Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: външна разлика между 1,6 и 1,8 в двигателя

  1. #1

    Default външна разлика между 1,6 и 1,8 в двигателя

    привет на колегията,наскоро реших да се сдобия с още една 156-ца...само че с идеята да е 1,8понеже 1,6 я имам вече,поогледах тук там и ми изпадна една която ми хареса като цяло,отидох видях я допадна ми ,качих се покарах я малко по едни павета защото горните носачи бяха за смяна и предницата трещеше яко и почти не я настъпах...след няколко дена отидох броих парите и си я взех,и когато реших да я сръчкам та тя върви по спънато и от моята 1,6,викам си ок може да има за смяна я ламбда я дебитомер ще се смени и ще се оправи вървежа,нооо отивам в кат и там започна шоуто,номера на двигателя не отговарял на този на табелката който е отпред в близост до ключалката на предния капак,и по този номер излиза че е със сменян двигател и е мушнат 1,6,въпроса ми е как аз да разбера със сигурност че двигателя ми е 1,6,има ли някакви външни белези,понеже ми се струват еднакви...алфа 156 1999 GT

  2. #2

    Default

    Хм, аз до колокото знам това на табелката е типа мотор, не серииния му номер, така че няма как да съвпадат. Провери в eper серииния номер на двигателя с който е излязла от завода и ще разбереш.



  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Хм, аз до колокото знам това на табелката е типа мотор, не серииния му номер, така че няма как да съвпадат. Провери в eper серииния номер на двигателя с който е излязла от завода и ще разбереш.
    а на пръв поглед няма ли нещо по което да се различават,в eper нищо не вдявам

  4. #4

    Default

    Номера на двигателя си е на самия двигател,не е на табелка.Вдигаш капака ,и някъде към края на блока на двигателя до скоростната кутия,най-вероятно ще се наложи да по зачистиш със фина шкурка.Дано съм помогнал.

  5. #5
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    На 1.6 щеката за маслото е по-къса ...май,не съм сигурен
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by KOCARA View Post
    а на пръв поглед няма ли нещо по което да се различават,в eper нищо не вдявам
    http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...&MAKE=R&SBMK=R

    Като вкараш номера на рамата ще ти изкара и номера на двигателя с който е излязла от завода. Сравни го с номера на сегашния двигател, ако не си го прочел - намира се където е описал Дидо. Така поне ще знаеш дали е сменяван, иначе като външни разлики нямам представа.



  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи, външно освен по смукателния колектор, аз лично друго не се сещам как ще може да ги различиш двата мотора!

    На 1.8 смукателния колектор е с ВИС (има едно "буренце" от страната на ремъците - прилагам и снимка).

    На 1.6 смукателния колектор е видимо по-малък и без ВИС (няма буренцето).

    За 100% сигурност виж номера, който е набит на блока и го пусни тук. Ако ти не знаеш как да провериш чрез него какъв е мотора, аз ще го направя
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 003.JPG  
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Значи, външно освен по смукателния колектор, аз лично друго не се сещам как ще може да ги различиш двата мотора!

    На 1.8 смукателния колектор е с ВИС (има едно "буренце" от страната на ремъците - прилагам и снимка).

    На 1.6 смукателния колектор е видимо по-малък и без ВИС (няма буренцето).

    За 100% сигурност виж номера, който е набит на блока и го пусни тук. Ако ти не знаеш как да провериш чрез него какъв е мотора, аз ще го направя
    Лошото е че колектора може да си е неговия фабричния а да е сложен 1,6. Знаеш ли какво е творено? Единствения сигурен начин е да се разбере какъв е мотора е по хода на буталото
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #9
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Лошото е че колектора може да си е неговия фабричния а да е сложен 1,6. Знаеш ли какво е творено? Единствения сигурен начин е да се разбере какъв е мотора е по хода на буталото
    Ендоскопска камера през отвор на развита свещ ?
    ...

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Ендоскопска камера през отвор на развита свещ ?
    Може и по прост уред, да речем отверка
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Значи, външно освен по смукателния колектор, аз лично друго не се сещам как ще може да ги различиш двата мотора!

    На 1.8 смукателния колектор е с ВИС (има едно "буренце" от страната на ремъците - прилагам и снимка).

    На 1.6 смукателния колектор е видимо по-малък и без ВИС (няма буренцето).

    За 100% сигурност виж номера, който е набит на блока и го пусни тук. Ако ти не знаеш как да провериш чрез него какъв е мотора, аз ще го направя
    ами въпросното буренце го имам а номера който е на двигателя и е точкуван е AR32104*2719126 ще напиша някои номера на ламаринената табелка motor engine 32201 version 932A3000 07 per ricambi 0264099

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    По този номер на блока наистина излиза, че е от 1.6.

    Остава и номера с отвертката и хода на буталото, за да си 100% сигурен.

    Щото, по принцип блока за 1.6 и 1.8 мисля е физически еднакъв, но коляновия вал и хода на буталото са различни.

    Тоест единствената ти надежда да си 1.8 е, ако са ползвали само блок от 1.6, всичко друго да е от 1.8.
    Last edited by digitalundgrd; 26-01-2015 at 12:31.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13

    Default

    честно казано не ми се вярва да е 1,8 1,6 я имам и знам как върви да не говорим че тази е още по спъната,ако беше 1,8 колкото и да не е ок щеше да се усеща тягата,и двете със 100 са на около 3000 оборота така че да ми е честита

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не може ли да се прецени по това дали има или няма вариатор? Би трябвало като се свали горния капак на ангренажа и се погледне, как е захванато ангренажното колело на всмукателния вал това да стане ясно.
    Също така не би трябвало да има и клапан за управление на вариатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Запален алфист Mony's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    179

    Default

    Има 1.6 105 коня без и 1.6 120коня с вариатор.
    Компромис между науката и религията: Човек е произлязъл от маймуната, която Бог е създал по свой образ и подобие.

    Alfa Romeo 146 ti (само с чип и филтър )
    Fiat Brava JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •