Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем със стъкло на шофьорската врата GT

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Варна
    Posts
    14

    Default Проблем със стъкло на шофьорската врата GT

    Здравейте,
    стъклото на лявата ми врата се вдига много трудно, на интервали по 3-4 см.. На няколко пъти след дълго цъкане на бутона се оправя и работи нормално, но при седващо отваряне и затваряне на вратата, проблема отново се появява. Колата е AR GT 2004-та. Проблема още повече наболява заради това, че в случая заводската настройка е стъклото да пада няколко см. надолу при отваряне на вратата. Получава се така, че излизам от колата, стъклото пада няколко см. надолу и като затворя вратата не може да се върне, колкото е паднало, остава пролука 1-2 см., което особено в зимно време никак не е приятно. Някой има ли идея каква може да е причината и как може да се отстрани?

  2. #2

    Default

    Моето правеше така и след като напръсках водачите на стъклото( онова което прилича на черно кадифе) с един силиконов спрей спря да блокира и да се криви при вдигане. Опитай.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 22:37.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    21

    Default

    Аз имам същия проблем, а може ли да е от нещо друго?

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Варна
    Posts
    14

    Default

    Пръскането със спрей го опитах преди да попитам тук. Помогна малко, леко се улесни движението на стъклото, но това беше за кратко. Надолу иначе си върви идеално, за лятото добре. За пролуката не бих се притеснявал толкова ако и не знаех колко лесничко се отваря врата при наличието на такава.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by NIKI_ARGT View Post
    Пръскането със спрей го опитах преди да попитам тук. Помогна малко, леко се улесни движението на стъклото, но това беше за кратко. Надолу иначе си върви идеално, за лятото добре. За пролуката не бих се притеснявал толкова ако и не знаех колко лесничко се отваря врата при наличието на такава.
    трябва да свалиш кората и да видиш какво става.
    Иначе аз ползвах това и забравих за проблема
    https://www.youtube.com/watch?v=rR64S_ojBb4
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Варна
    Posts
    14

    Default

    Ще взема един спрей на Вюрт да видим ще има ли по-добър ефект. Ако не, ще се маха кората.

  8. #8

    Default

    При мен е същия проблема, махнах корите пръсках, смазвах, чистех където може, подобрение зимно време никакво. Прозореца се вдига на 10-11-то натискане на копчето. Мъчи го нещо, но не знам какво. Лятото е сравнително по-нормално, от 1-2 натискания на копчето се вдига, но значително по-бавно от шофьорската врата. Там нямам никакъв проблем, вдига се бързо в зимно и лятно време.

  9. #9
    започва да се пристрастява Bat Joro's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Blagoevgrad, Stara Zagora
    Posts
    30

    Default

    И при мен е така. Като ми стане така, правя калибрацията на стъклото отново (свалям прозореца до долу и държа 10 секунди, после го качвам до горе и пак държа 10 секунди или обратното) и се закрепя положението. Като затварям вратата, прозореца си се вдига до горе след калибрацията.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    Варна
    Posts
    14

    Default

    Чрез обилно пръскане със силиконов спрей на всички гуми в досег със стъклото положението се подобри - затваря се и отваря както трябва. Струва ми се обаче, че ще е така само, докато е топло времето. Два - три часа след пръскането и при малко по-студено време, стъклото - изглежда се вдига малко по-трудно. Като знам какво става при махане на корите ...счупени дюбели и подобни проблеми. Радвам се поне, че проблема е свързан с някакви пречки по пътя на стъклото, че цената на нов механизъм е около 500 лв. явно.

  11. #11
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Абе не съм много сигурен, но май и този механизъм се обучава. Принципът е, че когато механизмът види зор се увеличава токът и конторлът решава, че прозореца е затворен догоре. Съсответно спира напреженеието към моторчето. Ако този праг не е настроен правилно, стъклото почва да спира при най-малкото съпротивление. Как се обучава обаче не си спомням, но го имаше някъде из форума описано.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Абе не съм много сигурен, но май и този механизъм се обучава. Принципът е, че когато механизмът види зор се увеличава токът и конторлът решава, че прозореца е затворен догоре. Съсответно спира напреженеието към моторчето. Ако този праг не е настроен правилно, стъклото почва да спира при най-малкото съпротивление. Как се обучава обаче не си спомням, но го имаше някъде из форума описано.
    Точно по същите причини не ми работеше заключването на едната врата, малко смазване където имаше повишено триене и сега е като нова
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    колега провери си връзките които са между вратата и купето ако не прави добър контакт да имаш проблеми

  14. #14
    започва да се пристрастява tancho's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Благоевград
    Posts
    90

    Default

    Май всички ГТ-ТА са с този проблем,и при мен е така само дясната врата,опитвах това със задържането за 10 секунди,някой път става някой път не,а това за спрея според мен ще е подобре със тефлонов.Продавам такива спрейове,силиконовия е за защита на гумени и пластмасови елементи,и сравнение с тефлоновия има доста по-голямо съпротивление.Тефлоновия дори има две разновидности,едния от които се води сух тефлон,може да се използва на места които искате да смажете но не искате да цапа,примерно ако ви се прибира трудно колана.

  15. #15

    Default

    на мене вчера ми го направи тоя номер само че падна и повече несе вдигна и се оказа една букса на вратата беше нагоряла то дефакто се пада механизма които при отваряне и затваряне сваля и вдига стъклото прегледаи си всички букси по вратата

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •