Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 137

Thread: от полу към пълна синтетика ?

  1. #16
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 20:43.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post

    Благодаря за този отговор.
    сега вече по добре ли е :Д мисля че няма да сбъркам с маслото нали ?
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  3. #18
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 20:44.

  4. #19
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    В общия случай за колите от новото хилядолетие 5W40 винаги е по-добро от 10W40, дори колата да е на 500хил. Единственото лошо е, че струва повече.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #20
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Да са обадя и язе - първо 5/40 винаги ще е по-добро от 10/40, особено в студено/ хладно време. Второ - най-вероятно и то не е пълна синтетика или поне тез 3-те изброени. Пълна може да е 5/30 вече...
    Last edited by didod; 24-01-2015 at 12:45.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #21
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Колега Кабамитов не разбрах за каква кола става на въпрос.Но каквото и да е не се вкарвай в излишни филми с промивки.Аз лично съм мешал даже полусинтетика с пълна много пъти, никакви ядове.И тия глупости които са плямпат само при нас че една кола ако по фабрични предписания се кара с 5/40 и след определени километри се минава на 10/40 понеже вече има хлабини тук там нямат нищо общо с действителноста.Кара се с такова,каквото изискват нормите в момента за даден двигател,а не размисли и страсти на бай Пешо кварталния факир.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Колегата Кабамитов зададе ясни въпроси.
    Обобщени тези въпроси звучат така:

    "Кое е най-доброто за моята кола?"

    На тези за които четенето и разбирането на ясни въпроси е трудно занимание, обръщам вмимание върху факта, че колегата не пита дали смяната на маслото с пълна синтетика има или няма смисъл.

    Та във връзка с основния въпрос, ако някой има съображения относно това, че пълната синтетика не е така добра, както полу-синтетиката или минералното масло за макар и по-стар мотор, то на мен ще ми е интересно да ги чуя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    plovdiv
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Колегата Кабамитов зададе ясни въпроси.
    Обобщени тези въпроси звучат така:

    "Кое е най-доброто за моята кола?"

    На тези за които четенето и разбирането на ясни въпроси е трудно занимание, обръщам вмимание върху факта, че колегата не пита дали смяната на маслото с пълна синтетика има или няма смисъл.

    Та във връзка с основния въпрос, ако някой има съображения относно това, че пълната синтетика не е така добра, както полу-синтетиката или минералното масло за макар и по-стар мотор, то на мен ще ми е интересно да ги чуя.
    точно така аз попитах кое е по доброто и днес ми звънна един приятел който се занимава с масла и ми вика Братле запазил съм 2 бутилки мотул 8100 да пазя ли едната за теб истинско е маслото ? та любо сподели мнение за мотула
    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #24
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    точно така аз попитах кое е по доброто и днес ми звънна един приятел който се занимава с масла и ми вика Братле запазил съм 2 бутилки мотул 8100 да пазя ли едната за теб истинско е маслото ? та любо сподели мнение за мотула

    Абе колко е истински тоя мотул само като се сипе ще се разбере. и гледай какво пише на тубата че има и 5/40 полусинтетика и 10/40 пълна синтетика.5/40 не е задалжително да е пълна синтетика.
    Last edited by кученцетоОгиитаткоДоги; 24-01-2015 at 15:13.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by kabamitov View Post
    точно така аз попитах кое е по доброто и днес ми звънна един приятел който се занимава с масла и ми вика Братле запазил съм 2 бутилки мотул 8100 да пазя ли едната за теб истинско е маслото ? та любо сподели мнение за мотула
    Нямам наблюдения относно Motul.
    До този момент ползвам само Castrol edge sport 10/60 и мога да кажа, че моторът с него се чувства по-добре отколкото с предписаната от производителя Селения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 20:44.

  12. #27

    Default

    Колега Екотроник,това е маслото!!!Аз имам същия двигател и върви здраво,а е на 226000 реални.До сега не съм имал никакви проблеми!

    Колега Гайдаров ,няма какво да коментираме!!!Сипвай си каквито искаш полсинтетики,минерални,каквото искаш!Само не говори небивалици!!!!!

  13. #28
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Аз се глася да мина пробно на 5/30, да видя ефекта... Или да не го видя съответно

    И преминаването към по-евтини масла е само с една цел. Не е за доброто на моторя
    Last edited by didod; 24-01-2015 at 15:54.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #29
    Старши алфист кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    с. Златица/иначе съм кореняк софиянец
    Posts
    771

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    На колегите, които са в този форум не за да се заяждат, при това нескопосано, с по-знаещите и по-можещите от тях, предлагам на вниманието им следните три неща:

    1. Защо ли от Алфа Ромео препоръчват за колата на колегата полусинтетично масло с вискозитет 10W40? Може би дори и не подозират за съществуването на пълната синтетика?! Според мен - едва ли. По-скоро много точно са определили какво двигателно масло е най-подходящото за модела 166.

    2. Дали наистина са чак толкова глупави хората, които навсякъде променят вида на маслата в последователността: синтетично - полусинтетично - минерално, и никога в обратен ред? Според мен - едва ли. По-скоро теорията и практиката много добре са показали какви промени настъпват при износването на двигателя.

    3. И нещо с образователна цел: http://www.autoblog.com/2008/07/01/synthetic-motor-oil/.
    При прочитане ще разберете, че високата цена съвсем не е единственият недостатък на синтетичните масла. При износени двигатели (а аз не знам за нова 166) те имат немалко недостатъци, а дори при съвсем нови двигатели, когато те все още се разработват - също.

    Приятно четене!

    Така колега,поеми си дълбоко въздух и изпий една чаша със студена вода.Започвам да говоря с фактология.За мойта кочина 1.8 ТС 2001г. препоръчват 10/40,така пише на двигателя и в Италбулком официялен преставител за Плевен дагие на алфа също така ми казаха.Да ама неКато се поразрових във тоя форум,прочех че доста колеги със същия двигател карат със 10/60.Отивам в Холандия в офицялен преставител на Алфа за цяла Холандия.Сядам със шефа на сервиза зад компютъра,отваряме програмата за тия двигатели,и аха Добър вечер там тия алфи ги обслужват с 10/60 пълна синтетика.И относно последавотелноста на маслата,нормите на изисквания се променят към по добро,а не към по лошо.Тоест през 2001 едва ли е имало толкова добри масла като през 2015.Дебелите масла не са намислени с цел да дигат мъртвеца от пепелта,а за държави с по топъл климат или да покрият определени норми на определени двигатели,а не ръгай чушки в боба.
    SAAB 9-5 2.0T Powered by Vialle

  15. #30
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 20:45.

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •