Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Кабел за диагностика на Алфа 147

  1. #1

    Default Кабел за диагностика на Алфа 147

    Здравейте, колеги. Извинявам се, тъй като предполагам темата е многократно дискутирана в миналото, но не знам вече кой кабел е най-актуален. Имам Алфа 147 от 2003 и искам да закупя кабел за диагностика. Бихте ли ми казали към кой кабел да се насоча, коя програма да сваля за диагностициране и къде се намира самата букса.
    Благодаря!

  2. #2
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравейте, колеги. Извинявам се, тъй като предполагам темата е многократно дискутирана в миналото, но не знам вече кой кабел е най-актуален. Имам Алфа 147 от 2003 и искам да закупя кабел за диагностика. Бихте ли ми казали към кой кабел да се насоча, коя програма да сваля за диагностициране и къде се намира самата букса.
    Благодаря!
    Колега, прочети ето тази тема, където можеш да намериш отговори на всичките ти въпроси, свързани с home диагностиката:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...&highlight=VAG

  3. #3

    Default

    Здравей и благодаря за изчерпателния отговор! Само за кабел не разбрах, какъв трябва да търся? По възможност да е способен да разчита инфото за ABS и Airbags. Ако някой продава кабел с преправени пинове тук ще е чудесно или поне да ми даде линк, защото съм си с две леви ръце

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by MJ23 View Post
    Здравей и благодаря за изчерпателния отговор! Само за кабел не разбрах, какъв трябва да търся? По възможност да е способен да разчита инфото за ABS и Airbags. Ако някой продава кабел с преправени пинове тук ще е чудесно или поне да ми даде линк, защото съм си с две леви ръце
    http://olx.bg/diagnostika-za-fiat-al...-usb-i39963111
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5

    Default

    Внимавайте с този кабел, че аз си взех такъв, но не знам дали е точно от този потребител. Изобщо не искаше да се върже с колата. Какви ли настройки не правих, но така и не го накарах да тръгне. Така си стои в шкафа. Мога да го подаря на някой, ако мисли че може да го оправи.

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Проблемът може да не е в кабела а в съвместимостта. И аз го ядох тоя.

    Едит! Пу за мене!
    Last edited by mordohy; 02-02-2015 at 10:59.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Здравейте, това ли е единствения вариант или има и други по-хубави? Бях гледал в амазон едно за андроид доста подробно, но не съм особено наясно..

  8. #8
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    и аз имах проблем с четенето на алфата бях пускал тема. Трябва малка настройка в девайс мениджъра (мениджър с устройства ) на windows-а

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    село Плевен
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Внимавайте с този кабел, че аз си взех такъв, но не знам дали е точно от този потребител. Изобщо не искаше да се върже с колата. Какви ли настройки не правих, но така и не го накарах да тръгне. Така си стои в шкафа. Мога да го подаря на някой, ако мисли че може да го оправи.
    Аз съм със същия кабел купен точно от този човек, даже и един elm327 имам от него. И двата кабела работят нормално и не съм имал проблеми (само на elm-а трябваше да махна един резистор, но този проблем е известен http://forum.multiecuscan.net/viewto...071db698e8f3e1 ). Единствения проблем с KKL кабела може да ти е намирането на драйверите, ако windows-а не си ги намери сам. Или ако си забравил да направиш настройката на com порта.

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Схемата се оказа напълно бъгава. Купуват на кило платки, а после ги сглобяват и гризваш дръвцето. Насъбрал съм ги няколко и то с всички чипове. Тия, които са по-скъпи, над 27-30 лева тръгват веднага и нямат проблем с драйверите на всички уиндоуси след ХР включително.
    Тия платки за по 5-10 лева ако тръгнат, тръгват на един уиндоус и до тука. Още в дивайса се вижда, че няма драйвер , а в повечет5о случаи направо компа казва, че устройството не работи правилно. Имам един кабел, който работи само с Тошибата, а всеки друг ком го изхвърля.
    изобщо кашата е пълна.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Skipper View Post
    Аз съм със същия кабел купен точно от този човек, даже и един elm327 имам от него. И двата кабела работят нормално и не съм имал проблеми (само на elm-а трябваше да махна един резистор, но този проблем е известен http://forum.multiecuscan.net/viewto...071db698e8f3e1 ). Единствения проблем с KKL кабела може да ти е намирането на драйверите, ако windows-а не си ги намери сам. Или ако си забравил да направиш настройката на com порта.
    Аз не казвам, че от този човек е проблемен кабела. Казвам като цяло , че има такива които не тръгват. Поне аз попаднах на такъв, иначе и аз имам елм327 с махнат резистор

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Схемата се оказа напълно бъгава. Купуват на кило платки, а после ги сглобяват и гризваш дръвцето. Насъбрал съм ги няколко и то с всички чипове. Тия, които са по-скъпи, над 27-30 лева тръгват веднага и нямат проблем с драйверите на всички уиндоуси след ХР включително.
    Тия платки за по 5-10 лева ако тръгнат, тръгват на един уиндоус и до тука. Още в дивайса се вижда, че няма драйвер , а в повечет5о случаи направо компа казва, че устройството не работи правилно. Имам един кабел, който работи само с Тошибата, а всеки друг ком го изхвърля.
    изобщо кашата е пълна.
    Е това е кабела който работи специално за Алфа Ромео версия 1.4 трябва да е
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Е това е кабела който работи специално за Алфа Ромео версия 1.4 трябва да е
    Но този не чете всичко, ABS и Airbag се четат с другия на KKL.

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Но този не чете всичко, ABS и Airbag се четат с другия на KKL.
    Да така е....Има адаптери/червен/жълт/зелен/!
    Last edited by eproHD; 20-07-2016 at 11:26.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15

    Default

    Добре, колеги.. последно някой може ли да ми даде линк или да ме насочи към някой кабел, с който да нямам никакви проблеми с пинове, драйвери и т.н.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •