Results 1 to 4 of 4

Thread: Мнение за Genercom Fastpower Powerbox

  1. #1

    Default Мнение за Genercom Fastpower Powerbox

    Здравейте колеги !

    Имам 156 2.4jtd 20v и попаднах на този pawerbox който казва , че от 175 кс. колата ми ще стане 222 кс.

    Та питането ми е дали някой го е ползвал или е малко по запознат от мен и дали може да даде някакво мнение за този продукт.
    http://www.genercom.bg
    Благодаря предварителни !
    Last edited by nikolai1984; 29-01-2015 at 14:12.

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:56.

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Боксовете са доказани, че мощноста която докарват е не повече от 7%-8%. И разхода не пада

    По-добро и резултатно от софтуерния чип тунинг няма тъй като:
    1. може да се настрои прецизно горивната смес така, че при работа на мотора в който и да е режим да не се образуват сажди които действат негативно върху турбината, горивната камера, маслото, смукателя, катализатора и т.н.
    2. повече мощност съобразено с това, че софтуерната минипулация позволява да бъдат настройвани много параметри за разлика от бокса който само увеличава налягането в рейката за да се впръска повече гориво.
    3. могат да се оптимизират фазите на впръскване, налягането на пълнене (турбото), налягането на горивото съобразно и калкулирано, за разлика от бокса.
    4. може да се защити предаването на движението на аввтомобила от прекално висок (пиков) въртящ момент (в това число, съединител, маховик, предавателна кутия, диференциал, карета и т.н.)
    5. да се оптимизират защитите на мотора от прегряване на антифриза, маслото, горивото, както и да се оптимизират стратегиите за охлаждане.

    Има и още куп неща които могат да се кажат в полза на чип тунинга, като например и сравнимо ниската цена спрямо повечето боксове.

    Разбира се всичко това е така когато софтуера е написан по правилния начън. Има не малко случай в които софтуера се прави да работи на принципа на бокса.
    Last edited by oem; 29-01-2015 at 14:51.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Здравейте! Аз имам този бокс и съм карал с него 40 000км. Препоръката ми ако не искате да давате излишни пари като за регулатор например или маховик е да не го поставяте. Не знам дали от него или просто му е дошло времето, но повреденият регулатор е факт, както според мен и маховика въпреки, че съм спокоен шофьор и пазя, а доколкото съм чел по много форуми точно там удря powerbox-ът. Преди това беше на друга кола там разходът падна с 1 литър или поне така показваше борд компютъра. При мен разхода единствено падна извън града, иначе дори има обратният ефект(около 1 литър отгоре), заради което го и махнах. Колкото до вървене, колата върви адски много не съм мерил, но по преценка са много повече от 7-8%, има си опции за настройка и никога не съм я пробвал на максимум, но на 20% добавена мощност вървях наравно с 270CDI от летящ старт, 318is не представлява трудност. Само тези 2 пъти съм пробвал възможностите на колата, но след като покараш с него си даваш сметка как наистина работи това устройство и единственото, което прави е да кара колата да иска повече гориво . Карал съм и ремапната кола- разлика има според мен второто е по-добро. Бокса ще ти напише и грешка в компютъра. Уж е измислен и произвеждан от ФИАТ, уж не натоварва турбината и т.н, но това са някакви маркетингови похвати, според мен си заслужава ако колата е на доизживяване или не Ви пука дали ще я ремонтирате или не.
    Last edited by Achenor; 30-01-2015 at 20:09.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •