Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63

Thread: Докога разни тарикати няма да плащат данък МПС,а други ще плащаме

  1. #16
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    За да се оправят пътищата в БГ парите трябва да дойдат от собствениците на мпс,и ако някой си мисли че със 100 лв на година данък можем да се здобием,няма да кажа немски пътища,понеже те освен широки аутобани,и знаци на всякъде,друго нямат.Даже в много градове положението е като в бг,по отношението на асфалта.Та със 100 лева данък на година дори и сръбски аутобани не можем да си докараме,незнам някой ако в последно време е минавал през сърбия знае за какво иде реч,а те не са дори и в европейския съюз.Макар че то само с аутобани няма как да се мине.Искам като си ходя до село да се отпусна на пътя,а не да съм на тръни дали няма да се забия в някой кратер.Между другото по пътя за мойто село има два трапа,които ако не ги знаеш,чупиш картер директно.В Холандия пътищата са повече от перфектни,всички околоврастни нощно време светат като ден,асфалт и маркировка изпанати като барабан,подгреви на асфалта на мостовете,дървета окастрени,има специялно радио което щъ нещъ,както си слушам Преслава ми се вкючва и ме уведомява къде има в страната задръствания,къде е затворен пътя поради ремонт и т.н.Да ама за 15 годишна А3-ка дъртанян дизел данък и застраховка на месец 150 евра.Една читава такава е 2000 евра.Тоест само за данък и застраховка за две години ти купуваш още един път колата+отгоре.За това тука ако нямаш добри,ама наистина добри доходи повече от колело не можеш да си позволиш
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 18-01-2015 at 02:05.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #17
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    данъка на моята кола, която е 640 к.с. е 1087.07
    данъка на Алфата която е 150 к.с. е 254.78
    хммммм
    или иначе казано на година плащам точно за 800 метра чист новоположен асфалт

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    Тиквони е голяма риба пфууу

    ---------- Post added at 00:27 ---------- Previous post was at 00:26 ----------



    значи законовия начин да си вземеш ДДС-то е само като ти назначат ревизия а това в БГ е - оле майко ела ме прибери и защо си ме родила та така тука колегата се жалва за справедливост а па то всичко опира до бой, ебане и струмски кютек
    Е той се жалва за справедливост ма то тека за всичко мое се жалваш.Е на преди нова година спирам преди една спирка в началото на уширинето да си купя цигари щото лафката на оня дебелия е точно там.Не че не съм в нарушение ама спират куките даъ документите и т.н.Не спорех дали съм или не съм виновен, обаче точно на средат на уширението имаше едно х5 с отворена врата и кифлата си говореше снняква приятелка.Та викам пиши там каквото ще пишеш обаче искам да видя как същото го пишеш на водача на жипа.И познай какво стана, върна ми документите понеже съм бил шофер със стаж и сам нямал нарушения и отпрашиха без да пипнат жипа.Е и аз питам докога така.Ако го нямаше джипа нищо намаше да кажа, ама понеже спря между двама ни и дойде при мене се светнах какво ще стане, ако беше взел и неговите документи пак нямаше да си отварям устата.

    ---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:13 ----------

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    данъка на моята кола, която е 640 к.с. е 1087.07
    данъка на Алфата която е 150 к.с. е 254.78
    хммммм
    Мноо бе моя е 175 лв, па онова с мерника износва сфалта за това така, рови до чакъл та и надоле още.

    ---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:14 ----------

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    данъка на моята кола, която е 640 к.с. е 1087.07
    данъка на Алфата която е 150 к.с. е 254.78
    хммммм
    или иначе казано на година плащам точно за 800 метра чист новоположен асфалт
    У грешка си, 1 метър некъде плащаш, ако беше 800метра нашто булевард де го асфалтираха и е 5 км значи требе струва къде 6000лв па те земаха няколко милиона.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Какъв е годишният данък за автомобил с регистрация N1?

    Според действащата нормативна уредба данъкът за товарни автомобили (какъвто е случая с автомобилите с N1 регистрация) се определя на всеки започнат тон товароносимост и е между 10 (десет) и 30 (тридесет) лева в зависимост от общината, където е регистрирано МПС. Моделите на Мерцедес с хомологация N1 са с товароносимост =< от 1 тон, т.е. данъкът за годината е между 10 (десет) и 30 (тридесет) лева.

    Автомобили с хомологация N1 в България са - Порше Кайен, Мерцедес GL, Волво XC90, BMW Х5 и т.н. как е ?

    ---------- Post added at 01:26 ---------- Previous post was at 01:25 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Е той се жалва за справедливост ма то тека за всичко мое се жалваш.Е на преди нова година спирам преди една спирка в началото на уширинето да си купя цигари щото лафката на оня дебелия е точно там.Не че не съм в нарушение ама спират куките даъ документите и т.н.Не спорех дали съм или не съм виновен, обаче точно на средат на уширението имаше едно х5 с отворена врата и кифлата си говореше снняква приятелка.Та викам пиши там каквото ще пишеш обаче искам да видя как същото го пишеш на водача на жипа.И познай какво стана, върна ми документите понеже съм бил шофер със стаж и сам нямал нарушения и отпрашиха без да пипнат жипа.Е и аз питам докога така.Ако го нямаше джипа нищо намаше да кажа, ама понеже спря между двама ни и дойде при мене се светнах какво ще стане, ако беше взел и неговите документи пак нямаше да си отварям устата.

    ---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:13 ----------



    Мноо бе моя е 175 лв, па онова с мерника износва сфалта за това така, рови до чакъл та и надоле още.

    ---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:14 ----------



    У грешка си, 1 метър некъде плащаш, ако беше 800метра нашто булевард де го асфалтираха и е 5 км значи требе струва къде 6000лв па те земаха няколко милиона.
    ееее то нал знаш че Боко строи скъпи пътища - най-скъпите въобще в света и това е защото са най-качествените и въобще не се нуждаят от поддръжка имат тоалетни през 2 метра и са осветени кът бял ден

    ейй Митак извинявай прав си не 800 метра ами 80 см. са пфуу - от бирата бъркам нулите

    ---------- Post added at 01:41 ---------- Previous post was at 01:26 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    ---------- Post added at 01:14 ---------- Previous post was at 01:13 ----------

    [/COLOR]

    Мноо бе моя е 175 лв, па онова с мерника износва сфалта за това така, рови до чакъл та и надоле още.

    ---------- Post added at 01:17 ---------- Previous post was at 01:14 ----------


    АМГ-то с незагряли гумвета нищо не мое напрай щото само като пребуксува и завърти гъза и системите отнемат газта рязко а с изключена ESP ... е не съм толкова ненормален
    Last edited by Bobo Markov; 18-01-2015 at 02:31.

  5. #20
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колеги марката и конете не би трябвало да има никакво значение за цената на данъка,важно е теглото на шасито,и на какво върви бензин,дизел или газ.Колкото е по тежка една кола толкова повече амортизирва асфалто,а и дизел или газ то значи че се юрка денонощно,тоест пак амортизация на асфалто.Наскоро бях в любимия ми край Врацото,освен тракането на дизеляци друго нищо не чух в градо
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #21

    Default

    Ако данъка се се плаща на килограм тегло, ще си взема един болид от F1 тежащ 700-800кг и почти толкова коне.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #22
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Колеги марката и конете не би трябвало да има никакво значение за цената на данъка,важно е теглото на шасито,и на какво върви бензин,дизел или газ.Колкото е по тежка една кола толкова повече амортизирва асфалто,а и дизел или газ то значи че се юрка денонощно,тоест пак амортизация на асфалто.Наскоро бях в любимия ми край Врацото,освен тракането на дизеляци друго нищо не чух в градо
    дизела си е хубав аз затва си обичам 166-цата не само че ускорява яко ами и разхода ми при 200 поддържани в час е 7 литра на сто а питай ме колко харчи АМГ-то че затова ми побеля брадата но както и да е ... темата е хубава но е баз особено развитие защото в БГ всичко е възможно и това е хубавото на тази страна и ще ти кажа защо - когато с жена ми бяхме поканени в Лондон да бачкаме за Диаджео (ние сме индустриални дизайнери) получавахме наистина добро заплащане и супер отношение но там като видях колегите как друсат и пият за да разтоварят и ми се додрайфа - освен тва там ни возеха (щото карах и едва не предизвиках верижна катастрофа на М6) едно скапано Ауди А6 аллрод просто там не е за живеене и затва се върнахме в БГ и започнахме да развиваме дизайни под наша марка мен повече извън БГ ме нема никакъв

    ---------- Post added at 02:02 ---------- Previous post was at 02:00 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Ако данъка се се плаща на килограм тегло, ще си взема един болид от F1 тежащ 700-800кг и почти толкова коне.
    хомологацията N1 e за това колко мое да товари, бро земи си Мерц GL и пей сърце освен тва си приспадаш ДДС-то от бензина

  8. #23
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    [/COLOR]

    АМГ-то с незагряли гумвета нищо не мое напрай щото само като пребуксува и завърти гъза и системите отнемат газта рязко а с изключена ESP ... е не съм толкова ненормален
    Ми то никога не е късно да са чалнеш
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #24
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    та писах тука и то без да троля (надявам се) за да илюстрирам как мисли един нормален български (спазващ законите) тарикат - въпреки, че не съм такъв но имах нужда да изкажа мнение и от страната на тарикатите (поне интелигентни) извинявам се на автора за спам-а!

    ---------- Post added at 02:13 ---------- Previous post was at 02:11 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми то никога не е късно да са чалнеш
    бро, остарявам и живота ми е скъп вече не мога да правя глупости заради някакъв скапан адреналин предпочитам си пия биричка и да гледам Матрицата за 10030 път отколкото да се правя на Nightroller по трасето Бистрица-Драгалевци през нощта на загасени светлини ...
    като бях в гаранция дивях яко, карал съм пиян и какви ли не коли сега си мечтая единствено за Тесла модел Ес но скоро не бих могъл да си я купя - това е чист електромобил и най-хубавото в него е че ти позволява почивки за зареждане на батериите на всеки 500 км. (ако не е зима разбира се)
    Last edited by Bobo Markov; 18-01-2015 at 03:16.

  10. #25
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз пък още съм в пубертета, ама тва теслата е много е яко, наскоро ги четох.Отивам са паркирам до жената, ай лека.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #26
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз пък още съм в пубертета, ама тва теслата е много е яко, наскоро ги четох.Отивам са паркирам до жената, ай лека.
    а не бе - колата има огромен въртящ момент адска мощност , страхотен салон и два ооогрооомни багажника, освен тва имаш право да се движиш в бус ленти и да паркираш пред Бъкингамския дворец ако искаш лека и от мене и дописане! ааа и не на последно място данъка и е като на автоматична пералня

  12. #27
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Ако данъка се се плаща на килограм тегло, ще си взема един болид от F1 тежащ 700-800кг и почти толкова коне.

    Дали ще можеш да си го позволиш
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #28
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    [QUOTE=Boondock Saint;1390819]дизела си е хубав аз затва си обичам 166-цата не само че ускорява яко ами и разхода ми при 200 поддържани в час е 7 литра на сто а питай ме колко харчи АМГ-то че затова ми побеля брадата но както и да е ... темата е хубава но е баз особено развитие защото в БГ всичко е възможно и това е хубавото на тази страна и ще ти кажа защо - когато с жена ми бяхме поканени в Лондон да бачкаме за Диаджео (ние сме индустриални дизайнери) получавахме наистина добро заплащане и супер отношение но там като видях колегите как друсат и пият за да разтоварят и ми се додрайфа - освен тва там ни возеха (щото карах и едва не предизвиках верижна катастрофа на М6) едно скапано Ауди А6 аллрод просто там не е за живеене и затва се върнахме в БГ и започнахме да развиваме дизайни под наша марка мен повече извън БГ ме нема никакъв [COLOR="Silver"]

    Нали знаеш че луната има тъмна и светла страна.От постовете ти разбирам че не си от средно статистическите българи,които бачкат за по 400-500 лева на месец.Имам такива приятели в бг които изкарват доста стабилни пари,и всичките твърдят че от България по хубаво няма.Само че аз съм бил и на двата полюса на луната.Бях и сега на село в -15.Знаеш ли че там хората не можеха да мигнат от притеснения да ли ще дойде хляба,понеже пътя беше заринат от сняг,а общината и 5-т пари не дава за това.Знаеш ли че 7 дена седях некъпан понеже бяха замръзнали тръбите.Знаеш ли какво е да акаш на вън в клозета на -20,щото в Холандия си акам на +40 в кенефа с парно и правя разликата.Знаеш ли какво е да бабите ни и дядовците ни,които цял живот са си скъсвали задника от бачкане,да студуват на -15,понеже няма да им стигнат дървата до края на зимата.Ако това е рай,не искам да си помислям какво е ада.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  14. #29
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Ъъъъъ....мноу съжълявъм но не вденъх идеяътъ.
    Данаци да плащъми?
    От къф зор?
    За две години и половинъ в България съм сменил ...ъъъъъ ни помнъ колко гуми и ся пак иъм балон.

    Чудяъ съ къф зор тез хАмериканците едно време на Лунътъ идът,нека тук доът.

    И молим саму бес расизъм....Курйектнуст Увъжение Риспектъ!
    Last edited by Кайо; 18-01-2015 at 05:24.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #30
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Докато други тарикати,ги харчат не по предназначение.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •