Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 63

Thread: Докога разни тарикати няма да плащат данък МПС,а други ще плащаме

  1. #46
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    сложно е защото при формиране на ставката на данъка са вложени толкова взаинмноизключващи се фактори че ум да ти зайде. Нашия парламент не е баш силен в правенето на закони

    Като не е силен,просто копирваш там Австриййския или Немския закон и точка.Просто не им пука,пудрат ми се по кенефите на парламента и после ходат да е.....т в студенски град.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  2. #47
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Да ама ако аз съм министър председател ще ти направа данъка на алфето 500 кинта,щом имаш пари да издържаш две коли, илядо лева не те бъркат на година за данък.И ако прием че във всеки блок положението е горе долу същото като във вашия,то проблема с пътищата ще бъде в доста кратки срокове решен.
    Ша прайш и заплатата 2000 евро, иначе пуцам.Все пак у нас доходите са семейни, не еднолични.Проблема няма да бъде решен понеже парите от данъци отиватнезнайно къде поне от 30 години откак съм шофьор, пътищата ги построиха не с пари от данъци на колите, а от ЕС.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #48
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ша прайш и заплатата 2000 евро, иначе пуцам.Все пак у нас доходите са семейни, не еднолични.Проблема няма да бъде решен понеже парите от данъци отиватнезнайно къде поне от 30 години откак съм шофьор, пътищата ги построиха не с пари от данъци на колите, а от ЕС.

    Ако говориш за минимална,такива минимални заплати няма и в целия европейски съюз.Средно минималната е около 1000 евро,средна около 1500,2000 вече се води доста над средната.За мен проблема трябва да бъде решен комплексно но не наведнъж.Първо трябва да се стиснат за гушите баш тарикатите които никога не си плащат данъка,после всичко останало по реда си.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  4. #49
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Ако говориш за минимална,такива минимални заплати няма и в целия европейски съюз.Средно минималната е около 1000 евро,средна около 1500,2000 вече се води доста над средната.За мен проблема трябва да бъде решен комплексно но не наведнъж.Първо трябва да се стиснат за гушите баш тарикатите които никога не си плащат данъка,после всичко останало по реда си.
    имаше идея и затова но на никой не му стискаше да го направи, лобистите на мафията са адски силни и не забравяй, че в нашата хубава страна мафията ръководи нещата а мафията никога не е могла да ръководи защото неин приоритет е организацията тотална безумица във всяко отношение а и то в БГ не е мафия не е коза ностра ами е посткомунистически олигархически съюз по образец на СССР - демек тотален батак

  5. #50
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Ако ще са краде,трябва да се краде винаги от богатия и никога от бедния.А не да пукаш на кьоравия тъпанчето.На човек понякога в живота му се налагат да прави неща извън закона,но трябва да се спазват определени принципи.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  6. #51
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Ако ще са краде,трябва да се краде винаги от богатия и никога от бедния.А не да пукаш на кьоравия тъпанчето.На човек понякога в живота му се налагат да прави неща извън закона,но трябва да се спазват определени принципи.
    така си е но ей на виж феномен в БГ дори и богатите са бедни - богатството бро както и бедността са състояния на ума а не на дебелината на банковата сметка

  7. #52
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми то в края на краищата като си купуваш кола трябва да помислиш и за данъци подръжка разход.С 400 лв заплата как става да караш гта, тезис или 159., че и 156.И аз искам гта ама тва ми са възможностите за сега.ГТА мога да взема ама разхода ще ми дойде в повече, няма да мога всеки ден да я карам.
    Last edited by dimitar_vd62; 19-01-2015 at 01:48.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #53
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми то в края на краищата като си купуваш кола трябва да помислиш и за данъци подръжка разход.С 400лв заплата как става да караш гта, тезис или 159.И аз искам гта ама тва ми са възможностите за сега.
    всяка Алфа си е уникална аз съм лудо влюбен в мойта вече 10 годишна 166-ца за мен по -хубава кола от нея няма на тоя свят, всеки път като я карам се чувствам адски добре тая кола за мен е "автомобила"
    още помня кат бял ден момента в който я купих а тва беше преди 7 години басимо

  9. #54
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тая си ми харесва, най вероятно да я сменя с гта, 159....може би но ако мога да избирам от гта и 159 ще взема гта-то, определено.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #55
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тая си ми харесва, най вероятно да я сменя с гта, 159....може би но ако мога да избирам от гта и 159 ще взема гта-то, определено.
    ГТА е хубав автомобил то е лагерница мног пъти ме е карал Кайо да ти кажа повече не бих се качил
    аз обичам големите талиги дето уж ги караш бавно докато ги настъпиш - ГТА-то е оса абе не е оса ами си е стършел

    ---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

    при мен има няколко изхода от Алфа Ромео - единия е Тесла моторс и другия е Хонда NSX зависи в каква точно криза на средната възраст ще попадна и тъй като не съм типичен плейбой май ще ме избие накъм коли

  11. #56
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    така си е но ей на виж феномен в БГ дори и богатите са бедни - богатството бро както и бедността са състояния на ума а не на дебелината на банковата сметка

    Бро остави тия добре формулирани купешки приказки,за някой симпозиум.Бил съм и на двата полюса на луната,и знам че по- голям хляба няма,и знам че в бг има хора които оставят по 5000 лв за вечеря в ресторант.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  12. #57
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Boondock Saint View Post
    ГТА е хубав автомобил то е лагерница мног пъти ме е карал Кайо да ти кажа повече не бих се качил
    аз обичам големите талиги дето уж ги караш бавно докато ги настъпиш - ГТА-то е оса абе не е оса ами си е стършел

    ---------- Post added at 01:04 ---------- Previous post was at 00:59 ----------

    при мен има няколко изхода от Алфа Ромео - единия е Тесла моторс и другия е Хонда NSX зависи в каква точно криза на средната възраст ще попадна и тъй като не съм типичен плейбой май ще ме избие накъм коли
    Бе да ти кажа не се усещат годините как минават, докато един ден не се събудиш с чувството че света не е същия, сам усещаш де ти е мястото.Обаче има и една приказка че живота започва на 50-е.Верно ти думам, вервай ми, обаче от теб зависи дали ще се държиш като чичко в предпенсионна възраст или ще си останаш шантав. И онова за моженето да знайш е фолклор.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #58
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Бе да ти кажа не се усещат годините как минават, докато един ден не се събудиш с чувството че света не е същия, сам усещаш де ти е мястото.Обаче има и една приказка че живота започва на 50-е.Верно ти думам, вервай ми, обаче от теб зависи дали ще се държиш като чичко в предпенсионна възраст или ще си останаш шантав. И онова за моженето да знайш е фолклор.
    нямаш представа колко знам, че си прав!

    ---------- Post added at 01:27 ---------- Previous post was at 01:24 ----------

    Quote Originally Posted by vesko11 View Post
    Бро остави тия добре формулирани купешки приказки,за някой симпозиум.Бил съм и на двата полюса на луната,и знам че по- голям хляба няма,и знам че в бг има хора които оставят по 5000 лв за вечеря в ресторант.
    и са тотално нещастни не затва, че са похарчили едно малко състояние за скапана вечеря ами затова, че нито те нито другите са получили и грам от това, което са очаквали да получат ако искаш мога да мина на още по-брутални метафори

    ---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:27 ----------

    Познавам и съм приятел със всякакви хора и да ти призная точно тия с многото кинти са най-комплексирани и нещастни

  14. #59
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тая си ми харесва, най вероятно да я сменя с гта, 159....може би но ако мога да избирам от гта и 159 ще взема гта-то, определено.
    .......мноу си прафффф,но са менкам гта за педра.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #60
    е вашата гузна съвест Bobo Markov's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Крива река, София
    Age
    46
    Posts
    233

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    .......мноу си прафффф,но са менкам гта за педра.
    оууу Кайоооооооооооу

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •