Здравейте колеги. По-принцип въпроса ми е с газаджийска насоченост и не съм сигурен дали в този раздел му е мястото, но пък е конкретно за Алфа 164. Доста изчетох из нета и във форума и не намерих точен отговор. Става въпрос за смяна на всмукателен колектор на "Суперка" 2.0 ТС пласмасов, с метален такъв. Имам вече металния в комплект с гумените маркучета с които се съединява към мотора. Проблема е , че металния е с къде по-дълги тръби и не може да се монтира на мястото на пласмасовия, на практика ще стърчи много над двигателя. Срещнах в няколко теми тук във форума , че колеги са сменяли и си карат после спокойно на газ. Моля някой който е минал по този път да помогне. Мисля,че ако закупя и другата част от металните колектори които са към главата на мотора ще станат нещата. Обаче пък доколкото видях по снимки на стария мотор не се вижда клапана за вариатора. Имат ли старите туинспакове вариатор. За да не се уливам с въпроси ще изчакам за мнението ви. Колата я имам от скоро и съм нов във форума. Благодаря предварително.