Results 1 to 8 of 8

Thread: За метални колектори на "Суперка"

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default За метални колектори на "Суперка"

    Здравейте колеги. По-принцип въпроса ми е с газаджийска насоченост и не съм сигурен дали в този раздел му е мястото, но пък е конкретно за Алфа 164. Доста изчетох из нета и във форума и не намерих точен отговор. Става въпрос за смяна на всмукателен колектор на "Суперка" 2.0 ТС пласмасов, с метален такъв. Имам вече металния в комплект с гумените маркучета с които се съединява към мотора. Проблема е , че металния е с къде по-дълги тръби и не може да се монтира на мястото на пласмасовия, на практика ще стърчи много над двигателя. Срещнах в няколко теми тук във форума , че колеги са сменяли и си карат после спокойно на газ. Моля някой който е минал по този път да помогне. Мисля,че ако закупя и другата част от металните колектори които са към главата на мотора ще станат нещата. Обаче пък доколкото видях по снимки на стария мотор не се вижда клапана за вариатора. Имат ли старите туинспакове вариатор. За да не се уливам с въпроси ще изчакам за мнението ви. Колата я имам от скоро и съм нов във форума. Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by kalin555 View Post
    Здравейте колеги. По-принцип въпроса ми е с газаджийска насоченост и не съм сигурен дали в този раздел му е мястото, но пък е конкретно за Алфа 164. Доста изчетох из нета и във форума и не намерих точен отговор. Става въпрос за смяна на всмукателен колектор на "Суперка" 2.0 ТС пласмасов, с метален такъв. Имам вече металния в комплект с гумените маркучета с които се съединява към мотора. Проблема е , че металния е с къде по-дълги тръби и не може да се монтира на мястото на пласмасовия, на практика ще стърчи много над двигателя. Срещнах в няколко теми тук във форума , че колеги са сменяли и си карат после спокойно на газ. Моля някой който е минал по този път да помогне. Мисля,че ако закупя и другата част от металните колектори които са към главата на мотора ще станат нещата. Обаче пък доколкото видях по снимки на стария мотор не се вижда клапана за вариатора. Имат ли старите туинспакове вариатор. За да не се уливам с въпроси ще изчакам за мнението ви. Колата я имам от скоро и съм нов във форума. Благодаря предварително.
    Да не си закупил от стария мотор метални колега, иначе са доста индентични от новия мотор пластмасовите и металните, приложи някоя снимка и ще разберем къде е проблема.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Ами щом казвате че са доста идентични ,а моите са коренно различни явно са от стария мотор. Ще видя да ги снимам в гаража ама явно съм се прекарал. Имам ли вариант да ги ползвам с още доработки или на боклука

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by kalin555 View Post
    Ами щом казвате че са доста идентични ,а моите са коренно различни явно са от стария мотор. Ще видя да ги снимам в гаража ама явно съм се прекарал. Имам ли вариант да ги ползвам с още доработки или на боклука
    Споко, един приятел си беше закупил и той едни от старата та сега ми се намират в гаража. Може да ги ползваш да речем да си подпираш врата, идеално пасват
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Споко, един приятел си беше закупил и той едни от старата та сега ми се намират в гаража. Може да ги ползваш да речем да си подпираш врата, идеално пасват
    Мдаам и си тежат на мястото

    Вариатор старите имат но е на друго място - от ляво отсрани на мотора а не както на суперката отзаде в ляво .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Трябва ти колектор от кола между 1993г и 1994г., заедно с гумените маншончета, защото тези които са за пластмасовия са с преходен диаметър и
    от към колектора са по-тесни. Ще пасне перфектно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Здравей колега, ако все още търсиш алуминиев колектор за 164-ка имам такъв от суперка 94г.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    95

    Default

    Към колегата manolito с молба ако може телефон за връзка да се разберем за колектора нещо, че колата се застоя много време и не бях следил темата напоследък.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •