Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Смяна на CD - Alfa 147

  1. #31
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 12-07-2015 at 18:47.

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Блажени са вярващите.
    И какъв ще е проблема според теб господин разбирач, след като аз съм с точно такова cd ? И точно с гривната за която говоря, става перфектно. На 156 фейс. И за 147 ги има. И в първия пост НИКЪДЕ до момента не е упоменато да става въпрос за мултиволан. Човека просто пита дали може да замено оригиналното cd с по-модерно от търговската мрежа. ДА МОЖЕ! И НЕ НЯМА да има проблем, ако не е мулти волан.

  3. #33
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Няма такъв смях - как афтърмаркет CD-то щяло да поиска код, когато му свържеш + - и тонколони, но в не каква кола да е, а Алфа Ромео 147.
    И то най-вероятно афтърмаркет плеъра ще иска не какъв да е код, ами този от код картата на фабричното радио, нали така гайдаров? Мухахахахахх.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  4. #34

    Default

    Благодаря за мненията, колеги! А някой може ли да ме насочи към усилвател и говорители, за които има добро мнение. Благодаря много!

  5. #35
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Ето това ти трябва. За да запазиш управлението на волана със CD различно от оригиналното. Но мисля че за всяка марка си има отделно такова. Трябва да се гледа за какво CD се купува. Мен ако питаш един Yatour си вземи и си свиркай.

    П.С. Не знам дали е само при мен така, до сега никога не ми е искало код, оригиналното CD. Разкачвал съм акумулатора за доста време, бушони съм му сменял на цд-то... код до сега не ми е искало, дано и не поиска, че нямам
    Благодаря колега.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  6. #36

    Default

    А за CD плейър някой да ми препоръча нещо? Бюджетът е до 120 лв, ще взема сд + усилвател и говорители. Трябва ми да вади качествен звук, не съм от тези, които ще дъни музиката на макс.

  7. #37

    Default

    С този бюджет, който си заделил няма как да се обзаведеш с качествена гайда. Виж, втора ръка можеш да намериш нещо, но 120 лв. ще ти стигнат само за СиДи-то. За качествен звук ще се наложи и акустична обработка на купето, вата, специална пяна за уплътнение на кухини, не е шега работа. Имам един колега, на който озвучаването е направено професионално и всичкото това му е струвало 10000 лв. (супер висок клас Nakamichi - CD, предусилвател и крайно стъпало, някакъв мощен кондензатор, усилен алтернатор, акустично оразмеряване на положението на говорителите с помощта на DSP-апаратура, вати, пяни и още куп щуротии). Като думне баса не дрънчат ламарини и пластмаси
    Last edited by dansguardian; 04-02-2015 at 19:01.
    Former Alfa owner.

  8. #38

    Default

    120 лв е само за СД, без другите неща. А и не ми трябва да думва баса, тъй като силната музика ме изнервя и напряга И друг въпрос понеже не виждам в нета т. нар. "шейни" или адаптери за 147, за кой модел съответстват на наще Алфи?

  9. #39
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Варна
    Posts
    7

    Default

    Лятото като си взех колата първото нещо беше да сменя СД-то това ми допадна като цена, дизайн и характеристики https://www.technomarket.bg/products...6/sony-dsx-a40 следователно потърсих панел за да се скрие грозното останало място около СД-то и си поръчах панела и двете си паснаха супер и така се сля с дизайна

  10. #40

    Default

    И аз го огледах, но не ми хареса колко много място е отделено за мястото на USB буксата. Към момента съм се спрял на този вариант:
    http://www.amazon.co.uk/Pioneer-MVH-.../dp/B00EY7SRGE

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Варна
    Posts
    54

    Default

    мога да ги предложа чисто нова бас каса блаупункт на 1 седмица с гаранция 2 години, и усилвател употребяван магнат 600w и кабели имам ако имаш интерес пиши на лично да ти пратя снимки и да договорим някаква цена продавам ги защото бяха в 145-цата ми, но взех 147 с босе и не ми трябват

  12. #42
    Младши алфист Georgi_147's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Сандански
    Posts
    8

    Default

    ChoChoo Можеш ли да ми изптариш линк за да видя и аз да си купя уплътнителчет дето е за CD-то, че стои много гразно ? Мерси предварително
    Алфа 147 JTD 1.9 115
    Алфа 155 TD 1.9 90

  13. #43
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default Как да излъжа Канчек-а?

    Ползвам тази тема, за да задам въпрос.
    Купих от Ибея СиДи с МР3 и радио, оригиналното за 147 и ГТ, тъмносивия панел. Имам и кода. Искам да го монтирам в Ланчата ми, но изписва Канчек. Не ми иска код, засега. Как да заобиколя този Canchek и да го накарам да свири. Уточнявам, че в момента имам радиокасетофон в колата , иска си кода и започва да свири. И в алфата ми е така.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  14. #44

    Default

    Закачаш колата на компютър и през софтуера запознаваш новия дивайс с боди-компютъра на колата, има си процедура. Това е направено от гледна точка на сигурността, т.е. не може просто ей така да вземеш на Пешо гайдата и да я надуеш в твоята каляска.
    Former Alfa owner.

  15. #45
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Ланчата от подписа ми е 2001 г. и няма кан шина. Чета я с МЕС, но досега не съм видял да има нещо за Си-Ди - то. С тия електроники съм много бос и трябва надълго и нашироко да ми се обяснява. Може и на лично, ако някой има нерви. Имам и телефони в подписа. Не успея ли да го накарам да свири, ще трябва да го обявявам за продан. Харесах го, понеже има МР3-ка, което си е рядкост в 147 и ГТ.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •