Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 63

Thread: Докога разни тарикати няма да плащат данък МПС,а други ще плащаме

  1. #31
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Самууу бесъ расизъм....темата е важна и е икономополитическъ и народопсихологическъ!

    Курйектностъ Уважение Риспектъ,гласувъйти за нас,нийй шъ запушим сите пътни и не пътни дупки!!!!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  2. #32
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Навсякъде хората търсят вратички. Много коли от Италия идват с N1 или с нормални седалки писани 3+1. Комбита примерно Мерцедес Е-класа има седалки в багажника и е 6+1, на тия седалки може си сложиш кучето....
    N1 даже не е колко може да товари, на съдружника джипа си доиде от Италия с решетка зад задните седалки, води се 4+1 но е N1 и пише товарен автомобил, максимална товароносимост 530кг. - данък 18лв. Моя джип няма решетка дойде като 3+1 /има някво отношение че пътниците трябва да тежат по малко от багажа или нещо такова/ затова и е махнат просто средния колан на задната седалка, нямам решетка но е N1 товароносимост около 650кг. данък 27лв.
    А иначе уж от нова година всяка регистрирана кола в КАТ София ще се регистрира автоматично в общината. Та най-вероятно номера с нерегистрирането поне в софия няма да става.
    А относно пътищата, ми те не зависят от данъка а от винетните такси и държавното и европейско финансиране. Парите от данъка за МПС отиват в бюджета на общината, ако е в София регистрирана, парите постъпват в Столична община, и са за ремонти и пътища в съответната община.

  3. #33

    Default

    Просто няма никаква логика в оценките на данъка
    Предполагам от там идва и всеобщото объркване, последвало от множество гневни въпросителни

    Данъка на мотоциклета ми, с мощност 74к.с. и тежащ 200кг. е 96лв.
    Данъка на автомобила ми, с мощност 95к.с. и тежащ 1200кг. е 32лв.
    Абсолютно същият автомобил, НО с мощност 120к.с. плаща данък 190лв.
    Няма никаква логика....
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  4. #34
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Навсякъде хората търсят вратички. Много коли от Италия идват с N1 или с нормални седалки писани 3+1. Комбита примерно Мерцедес Е-класа има седалки в багажника и е 6+1, на тия седалки може си сложиш кучето....
    N1 даже не е колко може да товари, на съдружника джипа си доиде от Италия с решетка зад задните седалки, води се 4+1 но е N1 и пише товарен автомобил, максимална товароносимост 530кг. - данък 18лв. Моя джип няма решетка дойде като 3+1 /има някво отношение че пътниците трябва да тежат по малко от багажа или нещо такова/ затова и е махнат просто средния колан на задната седалка, нямам решетка но е N1 товароносимост около 650кг. данък 27лв.
    А иначе уж от нова година всяка регистрирана кола в КАТ София ще се регистрира автоматично в общината. Та най-вероятно номера с нерегистрирането поне в софия няма да става.
    А относно пътищата, ми те не зависят от данъка а от винетните такси и държавното и европейско финансиране. Парите от данъка за МПС отиват в бюджета на общината, ако е в София регистрирана, парите постъпват в Столична община, и са за ремонти и пътища в съответната община.
    Ко туй винеткъ мооо?
    Тва тая лепкъ за моеш житкъш извънградску ли?
    Глей ся,нашиот блок имъми четрири лепки,купихме ги жане-партийну,и първу ги лепиш на дънкити да фанът малку мъх и бега мноуту липилу,и после си ги лепим и отлепим и седят на таблоту унвходъ....

    Гласувъйти за насъ,Куриектностъ Увъженийе Риспектъ!!!!!
    Шъ запушим сите дупки,без еинетки,без данъци и такси,всичку безплатну!!!!!
    Шъ имъ и магистрални примоции.....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #35
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Докога едни селски тарикати няма да плащат,а другите ще плащат?ДОКОГА!
    От 1. януари тази година като минеш през КАТ и вече те има и в общината.
    Финтираха един от номерата на Бай Ганьо , но останаха още много.
    И да - лесно можеш да накараш всички да плащат като просто направиш закон и вкараш данък и винетка в цената на горивото. Караш повече км или си с голям двигател - ще плащаш повече.
    ...

  6. #36
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Това с тия смешни данъци,особенно за джиповете тежащи тон и половина без товар и да ми плаща 18 лева,ще има още дъългоо да се трошат носачи,да се прецакват гуми и т.н. и положението ще става все по зле и по зле.В холандия за такива джипове данъка на година е около 2000 евро.За това само баш директорите карат такива возила.И никой да не си прави илоюзията,че европейския съюз,ще отпуска манги до безкрай,за да се прават пътищата в бг.Направиха се не малко пътища с парите на немеца,австриеца и т.н.Ще се направат още някои отсечки и от там нататака за каквото плащаш,това и ще получиш.На Германия или Австрия,никой не им отпуска пари за пътища,а си идват от техните данъци.Това че Ганьо балкански,постоянно се опитва да мине метър няма да е вечно.Данъка в бг трябва да почва от 350 лв+60 кинта годишна винетка.А тия с джиповете и бусовете направо да им режат главите.И може и да се управят нещата.Така който има манги ще кара,който няма има рейсове,има влакове и т.н.В кооперацията в която живея,сме около 40 души,38 работещи и двама пенсионери,от цялата коопераци сме само трима човека с коли,другите нямат.В бг къде от кооперация с 38 работещи души само трима ще има с коли.Май няма такова животно.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 18-01-2015 at 15:14.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Хе хе, аз съм безработен и семейството ми има три коли, комшията и той безработен е с две, джип и кола.Няма семейство без поне една кола в нашия блок.Повечето имат и по два апартамента/аз няма да кажа колко имам/, лозе или къща на село.Не е до парите Веско, не е...
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Хе хе, аз съм безработен и семейството ми има три коли, комшията и той безработен е с две, джип и кола.Няма семейство без поне една кола в нашия блок.Повечето имат и по два апартамента/аз няма да кажа колко имам/, лозе или къща на село.Не е до парите Веско, не е...
    Ай не лъж хората, че си безработен!
    За платеното тролене в оная тема що мълчиш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мълчи бе сега не издавай и колко ми плащат.
    То че съм свободен електрон е вярно но пък тез неща не съм ги придобил като безработен, ако не броим тревата, пудрата захар и двата апартамента с леки момичета.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #40
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    Какъв е годишният данък за автомобил с регистрация N1?

    Според действащата нормативна уредба данъкът за товарни автомобили (какъвто е случая с автомобилите с N1 регистрация) се определя на всеки започнат тон товароносимост и е между 10 (десет) и 30 (тридесет) лева в зависимост от общината, където е регистрирано МПС. Моделите на Мерцедес с хомологация N1 са с товароносимост =< от 1 тон, т.е. данъкът за годината е между 10 (десет) и 30 (тридесет) лева.

    Автомобили с хомологация N1 в България са - Порше Кайен, Мерцедес GL, Волво XC90, BMW Х5 и т.н. как е ?[COLOR="Silver"]
    Няма хомологация N1 в България и не в България. Това си е много добро решение и то като почти всички добри неща идва от ЕС, а не от България. Кайен и GL не са с хомологация. Ако ги признават в България, това е по втория начин. Мисля, че имаше уволнение в КАТ точно по този въпрос.

  11. #41
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Изобщо не са ми ясни критериите по които се облагат, тонаж, обем, мощност...Кола и пикап по 2 тона с еднакви мотори от 5к кубика, кола с 5к кубика и газка с 3к кубика кой колко, защо и поради какви съобръжения....Един закон ако има в него ако , освен в случаите, пред вид ....не ми го пиши закон.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #42
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Хе хе, аз съм безработен и семейството ми има три коли, комшията и той безработен е с две, джип и кола.Няма семейство без поне една кола в нашия блок.Повечето имат и по два апартамента/аз няма да кажа колко имам/, лозе или къща на село.Не е до парите Веско, не е...

    Да ама ако аз съм министър председател ще ти направа данъка на алфето 500 кинта,щом имаш пари да издържаш две коли, илядо лева не те бъркат на година за данък.И ако прием че във всеки блок положението е горе долу същото като във вашия,то проблема с пътищата ще бъде в доста кратки срокове решен.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  13. #43
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Няма хомологация N1 в България и не в България. Това си е много добро решение и то като почти всички добри неща идва от ЕС, а не от България. Кайен и GL не са с хомологация. Ако ги признават в България, това е по втория начин. Мисля, че имаше уволнение в КАТ точно по този въпрос.
    ебаси и мнението имаш ебасимо и логиката ти в рамките на две изречения отрече а после потвърди всичко казано от мен ебаси поста

    нали местните дилъри за да продават изискват от TUV такава хомологация бре или иначе казано сделката е налице - брееее форумни логики бре

  14. #44
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Изобщо не са ми ясни критериите по които се облагат, тонаж, обем, мощност...Кола и пикап по 2 тона с еднакви мотори от 5к кубика, кола с 5к кубика и газка с 3к кубика кой колко, защо и поради какви съобръжения....Един закон ако има в него ако , освен в случаите, пред вид ....не ми го пиши закон.

    Закона трябва да се направи лесно разбираем и съотносим на това което караш.Един баварец от 105 коня тежащ 1250кг по каталог,амортизирва пътя доста повече от една хонда crx 140 коня тежаща само 900кг. че тя е лека като перце бе човек.Конете не би трябвало да са фактор
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 19-01-2015 at 00:32.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #45
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Закона трябва да се направи лесно разбираем и съотносим на това което караш.Един баварец от 105 коня тежащ 1250кг по каталог,амортизирва пътя доста повече от една хонда crx 140 коня тежаща само 900кг.Конете не би трябвало да са фактор
    сложно е защото при формиране на ставката на данъка са вложени толкова взаинмноизключващи се фактори че ум да ти зайде. Нашия парламент не е баш силен в правенето на закони

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •