Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Термостат 156 1.9 JTD

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Весела Коледа, Колеги! Тези дни и аз слагам термостат от рено, уж ми продадоха такъв, който отваря на 86°, но след като си изкормих оригиналния и започнах да набивам новия в маркуча видях, че на него пише, че отваря на 88°. Посъветвайте ме-да го слагам ли, да го сменя ли с 86°, 83° ли да взема?
    Last edited by joluesh; 25-12-2015 at 15:37.

  2. #17

    Default

    Не е проблем да го сложиш... но послушай колеги дето са ти казали да си купиш по-скъпия... оригиналния си термостат... аз сложих преди 1 седмица на моята от рено 5 и..... 3 дена добре и след това за малко да я прегрея, а стария ми термостат тотално беше сдал багажа не вдигаше повече от 60C при нормално каране и температура на въздуха от 17C, а пък хванех ли спускане някъде направо си заковаваше 50C, така че според мен нямаше нужда да го изкормя, но уви не на всички действа добре това термостатче от рено... сега съм си поръчал хубав оригинален... да ми е спокойна главата!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  3. #18
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Трета зима подкарвам с термостат от Рено 5. Слагай смело и не се бой. Кормиш оригинални,почистваш хубаво и си цар.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #19
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by mi7aka922 View Post
    Не е проблем да го сложиш... но послушай колеги дето са ти казали да си купиш по-скъпия... оригиналния си термостат... аз сложих преди 1 седмица на моята от рено 5 и..... 3 дена добре и след това за малко да я прегрея, а стария ми термостат тотално беше сдал багажа не вдигаше повече от 60C при нормално каране и температура на въздуха от 17C, а пък хванех ли спускане някъде направо си заковаваше 50C, така че според мен нямаше нужда да го изкормя, но уви не на всички действа добре това термостатче от рено... сега съм си поръчал хубав оригинален... да ми е спокойна главата!
    А оригиналния не може да се скапе така ли да разбирам? Каква марка е той?


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #20

    Default

    Не казвам че не може да се скапе, но просто е една идея по сигурно с него... !!!
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 к.с. + remap + straight pipe ~ 150к.с.

  6. #21
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    В какво се изразява по-голямата сигурност?

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #22
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    И за пореден път ще си кажа мнението термостат от Рено, за 10 лв. В маркуча и газ давам гаранция вече 3 коли така съм ги карал АЛФИ!
    Quote Originally Posted by Marchoni View Post
    И аз от две години съм така и съм доволен. Единственото условие е да се махне стария термостат от кожуха.
    Абсолютно верно! Аз също съм така.

    Ето и клип - https://www.youtube.com/watch?v=CFBIe6UHyfA
    Last edited by GammaRay; 26-12-2015 at 09:25.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    73

    Default

    Ясно за монтажа. Мен ме притеснява, това че не затваря малкия кръг, а реално термостата оказва съпротивление на течността в големия кръг. Т.е. дори и при отворен термостат от рено по-голям поток от затоплена течност пак ще минава през малкия кръг и няма да се охлажда. След което от малкото течност минала през термостата ще бъде изместена студена течност от радиатора към водната помпа и от там през блока към термостата- т.е. термо датчика ще отчете около 90 градуса на таблото, а реално в малкия кръг течността ще е с по-висока температура, което може да доведе до прегряване. Това, че някой си кара колата 2 години така, не означава, че във всеки един момент не може да му омеши маслото с антифриза, поради крива глава. Другия термо датчик къде е рязположен? И някой след тази процедура закачал ли е колата на комп да види еку-то каква температура разпознава? И пак не разбрах термостат на 83°, на 86° или на 88° от рено е по-подходящо да се ползва?

  9. #24
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by joluesh View Post
    Ясно за монтажа. Мен ме притеснява, това че не затваря малкия кръг, а реално термостата оказва съпротивление на течността в големия кръг. Т.е. дори и при отворен термостат от рено по-голям поток от затоплена течност пак ще минава през малкия кръг и няма да се охлажда. След което от малкото течност минала през термостата ще бъде изместена студена течност от радиатора към водната помпа и от там през блока към термостата- т.е. термо датчика ще отчете около 90 градуса на таблото, а реално в малкия кръг течността ще е с по-висока температура, което може да доведе до прегряване. Това, че някой си кара колата 2 години така, не означава, че във всеки един момент не може да му омеши маслото с антифриза, поради крива глава. Другия термо датчик къде е рязположен? И някой след тази процедура закачал ли е колата на комп да види еку-то каква температура разпознава? И пак не разбрах термостат на 83°, на 86° или на 88° от рено е по-подходящо да се ползва?
    Той датчика ти е на термостата и отчита температурата на малкия кръг.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •