Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Смяна на CD - Alfa 147

  1. #1

    Default Смяна на CD - Alfa 147

    Здравейте, колеги,
    имам едно питане към Вас - възможно ли е да заменя заводското CD с друг CD player? Благодаря!

  2. #2
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:42.

  3. #3
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    А ако питаш мен , не е препоръчително . Защото моето мнение е че се загрозява интериора , затова аз не бих го сменил защото аз държа всичко по колата да ми е оригинално , но това е мое мнение . Всеки си преценява за себе си . Иначе както каза колегата разбира се че може .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:43.

  5. #5

    Default

    Бихте ли ми обяснили как и дали става с всички видове CD уредби? Наясно съм, че ще промени дизайна, но без флашка просто не става, само с дискове... Видях нещо за Loud link, но то още повече не ми хареса.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OOD-KDC-161URY

    Например този може ли да се монтира?

  6. #6
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:43.

  7. #7

    Default

    Благодаря Ви много за мнението колеги, ще спя спокойно

  8. #8
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Бихте ли ми обяснили как и дали става с всички видове CD уредби? Наясно съм, че ще промени дизайна, но без флашка просто не става, само с дискове... Видях нещо за Loud link, но то още повече не ми хареса.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OOD-KDC-161URY

    Например този може ли да се монтира?
    Дизайна няма да го развалиш, стига да съобразиш в какъв цвят ти свети километража с подсветката на новия cd-player.
    Флашките бяха голям проблем преди - доста стърчаха и разваляха вида , но сега има по-малки:



    Монтажа в най-добрия случай ще е да извадиш стария cd-player, да откачиш 2 букси и антената и да ги включиш към новия ...
    ...

  9. #9
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:43.

  10. #10
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Не знам какво имаш предвид с кода, но затова съм написал "в най-добрия случай". Ако стария и новия са ти с евробукса , откачаш , закачаш и се радваш.
    ...

  11. #11
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:44.

  12. #12
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    А това, че тези фабрични уредби на 147 са все кодирани? Даже при нова уредба първата работа е точно да се елиминира кода. Иначе формално наистина може да се направи това, само последното - радването, е малко съмнително...
    Имам време и да го напиша малко по-подробно. Оригиналните фабрични уредби на 147 са Blaupunkt и са все кодирани - сакън да не ги открадне някой, тъй като ако ги открадне не може да ги ползва без кода. С тях са съвместими някои модели на Blaupunkt и Sony. Те са съвместими дотолкова, че ако се направи Plug and Play с някой от тях, те ще работят, но пак ще си искат код - същия код, както и на фабричната уредба. Останалите модели въобще няма да бъдат разпознати като музикални уредби. Така че при нова уредба - първо се елиминира кода, както и писах някъде по-горе.
    Какъв код бе човек? Купувам си друго CD и искаш да ми кажеш, че пак ще ми иска код ли? Няма такъв филм, кода си е от самото CD, като купиш ново, без значение от марката, само прехвърляш евробуксите и си готов. Напълно си е плуг енд плей, на колата и дреме на к..а какво и закачаш, ако има + и маса на определените за това места, ще свири и пушек ще се вдига, просто вече няма да изписва на дисплейчето между километража и оборотомера информацията от CD-то
    Last edited by pesho_kj; 01-02-2015 at 10:51.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Разбира се, че е възможно. След монтажа НЯМА да има никакви кодове, ползваш си цялата функционалност на новото cd. За всеки модел има декоративни гривни, които се продават, които обират луфтовете от разликата в размерите и формата между фабричното и стандартното/ново/ cd.

  14. #14
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Първо извинение на колегата че ползвам неговата тема.Но как стоят нещата ако колата има управление на сидито от волана.При смяна с емпетройка какво трябва да се добави за да го има пак.Благодаря.При 156-цата не иска никакви кодове направо закачаш и свири но се губи управлението от волана.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  15. #15
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 19:44.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •