Results 1 to 8 of 8

Thread: втора пътечка се губи

  1. #1

    Default втора пътечка се губи

    Здравейте
    Паля колата без проблем,но като тръгна ми светва чека и колата забива.след известно време отцепва и си тръгва нормално,но лошото е ,че ако има кола пред мен мога да се залепя за нея.Правиха и тест и се оказа 2 пътечка на газта.Някой може ли да ми каже как се процедира при такава грешка.
    колата е
    Алфа Ромео 156 JTD 136k

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Има дистанция която трябва да спазваш от колата пред теб...така ,че няма да се залепиш.По скоро оня отзад може да те ритне в "газо"
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Намери си някой, който разбира от реглаж на газ. Или се научи сам да си я настройваш. Иначе проблемите край няма да имат. Говоря от личен опит.

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    колата е дизел, какви газови ..... става въпрос за педала

    Колега Yoni1, за твоя проблем е писано. Може да се разминеш и само с почистване на буксата между потенциометъра на газта и ЕКУ-то. Буксата е над жабката, малко по-нагоре към еърбега, бяла с 6 кабелчета. Откачваш, разкривяваш леко шахматно крачетата, пръскаш с контактен спрей и сглобяваш обратно. В 99% от случаите се оправя (включително и при мен сработи навремето). Потърси темата, ако не се ориентираш.
    Ако това не помогне, може да имаш проблем в самия потенциометър. Тогава само смяната му те оправя.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    колата е дизел, какви газови ..... става въпрос за педала

    Колега Yoni1, за твоя проблем е писано. Може да се разминеш и само с почистване на буксата между потенциометъра на газта и ЕКУ-то. Буксата е над жабката, малко по-нагоре към еърбега, бяла с 6 кабелчета. Откачваш, разкривяваш леко шахматно крачетата, пръскаш с контактен спрей и сглобяваш обратно. В 99% от случаите се оправя (включително и при мен сработи навремето). Потърси темата, ако не се ориентираш.
    Ако това не помогне, може да имаш проблем в самия потенциометър. Тогава само смяната му те оправя.
    +1

    Дори в някои случаи е оправдано премахването на въпросната букса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Yoni1 View Post
    Здравейте
    Паля колата без проблем,но като тръгна ми светва чека и колата забива.след известно време отцепва и си тръгва нормално,но лошото е ,че ако има кола пред мен мога да се залепя за нея.Правиха и тест и се оказа 2 пътечка на газта.Някой може ли да ми каже как се процедира при такава грешка.
    колата е
    Алфа Ромео 156 JTD 136k
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=79793
    Погледни пост №17.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    потенциометъра на газта не подлежи на ремонт и струва около 785 камъка, моли се да се оправи със спрей или търси 2-ра употреба - върви около 100 - 150 кинта,
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  8. #8
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Нз дали е разрешено, но в един сайт за Мегачасти има за 2-30лв., което е мн по-добре от 700+ лв. Стига да е същият номер
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •