Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Смяна на CD - Alfa 147

  1. #16
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Първо извинение на колегата че ползвам неговата тема.Но как стоят нещата ако колата има управление на сидито от волана.При смяна с емпетройка какво трябва да се добави за да го има пак.Благодаря.При 156-цата не иска никакви кодове направо закачаш и свири но се губи управлението от волана.
    http://jvde.net/node/7 - правиш си схемичката и използваш бутоните.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  2. #17
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:45.

  3. #18
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Блажени са вярващите.
    ся ще кажеш, че и драйвери ще иска...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #19
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:45.

  5. #20
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Зависи какъв модел ще сложиш - описал съм ги по-горе. А ако сложиш произволен модел, не само че няма да ти иска драйвери, но и въобще няма да разпознае уредбата - също съм го написал по-горе. Един вид - още не си инсталирал Windows, а искаш драйвери да слагаш...
    Кое трябва да разпознава кое??? Ако включа зарядно за телефон в запалката и то ли трябва да бъде разпознато или ще ми иска код??? Имаш 12V захранване от акумулатора което минава през бушонче и стига до евробуксата. Там включваш каквото си искаш CD което работи на 12V без да се налага да се разпознава от който и да е.
    Или викаш те 147-ците са много специални и кодирани а аз на моята 159-ка като по-проста как ли успях да и сменя оригиналното CD още не доумявам...явно съм голям късметлия...
    Last edited by pesho_kj; 01-02-2015 at 11:35.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  6. #21
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:45.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Първо извинение на колегата че ползвам неговата тема.Но как стоят нещата ако колата има управление на сидито от волана.При смяна с емпетройка какво трябва да се добави за да го има пак.Благодаря.При 156-цата не иска никакви кодове направо закачаш и свири но се губи управлението от волана.
    Ето това ти трябва. За да запазиш управлението на волана със CD различно от оригиналното. Но мисля че за всяка марка си има отделно такова. Трябва да се гледа за какво CD се купува. Мен ако питаш един Yatour си вземи и си свиркай.

    П.С. Не знам дали е само при мен така, до сега никога не ми е искало код, оригиналното CD. Разкачвал съм акумулатора за доста време, бушони съм му сменял на цд-то... код до сега не ми е искало, дано и не поиска, че нямам
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails $_57.JPG  
    Last edited by zombiran; 01-02-2015 at 11:37.

  8. #23
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default


    Бичи айляк, ако имаш проблем с вързването на CD някой ден пиши, гледам, че си градски, трябва да си помагаме

    ---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ето това ти трябва. За да запазиш управлението на волана със CD различно от оригиналното. Но мисля че за всяка марка си има отделно такова. Трябва да се гледа за какво CD се купува. Мен ако питаш един Yatour си вземи и си свиркай.

    П.С. Не знам дали е само при мен така, до сега никога не ми е искало код, оригиналното CD. Разкачвал съм акумулатора за доста време, бушони съм му сменял на цд-то... код до сега не ми е искало, дано и не поиска, че нямам
    Явно разпознава, че се включва в същия автомобил, на 159-ката стана така, като свалих оригиналното и исках за проба да го включа в друг автомобил ми изписа "awaiting for can communication" или нещо такова, демек си прави някаква опознавателна връзка с колата...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #24

    Default

    По принцип , знам че дадена част (свързана с електрониката) смени ли се с друга, трябва да се обучи. На моята кола, като и слагах ново управление за ел. стъклата, ми светеше километража. Казаха, че след обучение ще се оправи. Да не и при CD-то да е така... ако това ти дава само де Ако ти изпише вече за код , спасение няма... освен да го хакват
    Last edited by zombiran; 01-02-2015 at 11:47.

  10. #25
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    По принцип , знам че дадена част (свързана с електрониката) смени ли се с друга, трябва да се обучи. На моята кола, като и слагах ново управление за ел. стъклата, ми светеше километража. Казаха, че след обучение ще се оправи. Да не и при CD-то да е така... ако това ти дава само де Ако ти изпише вече за код , спасение няма... освен да го хакват
    Има, аз си имам картите с кодовете, пък и ей тоя сайт е пробван вече и работи http://www.radio-code.lt/
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Има, аз си имам картите с кодовете, пък и ей тоя сайт е пробван вече и работи http://www.radio-code.lt/
    Знам че има, но също знам, че може да се премахне този код да не се появява изобщо.

  12. #27
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:46.

  13. #28
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    http://www.alfaowner.com/Forum/ice-a...56-and-gt.html
    "NOTE: the Alfa CANBUS wires remain disconnected when you install an aftermarket headunit. "
    С кодове можеш да имаш проблем ако вземеш оригинално аудио от алфа и аудиото комуникира по canbus a после се опиташ да го сложиш на друга алфа с canbus.
    Но в темата ставаше дума за aftermarket аудио и както вече писаха като му вържеш + и - и свържеш speakers няма как да не сработи.
    Last edited by Drag0; 01-02-2015 at 13:03.
    ...

  14. #29
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:47.

  15. #30
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Просто очевидно човек трябва да знае как да изолира тези CANBUS кабели на Алфа Ромео
    Няма нужда да ги четеш, и аз пиша глупости , но гледам да е по-рядко.
    И ще ти обясня защо обикновенно на човек няма да му се наложи да изолира canbus кабелите. Масово се купуват аудио системи до 150 лв и тези които аз съм виждал в този ценови диапазон не поддържат canbus - разбирай че на задната част на аудио системата няма кабели за това. И в този случай plug and play-a ще сработи.
    ...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •