма никакъв (аз съм аудиофил) - най-доброто изпълнение е Collezione но и моя вариант Edizione Classico не е за изхвърляне 10 клапанов мотор със 169 к.с бял кожен салон вкл. всичко е бяло аз съм адски доволен от тази кола и то вече 8 години
    Не съм казал, че ксенон не трябва да има. Казах само, че подръжката на оригиналния е неоправдано скъпа при положение, че на цената на половин оригинална крушка можеш да си инсталираш съвсем прилилен AM ксенон.
    Аз до момента топ озвучаване на което да пише BOSE не съм виждал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    За мен, като неможач, парктроникът е най-яката екстра и работи много добре и предвидимо
    Иначе за паметта на седалките не съм съгласен че е излишна също - аз съм окупирал 2 позиции за себе си - една за по-спортно каране и една за по-лежерно и особено на дълъг път ги сменям в движение по няколко пъти ...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  4. #79
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Освен парктроника е редно да споменем и VDC, ASR системите, както и фотохромното огледало.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #80

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Освен парктроника е редно да споменем и VDC, ASR системите, както и фотохромното огледало.
    По повод на PDC, нали отпред никога не е имало заводско, а а само отзад, ?

    п.с. най-важната екстра V6...
    Virus Alfa

  6. #81
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Хахаха това ми хареса,наистина V6-ка е най готината екстра,особено за слушане след 3500-4000 оборота.

  7. #82
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Има и още две приятни екстри - масажиране на гърба - задейства се при ползване на волана и изправяне на врата - от педала на газта се включва ...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #83
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by Wolfy View Post
    Здравей,

    би ли изброил екстрите, без които не си заслужава да се купува 166?

    ПП. Доста респектиращо звучи 164-ката от подписа ти
    Благодаря,
    Те колегите са ги казали,но за мен екстрите на тема сигурност,музиката (не съм аудио маниак) но си е друго,телефона и кожените истории си заслужават.
    Да винаги е по добре поддържана кола от занемарена с екстри,но рано или късно изпада правилната.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  9. #84
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=91550

    ---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:52 ----------



    Не съм казал, че ксенон не трябва да има. Казах само, че подръжката на оригиналния е неоправдано скъпа при положение, че на цената на половин оригинална крушка можеш да си инсталираш съвсем прилилен AM ксенон.
    Аз до момента топ озвучаване на което да пише BOSE не съм виждал.
    щото при 166 не го пише

  10. #85
    започва да се пристрастява yavorz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    Колеги здравейте,

    мога ли да използвам темата за да попитам за две обяви от регион Пловдив. Какво бихте казали за тях:

    http://www.cars.bg/c1448214
    http://www.cars.bg/c1518500

    Първата доколкото разбирам е с пукнато стъкло. Дали би се намерило такова със сензор на добра цена и каква би била тя?

    Втората е регистрирана и отпадат редица плащания от типа на еко такса, но е автомат и не съм запознат как стоят нещата там. Дали е форумна?

    Благодаря ви за вниманието )

    166 2.4 JTD 20V 175hp. - от 2016
    ex. 156 2.4 JTD - от 2009 до 2016
    ex. 145 1.6 TS - от 2006 до 2015 | ex. Alfetta 2.0 - от 1992 до 2007

  11. #86
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Колеги,
    силно се интересувам от ТАЗИ обява.
    Гледал ли я е някой или имали възможност някой да и хвърли едно око ?
    Имам намериние да я купувам, а не ми се разкарва 500 км в посока и да се окаже поредния гроб.

  12. #87
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    По снимки не изглежда никак зле колата,но трябва да се види на място,дано някой колега от този район бъде така добър да и хвърли едно око.

  13. #88

    Default

    Quote Originally Posted by vgp_sas View Post
    Колеги,
    силно се интересувам от ТАЗИ обява.
    Гледал ли я е някой или имали възможност някой да и хвърли едно око ?
    Имам намериние да я купувам, а не ми се разкарва 500 км в посока и да се окаже поредния гроб.
    Ей, мамка му, защо си изхарчих парите за мотор...

  14. #89
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    От тоя край - Видин, Враца, Монтана, Мездра винаги очите на осемнаеесе, освен ако колата не я купувате от близък познат или доказано читав съфорумец!

    Не, че нещо имам против северозапада (даже хората от форума, които познавам от там всички са пичове), но съм се нагледал на едно 90% коли купени от там правени от две ---> една и всякакви изпълнения и циганчосвания от тамошните жамбази...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #90
    Запален алфист vgp_sas's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Варна
    Posts
    462

    Default

    Мен това най-много ме притеснява.
    Даже, ще си продавам колата, именно заради тоя екземпляр и накрая като отида, да гризна дръвчето и да си карам дедовия.......
    Готов съм да платя на някой колега транспортните разходи и колкото иска за труда, за да я огледа, ако има време и не му е проблем.
    Last edited by vgp_sas; 08-04-2016 at 20:46.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •